Hókago saikoro Club

• Japonsko 放課後さいころ倶楽部 (viac)

Miki je extrémně stydlivá dívka, která má ráda svůj klid a její představa zábavy se neslučuje s tím, co si pod tímto pojmem představuje většina jejích spolužaček. O to zvláštnější je, že její první kamarádkou se stává energická Aya, která se právě přistěhovala do Kjóta a tedy zde nikoho a nic nezná. Když se jednou obě dívky vydají na pouť za objevováním zdejších krás, tak narazí v pozdních odpoledních hodinách na předsedkyni jejich třídy Midori, jak se pohybuje ve čtvrti, kde je studentům vstup zakázán. Dívky se rozhodnou zjistit, jaké má jejich spolužačka tajemství, a sledují dívku až do obchodu s deskovými hrami. Midori zde vypomáhá a také se zde věnuje své velké vášni - hraní deskových her. Obě dívky jsou překvapené, ovšem prakticky záhy jsou vtaženy majitelem obchodu do společné hry. Tak vzniká trio kamarádek, které propadly společnému zájmu a ochotně a rády nám představí nejrůznější deskové hry většinou původem z Evropy. (Jeoffrey)

Terezinka198 odpad!

Nudné anime o ještě nudnějších holkách (které jsou samy o sobě nezáživné..) s tak velkými životními problémy (které mě absolutně nezajímají)... a počínajícím gamblingem. Dívat se na to jindy, třeba by mě to bavilo. Bohužel, pro tuto sezónu jsem našla anime, které mě téměř pokaždé dokázalo uspat bez velké námahy. Aneb když místo anime děláte jiné činnosti, než abyste sledovali daný díl, nejspíš to o něčem svědčí. Jediné pozitivum vidím na majiteli prodejny her (černoch s brýlemi, jehož jméno mi uniklo) - snad jako jediná postava mě aspoň trochu zaujal. Ale věřím, že i toto anime si najde své nadšené fanoušky. ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 3 epizody, drop] Upřímně, anime o deskových hrách pro milovníka jako mně? Má zvědavost byla zmutována na pozornost zvlášť, když začali věrně popisovat do detailu spoustu z nich, které hraji. Jenže, prospekt anime od LIDEN films nikdy nepřesáhne průměrná očekávání a bylo mi naprosto jasné, že dosazené mladé středoškolačky se nepustí do nějakýho složitějšího gemblení. Po pár dílech jsem pochopil že půlka epizody se bude věnovat drobnému, nikterak neobyčejnému příběhu ze života slečen a ve druhé polovině uděláme reklamu na nějaké to domácí hraníčko. Je to roztomilé a nenáročné, ale má to daleko k jakékoliv formě zábavy pro mě, bohužel. ()

Jeoffrey

Scalpelexis poměrně rychle a velice přesně vystihl základní kostru celého tohohle seriálu. Na jedné straně máme nějaké to drobné hraní, kde se seznámíme s pravidly a trošku (ale opravdu jen malinko) si něco zahrajeme a do toho všeho je třeba řešit nějaké ty drobné i rádoby zásadní životní trably. Problém je ale hlavně v tom, že hraní je málo a všechny ty problémy nejsou ani z poloviny tak originální, dramatické čí nějak jinak zajímavé. Navíc je to klasické anime o partě mladých dívek se základní premisou, kterou zná už přeci každý, tedy že "přátelství vyřeší každý problém". A tak jsou zápletky průhledné jak sklo a bez jakéhokoli dalšího, něčím povedeného přesahu. Ale i tak, pokud máte rádi odpočinková, nenáročná anime s mladými dívkami, pak se na to dá bez problémů koukat. Není tam nic, co by mě nějak vytáčelo, uráželo či jinak negativně zasáhlo, ale zároveň je tam jen velmi málo věcí, které by mě zaujali a uvízli v hlavě. Takže nakonec asi jediné, co si z tohoto anime odnesu je pár rad, na které bych ale asi také přišel (třeba že když tvoříte hru, tak byste jí měli někomu dát zkusit zahrát...), pár obecných faktů, které by ale nebylo těžké si zjistit (například že spousta her vznikla tím, že někdo prostě změnil, či upravil pravidla nějaké již existující hry) a možná i nějakou tu obecnou herní strategii, i když ne, co se nových strategií a triků týká, tak tady bude pro mě přínos 0. Když si k tomu přičtu nijak extra animaci, poměrně šablonovité (ale snesitelné) charaktery a nevýraznou hudbu, pak se za sebe celkově dostávám na slabý průměr. 4,6/10 ()