Po návratu z podnětné cesty do New Yorku Holly hledá stopy na několika místech spojených s daytonským případem. Jeannie je otřesena znepokojivou událostí v práci a dává Ralphovi zlověstné varování. Jack je na Tamičině oslavě narození dítěte zatlačen do defenzivy. (HBO Europe)

Anderton

Oproti dejom nabitej štvorke zrejme úmyselné zvoľnenie tempa. Dôraz sa kladie najmä na zjavenia sa pána tajomného, pričom konečne komunikuje aj s niekým iným, než s dcérkou podozrivého. Jeho druhé zjavenie sa síce nakoniec ukazuje ako sen, ale bohvie. Inak sa v epizóde polemizuje nad tým, čím v skutočnosti sny sú, snáď nám z toho niečo v zostávajúcom čase vzíde. ()

darkrobyk

Je to snad poprvé, kdy odhlížím od skvělé knižní předlohy a snažím se vnímat seriál jako svébytný příběh. A funguje. Vždy, jakmile se zdá, že tajemno a napětí polevují, přijde moment, kdy vše opětovně ztemní. Nakonec by mi nevadilo, kdyby příběh skončil zcela jinak, než je tomu v knize. Každopádně jsem zvědav na další pokračování. ()

Crocuta

Ze zdejších komentářů je krásně patrné jak rozdílná očekávání mají diváci tohoto seriálu - do znalců předlohy, zklamaných málo věrným zpracováním, až po milovníky ryzích detektivek, které iritují nadpřirozené hororové prvky (ti ovšem nedávali pozor, když si stěžují až teď, "Outsider" vybočuje z běžné reality od první epizody). Já jsem ovšem čím dál spokojenější - napětí narůstá, plíživé zlo uplatňuje svoji moc čím dál zřetelněji, děj se posouvá dopředu jak se patří a tísnivá atmosféra nemá chybu. Za mne skvělý začátek letošní seriálové sezóny. ()

DonBraso

Po pátým dílu pořád napjatej jak špagát.Bojím se popravdě rozuzlení a mysteriozní origie sednou jak prdel na hrnec.Možná někdo kouše nudou i prsty na nohách,ale mně to vyhovuje,protože přijde vždycky nějaká postava,která naznačí a opět se jde dál.Vyšetřování doopravdy nepospíchá,ale když vezmu třeba True Detective,kde jsem to uhodnul od jednoho záběru,tak zde mám jen tip.Jak říkám,díky té "legendě" mám ještě mražení za krkem,že bych se snad ani nedrbal,ale hrozně se bojím,že to tvůrci pošlou do kopru,že to tak natáhnou a budem už jen sledovat šest případů,který horkou jehlou zapadnou.Nechápu knížní specialisty,že vše má být na 100% podle knih,protože to pak člověk nemusí vůbec koukat na film či seriál,když už předem ví jak dopadne.Půlka seriálu pořád svých 90% ()

klukluka

Nepohnuli jsme se v ději ani o milimetr, přešlapujeme na místě, nemá to žádný vývoj, je nám jasný, že policajt s poleptaným krkem je časovaná bomba, na její explozi ale s takovou můžeme čekat klidně do druhé série, je to utahaná nuda, které tady někteří budou ze setrvačnosti sázet plné počty hvězd, takže hodnocení vůbec neodráží skutečné kvality seriálu, ale pouze fakt, že když diváka na začátku namlsáte několika zdařilými epizodami, můžete mu pak servírovat nízkokalorickou bryndu dobrou tak maximálně na zaplácnutí nudy a on to už nerozklíčuje, i kdyby to měl nakonec všechno na svědomí Maitlandův včerejší odraz v zrcadle. ()