Reklama

Reklama

VOD (1)

Recenzie (7)

classic 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

„Viem, že toľko je pravda” , epizóda VI. , ma strašne domotala, lebo už som si konečne myslel, že som vyriešil tú zložitú, « seriálovú rovnicu » , ale ani zďaleka to tak vôbec nebolo, čiže už teraz aspoň viem, že i napriek tomu, že som pozorne sledoval všetky "detaily" , neustále mi čosi tajomné unikalo, pretože som sa zase nechal zmiasť, ako už snáď dlho nie... ? A pritom som na „hlavnú pointu” (i)šiel spočiatku veľmi dobre, len som zrejme » ignoroval « zopár kľúčových indícii, ktoré tomu i nasvedčovali, a taktiež jestvuje aj „oficiálne, konečné stanovisko” , ku ktorému sa už asi skôr prikloním, ako k tomu (ne)oficiálnemu, ktoré som väčšinou považoval za to správne, čo by už bolo úplne silnou kávou... ? Vo mne to vyvoláva samé otázniky, prečo stále nemôžem uveriť tomu, čo sa napokon dozvedel Dominick Birdsey... ?! Som celkom zmätený alebo iba Derek Cianfrance to tak chcel ? Už sa príliš tlačilo na pílu, vyžmýkať čo najviac emócií, vyslúžiť si záverečnú katarziu, a my diváci sa máme k tomu ako stavať ? Stačí mi to ? Udalosť sezóny ! ()

xterri 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Neskutecna depka s prekvapivym a snad i konejsivym koncem. Genialne ztvarnene role, kdy diky Markovi musi hluboke emoce vylezt na povrch u kazdeho. Pro me je tento serial velke prekvapeni a i kdyz jsem si s tizivym pocitem pri kazdych zaverecnych titulcich rikala "ze ja blbka si nepustila radsi nejakou komedii", rozhodne nelituju ani jedne stravene minuty. ()

Reklama

castor 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Derek Cianfrance je ďábel, který vypjatá vztahová dramata umí. Mnohé scény obdařil jemnou melancholií i velmi nepříjemnou pachutí v ústech. Hlavně získal dokonalého parťáka v podobě Marka Ruffala. Ten ztvárnil rovnou dva (duševně i tělesně) odlišné a složité charaktery: schizofrenika, který si amputuje ruku a na kterém skvěle ukazuje, jak tahle nemoc člověku ubírá energii, a jeho inteligentní dvojče. Obdivuhodná dvojrole a skutečná proměna. Možné SPOILERY. Tentokrát si posvítíme na dalšího v řadě: otčíma, který tak nějak pořád přešlapoval vzadu. Cesta k vodopádu totiž znamená nevyhnutelné. Prolnutí pohřbu se vzpomínkami z dětství je skvostné. A pak i samotný výbuch Dominicka na tryzně byl na jedničku („Byl milionovej. Ale to nám, drsnejm chlapům, nevoní!“). Dočkáme se smíření na několika úrovních (manželka, Ray, Ralph). Láska vyrůstá z odpuštění. Co se bortí, je třeba opravit. Výborný Ruffalo, výborné finále. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Finále sa nesie v omnoho pokojnejšom tempe a atmosfére, ako všetky predchádzajúce diely. Je to trochu prekvapenie, osobne som očakával emocionálnu smršť, na druhú stranu sa ale tá mohla zmeniť na melodramatický gýč. A to sa našťastie nedeje. Na začiatku sa odohrá veľmi prekvapivá udalosť, nasleduje akési zmierovanie sa hlavného hrdinu najmä so samým sebou, to okolie až tak dôležité nie je, okrem bývalej manželky. Pointa v štýle "kto je múj tata" ale nie je až taká silná, ako asi tvorcovia zamýšľali. ()

Galéria (11)

Reklama

Reklama