Na smrteľnej posteli leží hlava rodiny Pipasíkovcov - Braňo Pipasík, majiteľ a šéf pohrebnej služby. Kým posledný raz vydýchne, má tri želania. Od svojej sestry Júlie chce byť perfektne nabalzamovaný. Od svojho švagra Tibora potrebuje vykopať hrob s jeho lopatou. Syn Gabriel mu musí spraviť dokonalý náhrobný kameň. Od svojej matky Beaty chce, aby neplakala. Manželka Dana musí u farára Lakatoša a kvetinárky Farkašovej zariadiť bezchybný pohreb s hudbou od Elánu. A ešte niečo... Ale o tom Dana zatiaľ nesmie hovoriť! (TV JOJ)

MikeCool

Zhlédnuto pouze v rámci osobní filmové výzvy - zhlédnout vše, kde hraje Štěpán Kozub. Celý seriál ani nemám v plánu zhlédnout. Nezaujal mě. ()

mira007

První díl černohumorného slovenského seriálu s námětem rodinky, která provozuje pohřební službu byl většinu času spíš trapný, nevtipný, ale závěr to trochu vylepšil a pokud by zbytek seiálu byl na stejném levelu , tak to bude dobré. Naši bratia z Jojky si zaplatili maestra Petra Kolečka, aby jim napsal scénář ( asi je měli varovat, že jim měl napsat těch scénářů pět, protože na jeden dobrý připadá čtyři trapné ) a obsadili kanóna Jiřího Langmajera, který tady hraje v té komické poloze s kterou má úspěch asi posledních pět filmů. Obsazení mé oblíbenkyně Mauréry taky fajn, ale zatím mi do stylu humoru nesedí a nepřekvapivě tu je i v současnosti nejobsazovanější ( dle počtu projektů ) oblíbenkyně č.2 Kristínka Svarinská. ()

Dechman

Asi mám trošku zaujatý pohľad, keďže som v mladosti naozaj robil hrobára a tieto veci vnímam trošku inak. Od Petra som čakal dobrý scenár, čo sa v podstate aj udialo, no humor v podaní slovenských hercov mi akosi vôbec nepasuje. Zase prehrávané scény, strašne dialógovo podľa spisovného jazyka. Zatiaľ nie je čo hodnotiť...za mňa dva, ale to len za odvahu. Škoda. ()