Mladá dívka Maxi unikne smrti při teroristickém útoku. Výbuch ji vezme téměř vše co má. Domov, matku, sourozence. Její život je v troskách. Charizmatický Karl ji přesvědčí, aby se stala součástí a tváří jeho hnutí, jež chce změnit Evropu a navrátit jí ty pravé hodnoty. Extrémní pravice už dnes nemá podobu holých lebek, sjezd Karlova hnutí vypadá spíše jako marketingová prezentace nejnovějšího telefonu. Evropa bez přistěhovalců, Evropa, kde je bezpečno a pořádek. Ideály znějí krásně a Maxina bolest a prázdnota jsou prostě příliš velké. Maxi ale netuší, že Karl a jeho skupina mají ve skutečnosti mnohem větší a ambicióznější plán. Její příběh jim může na chvíli dodat sílu a sympatie veřejnosti, ale to nestačí. Kdo chce skutečnou moc, nesmí se bát krve a ohně. Je suis Karl. Sláva vítězství. (Bontonfilm)

Bebacek

Vzhledem k závažnosti aktuálního tématu neustále sílících, radikálně smýšlejících nacionálně orientovaných politických skupin je super, že film vznikl, nicméně mu dost škodí jistá tezovitost – chyběla mi tam hloubka širších kontextů, komplexnějšího společenského vhledu a reakce protistran. Herec Jannis Niewöhner v roli vůdce Karla sice má přesvědčivě zhoubné charisma, kterému lze velmi snadno podlehnout a nechat se jím manipulovat a zfanatizovat (celou dobu jsem přemýšlela nad tím, co bych já ve své nedospělosti a zranitelnosti ve věku a situaci Maxi dělala a dost jsem pochybovala o správnosti svého eventuálního nerozumného rozhodování), nicméně za celou dobu se nedostaneme dál než za zdi „meetingů“ skupiny, takže když se v závěru filmu jak lusknutím prstu spustí vlna pouličních nepokojů po celé Evropě, publikum z té nepřesvědčivosti rozhodně nemrazí tak, jak by mělo. Škoda promarněného potenciálu... ()

Kakho-oto

Filmařsky je film udělán celkem zručně, nicméně zároveň se jedná o neskutečnou probruselskou agitku. Film se snaží navodit dojem, že neonacističtí teroristé (zakuklení jako hnutí Regenerace Evropy) jsou pro blízkou budoucnost mnohem větším nebezpečím než islamistický terorismus. Zejména je to patrné v závěru filmu. Působí podle mě velmi nevěrohodně, že by nějaké neonacistické hnutí mohlo mít širokou základnu na vysokých školách. O rozhodnutí jednoho z vůdců nechat se zabít svými politickými souputníky, aby tak vyvolali revoluci v Evropě, raději ani nemluvím. Film je "vrcholným" dílem jedné z propagand. Tak jako mají komunisté např. Třicet případů majora Zemana a prosudeťáčtí aktivisté Habbermanův mlýn, tak mají ultraliberalisté, vítači migrantů apod. Je suis Karla. ()

klukluka

Ten film má všechno: zajímavý, ba dokonce zásadní téma, dramatický, technicky dokonale ztvárněný momenty, mladý, šikovný herce včetně těch od nás, má novodobýho Delona/ Deana a přináší varování stran možných následků případné snahy vypakovat uprchlíky pryč z Evropy. A za tuhle svoji skepsi platí tvůrci na ČSFD tvrdou daň- jejich film má navzdory všem svým nezpochybnitelným kvalitám 31 procent a padá střemhlav vstříc Kameňákům a Babovřeskám. Do téhle kategorie v žádném případě nepatří, většina negativních hodnocení musí být do značné míry motivována nesouhlasným politickým smýšlením. Já se na tenhle tenkej led pouštět nechci. Spokojím se s konstatováním, že ten film je dobře udělanej, zajímavej a užitečnej, protože nás provokuje k zamyšlení. Rád bych napsal, že i k diskuzi, ale většina lidí se bohužel spokojí s tím, že tomu napálí odpad!. Já to mám za 4, ale nechci, aby to padlo do černejch, to už by o to nikdo nezavadil. ()

Kushina

Sere mě tahle zkurveně obrácená politika ve filmech. Vnucují nám to, co je dle měřítek evropských hodnot správné a jiný názor je špatný. A jak nám to ukázat? Tím, že z imigrantů dělají nebohé oběti, kteří přišli do Evropy pracovat a rozdávat štěstí a radost a bílí rasisti dělají vše proto, aby je odtud vyhnali. Tohle není ale o rasismu, ale o činech přistěhovalců, vždy bude nějaká kriminální skupina, která by dělala to, co ve filmu, ale je holý fakt, že xx% lidí, kteří tu imigranty nechtějí k tomu mají pádný důvod a obavy, ty které ve filmu sice jsou, ale žádný přistěhovalci je tam nečekaně nezpůsobují. A ano, konec je také jedna z možností, jak jednou Evropa skončí. Tohle ale byla naprostá urážka toho, co se v Evropě děje, je to opačně a tenhle tupý film mínění nezmění, neboť zrovna včera u nás znásilnil Afgánec jednu ženu a jednu pobodal a takových případů najdeme v celé Evropě x tisíc. Nwm. 15% ()

DJ_bart

"Vyváženost neznamená pět minut Židé a pět minut Hitler." – těmito slovy Jean-Paul Sartre popsal objektivitu, která je v dnešní době značně relativizována jak v médiích, tak v politice, a vyměňována za obyčejnou manipulaci. Shodou náhod je zcela neobjektivní jak samotný snímek 'Je suis Karl' (který svým názvem odkazuje na teroristický útok na redakci časopisu Charlie Hebdo), tak hodnocení od konzervativních mudrců z ČSFD a voličstva SPD kteří jej unisono bombardují odpady, až je naprosto směšný, kolik zakomplexovanejch debílků dokáže nasrat film kritizující rasismus, xenofobii, populismus, a paranoidní vidění světa skrze ideologickou zaslepenost. Samozřejmě, je to prvoplánový, tendenční a dost nekonzistentní počin – ale upřímně: jak jinak pojmout koncept "nackové bad"? Kolem a kolem jde o solidní disstrack na pravicový extremismus, který upozorňuje na to, že fašismus může mít nespočet tváří a podob. Hranice mezi realitou a fikcí jež tento film zachycuje není v aktuální době moc tenká, tudíž jak scéna z neonáckovské konference v Praze, tak záběry násilných nepokojů byly víc než působivý. Anna Fialová překvapila...... příště chci celovečerák o Jardu Baldovi pls. ()

• Inspirací pro film se stal případ v Německu, kde neonacistická skupina provedla řadu loupeží, bombových útoků a vražd vždy tak, aby podezření směřovalo na některou z přistěhovaleckých komunit. (Bontonfilm)
  • Název filmu odkazuje na heslo „Je suis Charlie“, jež se stalo symbolem solidarity a protestů po teroristickém útoku na francouzský časopis Charlie Hebdo v roce 2015. (Bontonfilm)
  • Film se z velké části natáčel v Praze a pracovala na něm řada českých tvůrců. (Bontonfilm)