Stillwater sleduje amerického drsňáka z Oklahomy, který cestuje do Marseille navštívit svou dceru ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala. Konfrontován jazykovou bariérou, kulturními odlišnostmi a komplikovaným právním systémem si Bill Baker ve Francii buduje nový život s jediným cílem – osvobodit svou dceru. (Magic Box)

Milky.

Super drama, které úplně zabila poslední čtvrtina filmu, kde všechno tak nějak vyšumělo do prázdna a nechalo vás s místností plnou nezodpovězených otázek a scénářem, s jehož ukončením si očividně nikdo nevěděl rady. Škoda, mělo to potenciál. Ale je třeba uznat, že Damon byl ten nejameričtější z Američanů. Perfektně zahráno. ()

M.i.k.e

příběh otce,jehož dcera byla odsouzena za vraždu o které tvrdí že jí nespáchala svádí k tomu,že půjde o další z filmů,kdy se hlavní hrdina změní v superhrdinu a při pátrání na vlastní pěst nakonec vybije polovinu města a ve finále prokáže její nevinu.Tak přesně takový Stillwater není.Damon jakožto otec s pohnutou minulostí je sice zoufalý a ve chvíli kdy zjistí,že by byla naděje na propuštění se snaží své dceři pomoci,ale není to žádný superman.Naopak je to obyčejný,přímý chlap,který si je dobře vědom svých limitů a chová se tak jak by se pravděpodobně chovala většina lidí v jeho situaci.Díky seznámení s místní herečkou Virginií a její dcerou Mayou (skvělá Lilou Siauvaud) postupně překonává jazykovou barieru cizí země a alespoň takhle se snaží své dceři zůstat na blízku (jakkoliv je jeho dcera solidně na pěst).Vše pak postupně vykrystalizuje a dojde ke konci,který se nedá nazvat úplně happyendem a je to tak vlastně dobře,protože jak pronese Bill na konci - Life is brutal.Stopáž je sice vzhledem k velmi rozvážnému tempu lehce vražedná a jsou tu i hlušší místa,ale není jich tolik,režie Toma McCartyho je jistá a nakonec sem se nenudil ani minutu...80% ()

Kothy

Matt Damon nám opět dokazuje, že zahraje téměř cokoliv. Zrovna tady hraje otce dívky, kterou v Marseille zavřou za údajnou vraždu do vězení. On ji navštíví a snaží se za každou cenu dokázat její nevinnu. Protože je to jen prostý Američan a neumí francouzsky, tak to nemá moc jednoduché. Naštěstí tu potká sympatickou Virginii s její dcerou, která mu s případem pomáhá. Časem se samozřejmě dají dohromady. Povede se Billovi dokázat nevinnu své dcery a dostat ji z vězení? Film má dost pomalé tempo a Mattovi se tato role prosťáčka opravdu povedla. A i když se tam toho moc neděje, člověk se stejně nenudí a je neustále v napětí. "Kdy jsi byla ve sklepě?" ()

Anderton

Pre Matta Damona bola bezpochyby účasť v tomto ambicióznom filme veľká výzva a populárny akčný hrdina to zvládol skvele. Až zabudnete, že sledujete jeho a prirodzene prepnete do vnímania postavy Billa, ktorý robí v živote neustále chyby. Tentokrát sa ale s tým rozhodol niečo urobiť a i keď sa snaží, nejaká tá chybička sa znova vlúdi. Osobná dráma kombinovaná s detektívnou zápletkou poteší atmosférou starého Marseille a nie zrovna očakávanými zvratmi a záverom. Očakával som tu určite vyššie hodnotenia, osobne mi tempo Stillwater nepripadalo vôbec pomalé. ()

kenkaku

Na filmu ani tak nevadí to ultra pomalé tempo (celá prostřední část je milá a příjemná na sledování), jako spíš ta brutální retardace pointy filmu ve vztahu k celkové zápletce a chování postav. Za třešinku na dortu také považuji fail kastingu vobsazení té machny (bručící dcery). Ona roky sedí a je pořad vypasená Američanka? To nenašli někoho kdo by působil, že 5 let sedí? Zcela to zkazilo dojem z celého filmu. ()

• Abigail Breslin získala vodičské oprávnenie len dva týždne pred natáčaním, nakoľko jedna scéna vyžadovala, aby šoférovala. (Real Tom Hardy)
  • Adresa domova postavy Matta Damona, 2823 S Walking Trail Drive, 74074 Stillwater, skutečně existuje. (veronikajel)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo vo francúzskom Marseille. Scény z Ameriky sa natáčali v štáte Oklahoma. Názov filmu Stillwater je tiež mesto v Oklahome, kde sa taktiež natáčalo. (Real Tom Hardy)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD