Jeoffrey

Nádherné a kouzelné anime, už od skvělého openningu, který je rozhodně tím nejlepším v celé sezóně, až po samotný závěr každé epizody, spolu s překrásnými obrázky (arty) na konci. Někdy, když už si člověk říká, že ho ty isekai anime nemají čím překvapit, přijde i něco nového... A tohle je opravdu povedené, sice to má hodně pomalé tempo, ale celá atmosféra příběhu je tak úžasně poklidná, příjemná, milá a jen občas narušená nějakými dramatičtějšími chvilkami, které díky tomu, že zde není hlavní záporná postava, ale spíše podivná, život ohrožující nemoc, jsou náležitě napínavé a tajemné. Zatímco devět z deseti isekai hrdinů se vydává na cestu za záchranou světa, zdejší neskutečně roztomilá hlavní hrdinka si chce jen splnit svůj malý sen a tak místo boje s nestvůrami vytváří mnohem prostší a obyčejnější věci, jako je šampón na vlasy, papír, či různé okrasné ornamenty. Že to vypadá nudně? No díky jejímu neustálému boji o vlastní život, ukrytému na pozadí a dalším na první pohled obyčejným zápletkám, které vyplývají z toho, že pokud chcete něco tvořit, musíte mít materiál, lidi a finance a také díky faktu, že Myne musí neustále skrývat, že vlastně tak úplně není obyčejnou malou dívkou, to zase taková nuda není. Naopak, má to prostě své kouzlo, na jednu stranu je to hodně civilní a o obyčejných věcech, ale zároveň je to něco nádherného s hlubokým přesahem. Skvěle se na to dívá, hlavní hrdinku si nelze neoblíbit a stejně tak mě oslovilo i několik dalších postav. Také se hodně těžko hledá něco, k čemu bych si tohle anime přirovnal - mě osobně to vychází někam mezi Ookami to Koushinryou a Hakumei to Mikochi - což jsou obojí také velice silné a kouzelné seriály s pár podobnými aspekty... Každopádně za mě velká spokojenost a jeden z vrcholů této sezóny (a na pokračování na jaře se opravdu těším) 8,4/10 ()

gumbo

Ona je to vlastně od autorů trochu podpásovka. Když totiž vidíte malé dítě padat v bezvědomí na zem, emocionálně vás to zasáhne (pokud nejste monstrum bez citů). A hlavní hrdince se tohle stává často, její budoucnost je nejistá a neustále na prahu smrti. Na mě to však dokonale fungovalo a ve spojení s emočními rodinnými momenty, neskutečnou vášní ke knihám (které rozumím), objevováním a vynalézáním a snahou udržet si svá tajemství, mě to krásně pohltilo a já se neskutečně bavil. V mnoha místech bylo tohle vlastně poklidné anime daleko napínavější než spousta akčních konkurentů. Prostě skrytá perla, která baví. Řemeslným kvalitám nelze také nic vytknout. Prostě si to pusťte a bavte se. 90% ()