Jeoffrey

Pokračování se nese zhruba ve stejném stylu jako první série, jen tím největším nepřítelem přestává být tajemná, život ohrožující nemoc, ale stává se jím boj proti sociální nerovnosti. Už to není tolik ani o tom vynalézání stále nových, drobných věcí, je to spíše o snaze o restrukturalizaci některých odvětví zdejší církve, přesvědčování ostatních, jakou má hlavní hrdinka cenu a boj na mnoha frontách se sociální nespravedlností. Jistě, témata zajímavá, občas docela silná, ale seriál tím u mě trošičku ztratil z té své lehkosti a uvolněnosti, díky kterým jsem ho měl v první sezóně tak rád. Není to rozdíl tak markantní, pořád je to velice příjemná podívaná se spoustou sympatických (starých i nových) postav, kde mě osobně nejvíc imponuje (kromě roztomilé hlavní hrdinky) hlavní kněz Ferdinand, ale cítit tam je. Je to pro mě asi jako když si porovnám oba openningy - ten u první série mi přišel prostě nádherný a ten u druhé série je mu hodně podobný (dokonce je od stejné zpěvačky), ale je to prostě pocitově o trošku slabší, pořád skvělé, ale trošku slabší... I tak druhá série za mě 8/10 a na další pokračování se pořád těším. ()

gumbo

Už to není tak úderné jako první řada, jelikož se tu daleko více řeší politické intriky a méně knížky. Už to nemá tolik ten intimní rodinný náboj a možná až moc odbočujících dějových linek. Přesto je to pořád velká zábava a z větší části pořád to, čím byla první řada tak výjimečná. 80% ()