castor

Rukopis Domenica, význačného muže ze skromných poměrů. A taky pěkné svině. Dominick se začetl do překladu a nestačí se divit. I když to, že je jeho rodina prokletá, si myslí dávno. Údržbář Ralph viděl v ústavu mnohé a Dominickův kamarád si zahraje na právníka. A věci naberou nečekaný spád. Dominick si na sebe bere velkou zodpovědnost, protože z Thomase je bohužel už úplně jiný člověk. Temná sonda do lidského srdce se blíží do finále a zejména kvůli italské odbočce lehce ztratila na poutavosti a ochladla v emocích. Derek Cianfrance je přesto ďábel, který znovu ukázal svůj cit pro pohlcující atmosféru. Ostatně tak tomu bylo už u odtažitého debutu Blue Valentine i dramatu Za borovicovým hájem. Hlavně získal dokonalého parťáka v podobě Marka Ruffala. Ten ztvárnil rovnou dva (duševně i tělesně) odlišné a složité charaktery. Až v posledních letech doceněný herec přesvědčivě uchopil rozdílné bratry: pečujícího Dominicka i jeho obtloustlé schizofrenní dvojče Thomase. Jakmile dotočil první scény, měl pauzu, během níž se snažil přibrat na váze. Podařilo se. Obdivuhodná dvojrole. ()

klukluka

Slabší díl. Dominick se stává čím dál nerudnějším, popudlivějším a ztratil moje sympatie. Thomasovo vyšetření bylo opakováním toho, co už jsme viděli v prvním díle. Dědův největší zločin je zřejmý od E1, děj se k němu ale ne a ne posunout. ()

Anderton

2/3 epizódy sa venujú dávnejšej minulosti, kedy sa dedo Dominica a Thomasa spoločne so svojim bratom sťahovali zo Sicílie do USA. Ide o retrospektívu prerozprávanú z denníka, ktorý si číta Dominic. Patriarchát jeho rodiny vám nebude sympatický, dozvieme sa, prečo je táto nešťastná rodinka celé 20. storočie prekliata, ak teda veríte na schopnosti talianskych stríg. Seriál ku koncu odhaľuje novú zápletku kde hrá dôležitú úlohu Bruce Greenwood, čo je síce napínavé, ale trochu prekvapí, prečo toto eso z rukávu nevytiahli tvorcovia skôr. ()

classic

„Viem, že toľko je pravda” , epizóda V. , predstavuje doteraz vôbec najväčšiu záhadu... Je Dominick prekliaty ? Sú Birdseyovci snáď už odjakživa prekliati ? A kto ich vlastne preklial ? Bola to čarodejnica Ignazia Tucci... ? Nie je to náhodou všetko nezmysel o citovanej kliatbe ? Výbušný cholerik Domino sa bude horúčkovito venovať skúmaniu „curriculum vitae” Domenica Onofria Tempestu, ktorý bol jednak pôvodom jeho taliansky starký, alebo preložený životopis, je v podstate o to viac zaujímavejší, že zahŕňa a popisuje množstvo špecifických pamätí, ktoré nemohol nikto cenzurovať, a tak sa automaticky predhadzuje temná stránka osobnosti. Je to ospravedlnenie, keď má v krvi temperamentnú povahu ? Práve jednotlivé prestrihy na tieto sekvencie, mi to dôkladnejšie osvetlia. Zaznamenávam menší pokles seriálovej úrovne, kde som kvôli tomu musel ubrať 20 %, no i napriek tomu som vo väčšine priam nadšený, ako už dlho nie ! Občas sa v hercovi skrýva velikánsky talent, o ktorom by ste to asi nepovedali. Mýliť sa je ľudské, a teraz mi to i náramne vyhovuje. Výborný bol tiež Marcello Fonte, pozoruhodné obsadenie. Možno ste si ho všimli v Dogmanovi ? ()

Qitek

Pointa zcela jasná od prvního dílu se blíží a nemyslím si, že bylo v nějakém úmyslu nás tím překvapit. Celé to nějak spěje jen k tomu, jak se s tím vznetlivá povaha Dominika vypořádá. A nějak mám ztáhnutek pupek z toho, že hezkej konec po tom všem to mít rozhodně nebude. Nejlepší TV show za dlouhá léta. ()