Válečná jeptiška - Série 2

(séria)

Ava společně se sestrami z řádu a novými spojenci vyrazí zničit falešného proroka, který chce ovládnout celý svět. (Netflix)

M.i.k.e

první série byla v rámci žánru ok a je celkem škoda, že ta druhá je podstatně slabší. Zůstala sice v rámci možností povedená akce, ale je jí docela málo a to kolem ní je takový Twilight style líznutý náboženstvím. Zatímco na první řadě nebylo až tak vidět na koho tenhle seriál míří a dal se v pohodě zkouknout i někým kdo tomuhle žánru úplně nehoduje, ve druhé řadě je to vidět dost a díky tomu mě víc nebavila než bavila...40% ()

liskam

Zkouknutelné bez nějaké větší a trvalejší bolesti hlavy. Ano člověk si napřed musí uvědomit, že kouká na seroš pro náctiletá děvčata (a chlapce a ono) které mají v palici pěknej bordel po všech stránkách. Jelikož jsem ale viděl první sérii a ta mě také nijak extra nenasrala, tak jsem zkoukl i tuhle. Je sice o něco blbější ale dá se to. Za mě 2* a 52% ()

Martrix

Slepenec mimozemské invazivní sci-fi a fantasy s náboženskou tématikou, do toho dívčí romance a akční bojůvky ninja jeptišek. Vlastně je to koktejl uklohněný z ingrediencí, ze kterých by měla bolet hlava kohokoliv s IQ nad 75. Přesto tomu tak není. Resp. není to tak pitomé, jak by mohlo. Nicméně cílovka takového počinu, nejspíš nepřevýší počet tvůrců, uvedených v závěrečných titulcích. Tipuji 13-18 let, nerdky romantičky s nevyjasněnou sexuální identifikací. No a pak kohokoliv, kdo se nudí, třeba protože je nemocný. ()

Keni

Jako taková oddychovka fajn, bohužel je to takové trochu jako na houpačce. Některé části jsou super, jindy člověk jenom zmateně kouká, co že to má znamenat. Možná by tomu prospělo víc dílů nebo trochu větší minutáž, aby některé věci nemusely být takové zkratkovité. Trochu to na mě působilo, jako kdyby tvůrci měli sepsaný rozsáhlý propracovaný příběh, ale mohli z něj použít jenom některé části. A to, co se nevešlo, pak prostě nějak chybí. U některých věcí bych opravdu ocenil, kdyby byly vysvětlené více, nebo aspoň trochu, ale nechávat diváka, aby si všechno domyslel sám, to mi nepřijde jako dobrý nápad. Taky bych asi více ocenil, kdyby se z hlavní postavy, čili válečné jeptišky, po dvou sériích už stala trochu větší "drsňačka". Má tam světlé chvilky, ale není jich zase tolik. Sumasumárum, koukat se na to určitě dá, ale bude z toho spíš jednorázová záležitost. Nemyslím, že bych se k tomu v budoucnu vracel a koukal znova. Leda že by udělali další sérii, ke které si nechali dveře otevřené. ()

Dakken

Taká teen kravina na odreagovanie s hlúpym scenárom a nie vždy záživným dejom. Ak do toho pôjdete, treba vypnúť hlavu a priveľmi nerozmýšľať nad tým, čo pozeráte. Niektoré akčné sekvencie sú fajn, iné zas až tak nie. Sú natočené chaoticky a kameru klepe viac ako pacienta s parkinsonom. Zbytočných dialógov je tu viac než dosť a k tej LGBT vsuvke sa nebudem ani vyjadrovať. Ak by tie nekonečné keci a bezúčelové scény vyškrtli a sériu spravili o 2 diely kratšiu, bolo by to stráviteľnejšie. Musím však pochváliť pekné lokácie a kulisy. Vcelku by sa z toho dalo vyťažiť viac, pretože sa jedná o originálny námet, no ako je už u Netflixu zvykom, dopadne to takto. ()