Když je v lesích Georgie nalezeno tělo jedenáctiletého chlapce, detektiv Ralph Anderson se pouští do vyšetřování děsivé vraždy. Jelikož důkazy i svědectví naznačují, že vrahem je místní učitel a baseballový trenér Terry Maitland, Ralph se postará o jeho zatčení na veřejnosti. Je však zmatený z Terryho zjevné lhostejnosti k tomu svůj zločin skrýt. Poté, co Terryho žena Glory zavolá na pomoc jejich právníka Howieho Salomona, zmatený Terry během výslechu předloží neprůstřelné alibi. Howie mezitím pověří svého osobního asistenta Aleca Pelleyho, aby prověřil Terryho verzi příběhu. (HBO Europe)

Trešlson

Herecky i řemeslně precizně zvládnuté. Mám pouze pár výtek (a to hodně malých) a ty se týkají pouze srovnání s knižním formátem, který zkrátka v některých ohledech fungoval lépe. I přes některé změny se však zatím jedná o jednu z nejvěrnějších knižních adaptací, kterou jsem viděl tak doufejme, že nastavená laťka kvality vydrží i pro zbylých devět epizod. ()

dO_od

// Děkuju HBO, děkuju pane Kingu, podobnou noční můru jsem už fakt hodně dlouho nezažil. Nedoporučuji sledovat v noci, nedoporučuji si naivně říkat, že je to jen další krimi jdoucí ve stopách první série Temného případu, a už vůbec nedoporučuji seznamovat se s předlohou, pokud máte v plánu nejdřív vidět seriál. Na to je tu až moc příjemně mrazivého tajemna. Budete se bát! Budete se zatraceně moc bát! ()

Hellierer

Televizní a filmové adaptace tvorby Stephena Kinga zažívají takové menší období renesance. Od roku 2016 jsme tu měli vynikající 11.22.63, pohodový první díl IT a výbornou Geraldovu hru, ale taky několik zklamání mezi nimiž nalezneme druhé IT, Řbitov zvířátek a nebo třeba Castle Rock. Každopádně letos nám HBO servíruje další sérii, založenou na práci tohoto hororového spisovatele a po dvou dílech musím říct, že to vypadá navýsost výtečně. Mendelsohn (především on) i Bateman (pokud se to o něm takto dá říct) jsou ve své roli fantastičtí, atmosféra hutná a mysteriózní prvky zatím nijak neruší. K tomu si připočtěme opravdu povedený hudební podkres a máme zde hned na začátku roku velmi silný seriál, kombinující to nejlepší z Ostrých předmětů a první série True Detective (ačkoliv se dříve či později pravděpodobně dočkáme většího důrazu na onu hororovou stránku příběhu). ()

Ještěřák

Pomalejší (než True Detective), ale skvělé! Konkrétní důvody: a) Atmosféra nejvíc jako True Detective (od dob True Detective - série 1); b) ambienty jako ze starého dobrého Falloutu, když se člověk prodíral mezi zelenými káděmi po mutantech; c) skvělá kamera! - každý druhý pohled coby sexy hrátky s hloubkou ostrosti, jistě natočeno nějakým hodně starým, hodně světelným a hodně šíleným cine či jiný-formát-adapted objektivem ala Dallmeyer Super Six, Kodak Aero Ektar, P Angenieux..., jen si posuďte ten bokeh; d) jako obvykle husté Kingovo téma (leč poněkud paranormálnější, než TD). Jinak moc pěkné civilní charaktery (a též některé další švihnuté nenormální charaktery!). ()

B3n

Ťažko niečo napísať bez toho, aby som neprezrádzal dej, tak radšej nebudem kaziť druhým kúzlo objavovania. Scenárista Richard Price pracoval v minulosti napr. na seriáli The Wire. Čo sa týka zábavy, chuti pustiť si ďalší diel, vtiahnutia do deja, ťaživej atmosféry, hudby aj kamery, hereckých výkonov, je to takmer dokonalé. Určite si kúpim ešte aj knihu, pretože v tomto poradí (najprv film, potom kniha) nevadí rozdiel v kvalite. Stephena Kinga považujem za ťažko sfilmovateľného, s výnimkou pár vecí (Shawshank Redemption, The Running Man, It, The Shining + Doctor Sleep) a pár, ktoré som asi zabudol, sú to nepodarky (pričom kniha je vždy skvelá), takže toto už keď je ako film úplná pecka, tak pri knihe budem mať zase obhryzené nechty. ()

• V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)