První celovečerní film Roberta Rodrigueze, který si také sám napsal. V jedné z hlavních rolí se tu objevila vycházejíí hvězda Salma Hayek. Hlavní hrdina Dude Delaney v podání Davida Arquetta, pro kterého je to také jedna z prvních velkých rolí, je typický frajírek z 50. let ovlivněný rock'n'rollem a dobou, kdy mládež uctívala Jamese Deana. Tak jako většina se Dude snaží prezentovat silným sporťákem a krásnou holkou po svém boku. Na vrcholu může být ale jen jeden, a tak se mladí kluci předhánějí v šílenostech, soupeří v závodech svých nadupaných kár nebo si prostě rozbijou hubu, jen aby upoutali co nejvíce pěkných holek. Charakteristickké rysy doby jsou ve filmu podány někdy dost absurdně a odlehčeně, ale vyústění příběhu je dramatické jako život uctívané legendy "rebela bez příčiny" Jamese Deana. (Mrkvič)

S.Dedalus

svižně a vtipně natočené scény ve spojení s výbornou hudbou nemůžou obhájit celý film který postrádá invenci a především kvalitní scénář v jednu chvíli jsem si dokonce myslel že jakás takás pointa se přeci jenom zrodí střílecí závěr mě ovšem vyvedl z omylu pro mě je roadracers pouze devadesát minut o klucích co sice mají řidičák ale inteligenci batolete a ani božská salma to nezachrání ()

kingik

Televizní film tehdy ještě neznámého režiséra Roberta Rodrigueze v té době ještě i s nepříliš známou Salmou Hayek nedopadl nejhůř, ale co taky čekat od levné televizní produkce. Rodriguez se svým charakteristickým režijním rukopisem se snaží omezené televizní poměry vylepšit co to jen jde a opravdu se mu to za přispění herců celkem daří. ()

kaylin

Jeden z prvních filmů Roberta Rodrigueze vlastně není vůbec zlý, ale zároveň není nějak moc výjimečný. Prostě to, co od Roberta čekáváte, jen v takovém ještě celkem komorním balení. Ale najdete tu brutalitu, najdete tu cool postavy a sem tam i nějakou tu dobrou hlášku a povedenou scénu. Ta na kolečkových bruslích je skvělá. ()

Ruut

Všichni ten film popisují jako rock´n´roll protože tam nic jiného není. Parta mladíků v 50-tých letech jezdí v autech, dělá si naschvály, naparuje se, balí kočky. zní to dobře, hůř to ruku v ruce s televizním zpracováním vypadá. Zas tak velká sranda to není. Jen ke konci pořádně přitvrdí, ale to je už docela pozdě. ()

JK-Stinger

Rock'n'Roll, rychlá auta, pomáda ve vlasech, cigáro v hubě...to je frajer. První díl z televizní série Rebel Higway, kde Rodriguez nasadil tak vysokou laťku, že se o dalších dílech pomalu ani nedá moct dočíst, natož je někde sehnat. Samostatně jde o parádní jízdu, kde více než o děj jde vážně o hudbu. Nemyslete si ale, že to je jako poslouchat obyčejné CD, příběh je fajn, nic hlubokého nečekejte, pouze parádní vyjádření téhle hudební horečky. Asi můj nejoblíbenější snímek s Arquettem a rozhodně jeden z nadprůměrných Salmy Hayek. Každopádně doporučuji sehnat soundtrack (sice prý nikdy nevyšel, ale na internetu se potuluje, provděpodobně fanouškovsky sestříhaný). ()

• Natočeno za 13 dní. (D3VIL)