Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

NinadeL

Pohodová nepravděpodobná romance. A přitom to celé vzniklo jen tak mimochodem při čekání na Pátý element z vedlejší myšlenky Nikity. A ono to jen tak mimochodem udělalo Portmanku, což mělo příjemný edukativní vliv na fanoušky SW, aby se trochu vzdělali v evropském filmu. ()

Kaka

Po několikáte projekci již ani ne tak strhující a akční, jako spíše roztomilý a dojemný snímek, který nikdy nezevšední. Besson si i přes "American action" udržel svůj evropský styl a je to znát měrou vrchovatou. Akce je krásně natočená, fantasticky přehledná a kamera nezvykle detailní. Hlavní kostrou filmu je samozřejmě vztah nájemného zabijáka Leona a dvanáctileté Matyldy. Okolní svět se všemi prvky a elementy působí jen jako jakési mantinely, kterými se scénárista a režisér (v jedné osobě) ubírají. Už třeba právě proto má Leon do reálného akčního filmu velmi daleko. Ale chytne za srdce. ()

Spiker01

Jean Reno byl vždycky můj oblíbenec, o to víc s podivem, že jsem si Leona tak dlouho šetřil. Ani jsem moc nezkoumal o čem film pojednává a o to víc mě teda dostal, jelikož jsem čekal spíše konvenčního zabijáka, přesně ve stylu prvních 15 minut Leona, ovšem na místo toho jsem koukal na skvěle napsaný a zrežírovaný thriller, který dal filmovému světu nejen Natalii Portman, ovšem také neortodoxního záporáka, kterého brilantně ztvárnil Gary Oldman. V rámci řežisérského 130 minutového sestřihu jsme svědky rozvíjejícího se vztahu mezi ne úplně vzdělaným hitmanem a dívkou, poznamenanou smrtí celé rodiny, kteří se navzájem doplňují a tvoří celkem originální dvojici. Luc Beeson už sice zřejmě své legendární dílo kvalitativně nepřekoná, ovšem Leonovu vizi už mu nikdo neodpáře...95% ()

sud

Filmy Luca Bessona z jeho vrcholného období mají jeden společný rys. Jsou drsné, nelítostné a přesto mají v sobě (v žádném případě lacinou) lidskost a srdečnost. A "Leon" je film Luca Bessona v jeho nečistější podobě. 100%. ()

Krouťák

Stručně a jasně. Famózní hudba, Reno, Oldman, ale především malá Natálka, která byla velkou herečkou už v útlém věku. Smekám - 90%. ()

Tyler

Mrzká slova nemohou dostatečně popsat, co prožívám při tomhle filmu. Je to zásluha všech, kteří se na něm podíleli, v první řadě však herců. Neboť Jean Reno, Gary Oldman a Natalie Portman vám připraví podívanou, na kterou se nezapomíná...Na konci pláču. Pokaždé. ()

castor

S úsporným rozpočtem natočil (dnes ve Francii „mírně“ ignorovaný) Luc Besson psychologicky poutavý thriller, ve kterém vymodeloval prototyp „nové“ filmařské dvojice – předčasně dospělá dvanáctiletá dívka a modelový typ nájemného vraha. Pojí je prázdnota duše i života. Leonovi, milovníkovi květin a klasických muzikálů, propůjčil své charisma toho času Bessonův dvorní herec Jean Reno. Ten vytvořil bezkonkurenční dvojici s neuvěřitelně vyzrálou Natalii Portman, až tomu nejde věřit, že šlo o její filmový debut!! ()

viperblade

Výborný film, který si určitě zaslouží být zde tak vysoko! Moje rozhodnutí je toto: Chci vidět tu 136 minutovou verzi! To bude teprve nářez! ()

ClintEastwood

Po úvodní půlhodině, kdy je na programu akce, Gary Oldman a drsné zúčtování s Mathildinou rodinou, se na hodinu tempo filmu zostra zpomalí (od doby, kdy Natalie Portman zazvoní u Leonových dveří) a rozběhne se opět až nějakých dvacet minut před závěrečnými titulky, což je škoda, protože akční tempo snímku slušelo. Největším zážitkem pro mě nebyl ani Jean Reno, ani skvělý Oldman, ale náctiletá budoucí odstřelovačka v zeleném bomberu. Leon je dobrý film, ale ve filmografii Luca Bessona je minimálně jeden lepší, který mě zasáhl dříve a silněji - Brutální Nikita. ()

MM_Ramone

"Leon" je jednoznačne najlepší film z dieľne francúzkeho režiséra a scénaristu Luca Bessona. Nevšedný príbeh citlivého nájomného vraha, ktorého osud spojil s mladou, dospievajúcou dievčinou túžiacou po pomste. Skvelé herecké výkony tria hlavných hrdinou robia z tohoto kriminálneho thrilleru nezabudnuteľný, dramatický filmový zážitok. Jean Reno, Gary Oldman a mladučká Natalie Portman to roztočili na najvyššie otáčky. **** ()

kulyk

Retardovaný killer, co s sebou furt vláčí nějakou opuncii, mečík nebo vím já, jak se to zove, a bezkozka v době, kdy na to ještě měla nárok. Ne, jinak - klepající se negramotný mordýř, milující svou kytičku natolik, že na hlavě tahá náhradní květináč, kdyby ten stávající třa pročůrala, a kravka zamlada. Taky ne. Hm... výborný film. ()

troufalka

Luc Besson dokázal nemožné - během 105 minut jsem si zamilovala nájemního zabijáka. Roztomilý vstup Natalie Portman do filmového světa. ()

Spooner

Nejlepší Bessonův snímek (aspoň z těch co jsem měl možnost vidět). Reno předvádí asi svůj nejlepší herecký výkon a Oldman je vynikající jako vždy. Třesničkou na dortu je okouzlující Natalie Portman,která svoji hereckou kariéru nastartovala nejlépe jak mohla. Tento film je prostě výborný a zanechá ve vás hodně silné pocity ()

Faustka

Jeden z nejlepších filmů Luca Bessona. Skvělé herecké výkony Jean Rena a Garyho Oldmana, který je v roli psychopatického policajta prostě nepřekonatelný. A první role Natalie Portman. Opravdu film na který se nazapomíná. ()

Wacoslav1

Jean Reno z utrápeným výrazem chlastá mlíko, zalejvá kytku a jeden by do něj toho profesionálního zabijáka ani neřekl. Portmanka která ač mladá už by byla šukézní je příliš otravná jak se snaží za každou cenu vniknout do Leonova světa a vezme si přitom do palice, že se stane profesionální vražedkyní aby pomstila svoji rodinu. V podstatě když se to tak vezme dost absurdní námět a ty psychologický sračky víceméně otravný. Jinak to docela šlape. Naprosto famózní je Gary Oldman který smaží, psychotí a zabíjí lidi. Jenom škoda, že nedostal větší prostor. Suma sumárum akce sice příjemně drsná a oldschol, ale vyplněná pro mě někdy nesnesitelnými a ubíjejícími dialogy a to jsem viděl normální verzi. Ta prodloužená by mě asi unudila k smrti. Prostě zabiják z dobrým srdcem a afektovaná pipinka to u mě nevytáhnou na víc než na průměr (sorry Laco) no a na 32 nejlepší film (údajně) už ani náhodou. Marná sláva největší Bessonova pecka je Brutální Nikita. Tohle mi proti ní přijde jenom jako slabej odvar i když úplně špatnej film to taky není, takže dávám 55% ()

Davies182

Od tolik vychvalovaného snímku bych čekal něco více... Bessonovi se bezesporu podařil husarský kousek, jenže ambice tohoto filmu jsou dle mého názoru dost přeceňované. I kdybych měl dát ten nejjednodušší příklad: u mnoha jiných, hůře hodnocených filmů jsem se pobavil stejně, ne-li více. Jak ale říkám: ten film má v umělecké historii své místo a třeba Oldmanova role byla vážně cool; Natálka také překvapila. ()

Mahalik

Leon je vášnivý flórista, rád nosí brejle po vzoru Lennona a někdy rád vystřelí někomu mozek z hlavy. Co někdy, on střílí jako zjednanej. Pak mu zabouchá na dveře malá Mathilda, která ráda kupuje mlíko (odstředěné-plnotučné...to se nedozvíme) a chtělá by taky uklízet..... Leona jsem chtěl dlouho vidět a pokaždé když měl možnost zjistit o co jde, vlezla mi do toho nějaká....věc. Takže mé okénko reality se otevřelo až teď , sice z něj nebyl výhled bůhvíkam do světa něčeho nevého, ale přesto to bylo moc pěkný. Natalie Portman válela už když byla u svý mámi v děloze, takže jsem se absolutně nebál, že to pomrví. Čili spkojenost a já dávám za 4* ()

Ony

Je to trapný film. Možná by to jinak nebylo ono, ale to nic nemění na tom, že to prostě je trapné. K vysokému hodnocení mě vede hlavně výborná kamera, hudba a pocit, že kdybych bývala viděla Leona v takových patnácti letech, mohlo být všechno úplně jinak. ()

Arbiter

Charismatický ňouma. Bez kořenů a závislý na mléku. Jekyll s kytkou střídá Hydea s brýlemi a potkává další svého druhu. Jaké to asi je, přesvědčit sám sebe, že jsem mrtvý? Naivní cool romance se zakázaně sexy lolitkou, která sbírajíc střípky své duše mimoděk téměř poskládala i jednu další. Téměř. Nepřišel. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)