classic

„Viem, že toľko je pravda” , epizóda VI. , ma strašne domotala, lebo už som si konečne myslel, že som vyriešil tú zložitú, « seriálovú rovnicu » , ale ani zďaleka to tak vôbec nebolo, čiže už teraz aspoň viem, že i napriek tomu, že som pozorne sledoval všetky "detaily" , neustále mi čosi tajomné unikalo, pretože som sa zase nechal zmiasť, ako už snáď dlho nie... ? A pritom som na „hlavnú pointu” (i)šiel spočiatku veľmi dobre, len som zrejme » ignoroval « zopár kľúčových indícii, ktoré tomu i nasvedčovali, a taktiež jestvuje aj „oficiálne, konečné stanovisko” , ku ktorému sa už asi skôr prikloním, ako k tomu (ne)oficiálnemu, ktoré som väčšinou považoval za to správne, čo by už bolo úplne silnou kávou... ? Vo mne to vyvoláva samé otázniky, prečo stále nemôžem uveriť tomu, čo sa napokon dozvedel Dominick Birdsey... ?! Som celkom zmätený alebo iba Derek Cianfrance to tak chcel ? Už sa príliš tlačilo na pílu, vyžmýkať čo najviac emócií, vyslúžiť si záverečnú katarziu, a my diváci sa máme k tomu ako stavať ? Stačí mi to ? Udalosť sezóny ! ()

castor

Derek Cianfrance je ďábel, který vypjatá vztahová dramata umí. Mnohé scény obdařil jemnou melancholií i velmi nepříjemnou pachutí v ústech. Hlavně získal dokonalého parťáka v podobě Marka Ruffala. Ten ztvárnil rovnou dva (duševně i tělesně) odlišné a složité charaktery: schizofrenika, který si amputuje ruku a na kterém skvěle ukazuje, jak tahle nemoc člověku ubírá energii, a jeho inteligentní dvojče. Obdivuhodná dvojrole a skutečná proměna. Možné SPOILERY. Tentokrát si posvítíme na dalšího v řadě: otčíma, který tak nějak pořád přešlapoval vzadu. Cesta k vodopádu totiž znamená nevyhnutelné. Prolnutí pohřbu se vzpomínkami z dětství je skvostné. A pak i samotný výbuch Dominicka na tryzně byl na jedničku („Byl milionovej. Ale to nám, drsnejm chlapům, nevoní!“). Dočkáme se smíření na několika úrovních (manželka, Ray, Ralph). Láska vyrůstá z odpuštění. Co se bortí, je třeba opravit. Výborný Ruffalo, výborné finále. ()

xterri

Neskutecna depka s prekvapivym a snad i konejsivym koncem. Genialne ztvarnene role, kdy diky Markovi musi hluboke emoce vylezt na povrch u kazdeho. Pro me je tento serial velke prekvapeni a i kdyz jsem si s tizivym pocitem pri kazdych zaverecnych titulcich rikala "ze ja blbka si nepustila radsi nejakou komedii", rozhodne nelituju ani jedne stravene minuty. ()

Anderton

Finále sa nesie v omnoho pokojnejšom tempe a atmosfére, ako všetky predchádzajúce diely. Je to trochu prekvapenie, osobne som očakával emocionálnu smršť, na druhú stranu sa ale tá mohla zmeniť na melodramatický gýč. A to sa našťastie nedeje. Na začiatku sa odohrá veľmi prekvapivá udalosť, nasleduje akési zmierovanie sa hlavného hrdinu najmä so samým sebou, to okolie až tak dôležité nie je, okrem bývalej manželky. Pointa v štýle "kto je múj tata" ale nie je až taká silná, ako asi tvorcovia zamýšľali. ()