Tajemný pop-up bar

• Južná Kórea Ssanggabpocha (viac)

Mladík s jedinečnou schopností vezme práci u dlouhověké dámy, která zbavuje zákazníky svého baru citových nesnází tím, že je navštěvuje ve snech. (Netflix)

Roby

Jako 500 let poslouchat sračky jiných lidí o tom jak je život hrozný a nefér, tak se ze mě stane král cyniků a směle bych se mohl i měřit s Wol-Ju. Seriál je kratší než je zvykem, ale to mi ani tak nevadilo, ale ten závěr vycucaný z prstu mě poslal zase zpátky mezi racionálně uvažující lidi se slovy „Co má sakra tohle znamenat?“. Hudba super, herci taky a ta nefritová flaška je umělecký skvost. Silně uvažuji, že si ji buď někde seženu nebo si ji nechám na zakázku vyrobit. Klobouk dolů před scénáristou a autorem webtoonu protože na název filmu jenž se jmenuje milenci s pakostnicí bych teda fakt nikdy nepřišel... jako já se tomu docela zasmál. ()

Zíza

V rámci duchařiny jsem před tímto seriálem viděla Hotel del Luna a musím říct, že tenhle výtvor je o dost lepší. Hotel del Luna byl koncert pro jednu herečku a její šaty, ale tady se klade důraz na větší množství postav, které si sedly, strašně pěkně spolu interagují a dokonce spolu i mluví! Hlavní postavy se snaží nedorozumění napravovat, zbytečně se v tom neplácají a prostě si jedou tu svou. Je to komedie, kde už na začátku je jasné, že to nemáme moc brát vážně, přesto když se uhodí na vážnou strunu, není to špatné a člověk si to s nimi může „prožít“. Bylo s nimi fajn, byli sympatičtí a všechno dopadlo na správné místo, jen ten konec byl takový… na můj vkus až příliš za hranou všeho, co bylo stanovené. Ale i tak jako celek je to příjemný seriál, ve kterém se epizodně řeší problémy náhodných vybraných, abychom se s většinou posléze už neviděli, protože není třeba. Ovšem někteří jsou si více souzeni, a tak je nakonec budeme vídat víc. Ať žijí 12 dílné korejské seriály! Když to má dílů 16 a víc, většinou to stojí za starou belu, protože ty postavy už ke konci nemůžete vystát, neboť se začnou chovat jako piškokotíci. Tady se to nekonalo. Slabší 4*. ()

Martrix

Zrada, pomsta, reinkarnace, slib a láska až za hrob...doslova. Melodrama v telenovelovém stylu, kdy se tvůrci neštítí použít i takové propriety, jako jsou rádobylegrační zvuky jako z Toma a Jerryho, ukňouranou i rozvernou hudbu, zrychlené honičky, obrovskou dávku sentimentu, naivní kukuče, složité vztahy, předvídatelné twisty...prostě korejská mýdlová lázeň. Být to americká, nebo třeba španělská produkce, nedokoukal bych ani první epizodu. Přiznávám, že patřím k vcelku početné skupině lidí, na které to korejské filmové woodoo funguje. Jakkoliv je to občas naivně hloupoučké, tak ta bezelstnost, postavy, které si člověk bleskově oblíbí, vcelku originální příběh plný často přepálených emocí...to vše na mě ve výsledku působí věrohodněji, než většina realisticky pojatých příběhů. I když Korejci vypráví fantaskní příběh, je to hlavně o lidech, se kterými je snadné se identifikovat. Nebavil jsem se tak dobře jako u Záhadného lovce, ale jsem spokojený. Byť tedy trochu zneklidněný tím, že jsem se asi ocitl ve fanklubu, složeném z holek 15-25 let. ()

Hugho

Dráma? Ani náhodou, skôr vzťahová groteska so silnými črtami telenovely. Sci-fi? Okolo sci-fi to ani neprebehlo, lebo táto skratka znamená vedeckú fantastiku a tá tam rozhodne nie je ani náznakom. Mystika? tá tam je - peklo a pod, ale niekedy to pôsobí skôr ako paródia. Prvé diely celkom dobré za 3 hviezdy, ale potom kvalita klesá a v desiatom dieli naprosté zosraxkovanie úrovne na 1 hviezdu s výraznými prvkami žánru TELENOVELA pre jednoduchších. Fuj, sklamanie.  Dodatok : ani s vypätím všetkých síl som sa nedokázal prehrýzť cez 11. Diel. Končím s kórejskými seriálmi! ()

lemonova

Netflix sa rozhodol vychrliť na mňa všetky svoje kórejské seriály, tak som si pozrela ešte jeden.  V prvom rade musím povedať, že kórejské seriály sú až detinsky sentimentálne. Buď si na to zvyknete, alebo to zabalíte. Zvyknúť si treba aj na preafektované herectvo - preafektované z nášho európskeho pohľadu, kde sme zvyknutí na oveľa civilnejší herecký prejav. Avšak na druhej strane oplývajú predstavivosťou, ktorá nám v našich končinách chýba. Pop Up Bar je miestom, kde chce dobro nekompromisne zvíťaziť nad zlom a kde sú hlavní hrdinovia ochotní obetovať sa pre záchranu toho druhého. Deje sa to v prostredí krásne prepracovaného fantazijného sveta, ktorý hýril nápadmi a zaujímavými postavami. Príbeh je čiastočne epizodický, ale čím ďalej tým viac vyúsťuje do finále, ktoré prepája osudy hlavných hrdinov. Ku koncu je vám už definitívne jasné, o čo tu ide, ale mne osobne to neubralo na dramatickom zážitku. Občas sa objavili aj logické nezrovnalosti, ale dali sa odpustiť. Mám rada rozprávky a tento príbeh je jednou z nich. ()

• Herec Seong-jae Yook, který je mimo jiné součástí hudební skupiny BTOB, pro seriál nazpíval píseň „Love Resembles Memories“. (kklepkaa)