silentname

"If Not Now, When?" je ukážkový príklad toho, ako sa majú robiť filmové drámy správne. Film ma celkom príjemne prekvapil príbehom štyroch kamarátok, ktoré sa opätovne stretnú po veľmi nepríjemnej udalosti o 15 rokov. Teda, nemáme špecifikované, že by sa takto prvýkrát stretli až vtedy, ale chápeme sa. Film ma potešil najviac v jednom. Všetky postavy majú svoje životy, majú svoje problémy, svoje starosti a pohľady na jednotlivé situácie. Vďaka tomu by som doázal asi o každej z týchto postáv niečo povedať. Všetky sú iné a pritom si uvedomíme, že ani jedna z nich to nemá jednoduché. Tyra sa podarilo skoro predávkovať tabletkami, Suzanne žije v manželstve plného klamstiev a nevery a má sa stať matkou, Deidra je zase rozvedená a všetok svoj čas venuje svojej rodine pričom nemá čas vôbec riešiť svoj vlastný život. A Patrice sa síce tvári, že sa má ako sestra v nemocnici najlepšie, no aj ju trápi jedno nepríjemné tajomstvo, ktoré ale nebudem spoilovať, lebo sa to dozvieme až neskôr vo filme. Dialógy sú podľa mňa napísané veľmi dobre. Keď sa vo filme niečo deje, tak dokážem pochopiť všetky strany. Niekedy si ľudia musia povedať pravdu do očí, no naučiť sa rovnako aj počúvať. Možno Suzanne so svojimi priateľkami roky nebola z iných dôvodov, ako si ony môžu myslieť. A keď príde ten skvelý moment pravdy, tak pôsobí veľmi úprimne a skutočne. Rovnako skvelá je aj Tyryna dcéra, ktorá je nahnevaná na mamu, že situáciu nemá vo vlastných rukách a snaží sa vnútorne všetkých presvedčiť, že jej nič nie je. Takže v tomto smere sú to dobre spracované príbehy viacerých postáv, ktoré ma skutočne dostali. Možno mohol mať film trošku lepší spád a možno sme mohli vidieť niektoré aspekty ešte trošku dopracované a možno niektoré scénky dať preč a dať viac priestoru iným častiam, no myslím si, že Meagan Good a Tamara Bass s tým urobili maximum čo mohli. A ja som s výsledkom viac než spokojný. Veľmi dobre zvládnutý film, ktorý stojí za vašu pozornosť. Hodnotenie: B+ ()