Krůček k vraždě

• Veľká Británia Murder in Mind
všetky plagáty
Veľká Británia, (2001–2003), 23 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Anthony Horowitz

Caroline Goodall, David Suchet, John Thomson, Chiwetel Ejiofor, James McAvoy, David Hemmings, Rob Brydon, Samantha Robson, Nigel Havers, Kate Magowan (viac)

Co vede lidi, aby se dostali na hranici propasti? Hněv, vášeň, láska a nenávist - to je kaleidoskop emocí, od nichž může být jen krůček k vraždě. (oficiálny text distribútora)

Tyler

Mám sto chutí dát těch hvězd rovnou pět! Ale neudělám to, protože tak jako u každého výtečného seriálu, i tady se najdou slabší epizody...Každý díl tvoří ucelený příběh s naprosto typickou atmosférou, tak příznačnou pro britské detektivky. Co ale povyšuje tenhle seriál vysoko nad průměr jsou scénáře - pokaždé je zápletka jiná, nečekejte žádné klišoidní vzorce typu "vražda - vyšetřování - zatčení". Navíc v každém díle se setkáváme s obyčejnými lidmi, kterým do života zasáhne zločin a řešení je vždy velice originální - ovšem ne přehnaně! Vůbec celý seriál působí velice civilizovaně a lidsky, k hrdinům není těžké najít si cestu...Ve většině epizod se sekáme s nějakou známou (známější) tváří britské televizní nebo filmové scény, pro příklad zmíním svoji oblíbenkyni Helen Baxendale - což berte jako takovou pralinku navíc v už takhle skvělé bonboniéře... ()

Právnička

Škoda, že při hodnocení tohoto kvalitního seriálu nelze ohodnotit každý díl zvlášť. Některé mě totiž naprosto dostaly do kolen svou zápletkou, napětím, nápadem i podáním, ale některé zase zklamaly (těch bylo ovšem podstaně méně). Čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží !! ()

zbysik

Jeden z nejpodcenovanejsich serialu vubec. Myslim, ze jsem jeste u zadne jine krimi nezazil v nekterych dilech tak mrazivou atmosferu jako prave v tomto serialu. ()

Erinye

Další seriál z britské produkce, které řadím mezi své nejoblíbenější. Všech 23 dílů jsem zkoukla na jeden zátah, a je škoda, že jich nebylo víc. Kladně hodnotím jak výkony herců, tak i samotné příběhy, pokaždé s překvapivým rozuzlením. ()

pravo

Ako sme si zvykli u britských filmárov je kvalita kriminálneho seriálu pomerne vysoká a nechýba i originalita čo je dôležité, aby seriál zaujal. Autori nekladú dôraz na osvedčenú metódu vražda a vyšetrovanie vraždy, ale poukazujú i na motívy a pohnútky obyčajných ľudí, ktorý či už z donútenia alebo z vlastného rozhodnutia sa rozhodnú spáchať zločin ukončením života nejakej osoby. Vždy poteší ak sa objaví inovácia a tento seriál sa určite nedá nazvať tuctovým. ()

Devilskitten

Pokud jde o jednotlivé díly, tak má hodnocení by byly jak jízda na horské dráze, něco bylo velmi zdařilé, něco spíše průměrné...v celku je to ale dobře zpracovaný seriál a bez nějakých velikých vad, takže suma sumárum jsou to pro mě pěkné 4*. ()