castor

Značně rozrušený ze sebe vysype pár duchovních pasáží a z „vlastní vůle“ (i kvůli hlasům v hlavě) si ve veřejné knihovně kdesi ve státě Connecticut léta páně 1990 usekne v zápěstí ruku. Úvodní scéna šestidílného seriálu Bludné kruhy plného zmaru, neštěstí a hlubokých traumat. V hlavní dvojroli rodinného psychologického dramatu září Mark Ruffalo, který hraje jednovaječná dvojčata Dominicka a Thomase. Druhý jmenovaný trpí paranoidní schizofrenií. Jeho bolestivý „protest“ se odehraje tři roky od doby, kdy si jejich máma nahmatala v prsu bulku, a vzápětí se dozvěděla, že rakovina metastázovala. Každý se nejen s touhle ztrátou vyrovnává po svém. A nebude jedinou ztrátou. Vracíme se i do jejich (neméně složitého) dětství a dospívání. Aktuálně ovšem pečující (i výbušný typ) Dominick musí vyřešit, proč zranitelné dvojče převážejí do jiného ústavu s přísným režimem. A to ještě najde italský rukopis svého dědy. Vypadá to jako začátek nového seriálového přátelství. Deprese, jak má být. ()

Arsenal83

Len poznámka k malej premise: V prvej časti sa spomenie, že dvojčatá boli narodené 6 minút po sebe, ale v iných desaťročiach - 31.12.1949 a 1.1.1950. Táto premisa môže byť svojou podstatou správna aj nesprávna, pretože nová dekáda začína podľa niektorých začína až rokom 1951 (https://en.wikipedia.org/wiki/Decade). Ale to nie je také podstatné. Moje očakávania zatiaľ naplnené neboli, ale je to len prvá časť. Výborný Ruffalo, temná atmosféra, ale to je tak všetko. Uvidíme, čo ďalej. ()

Marze

Tento díl mě zaujal od začátku. Ruffalo se zná s režisérem Cianfrancem léta. Dva odlišné charaktery zahrál výborně. Svalnatý pečovatelský Dominik a jeho oholené dvojče. Nevyzpytatelnou překladatelku Nedru zde hraje Juliette Lewisová. Kathryn Hahnová ztvárnila Dominickovu bývalou ženu Dessu a Rosie O’Donnellová hraje nakrátko ostříhanou sociální pracovnici Lisu. ()

rashaverak

Depresivni nuda. Konec prvniho dilu je citova vydiracka nejhrubsiho zrna, naposledy jsem neco podobne hloupeho a prvoplanoviteho mel tu smulu videt u prisernosti Million Dollar Baby. Tohle se snad muze libit jen pseudo intousum povazujicim sebe sama za chodici studnici inteligence a vzdelanosti, tahajicim nam sem cerne bratry po milionech, aniz by meli sebemensi predstavu jak temto zcela nevzdelanym muzum honicim se za neexistujici iluzi, zajistit v nasi spolecnosti hodnotny zivot, jezdicich v elektromobilech na uhli a bojujicim za zachranu klima zeme zaviranim atomovych elektraren zatimco si objednavaji levne zbozi z ciny. Rasiste i lide bojujici proti rasismu jsou jen dve strany jedne mince, obe strany jsou extremni, myslici si ze bojuji za vznesenou myslenku, za vetsi dobro, ktere jim dava legitimitu k pouziti nasili proti tem hloupejsim, kteri maji jiny pohled na vec. Tito lide nepripousti diskuzi a ackoliv stoji na opacnych stranach, jsou stejni. Tak a ted jsem oficialne offtopic. ()

Anderton

No ako začať lepšie ako s odseknutou rukou, smrteľne chorou matkou, schizofrénnym bratom, flegmatickým otcom, nenásytnými ženami a aj tými bývalými, ktoré sú nenávratne preč. Mark Ruffalo v dvojúlohe, kde po piatich minútach zabudnete, že sa pozeráte na toho istého herca, ale zároveň je jasné, kto je hneď od začiatku hlavnou postavou. Som zvedavý, ako budú aj tie dotyčné ženy zapojené ďalej do deja, ako sa vyvinie vzťah medzi bráchami a kde to vlastne celé smeruje, to sa po pilote odhadnúť vôbec nedá. ()