Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Recenzie používateľa Danken07 k tomuto seriálu (8)

Peklo (2021) (S01E02)

Tak ako v prvej epizóde, tak aj tu sa tvorcovia zameriavajú na charaktere, ktoré sú vybudované. Réžia je taktiež skvelá. Žiadny záber nie je zbytočný a herecké výkony sú skvelé. Soundtrack je taktiež úžasný. Tu sa však musím zastaviť a začať kritizovať logiku tejto epizódy. Fakt, že ich vypustili von nedáva žiadny zmysel. Samozrejme, to, že pôjdu na políciu neznamená, že im všetko automaticky uveria, ale symbol na vizitke by mal byť aspoň trochu podozrivý. Nielenže ho naša tajná organizácia rozdáva len tak, ale ani sa neobťažujú si ho zobrať naspäť. A čo sa stane, keď nájdu tieto vizitky blízki mŕtvych hráčov alebo polícia? Čo by sa stalo, keby si niekto z hráčov zapamätal meno mŕtvych hráčov a potom to oznámili na polícii? Alebo by sa niekedy v minulosti stretli a poznali sa? Ako veľmi ich sledujú? To, že ich na konci sledoval jeden policajt je asi najvtipnejšie. A to si nikto nikdy nezapchal ústa predtým plynom? Aký bezpečnostný systém v tom aute majú, aby im zabránil niečo podobne? Je toto vážne po prvýkrát, čo niekoho napadlo zapchať si ústa? ()

Muž s deštníkem (2021) (S01E03)

Táto epizóda začína jednou z najstupídnejších scén. Naši záporaci sa stavajú čim ďalej stupídnejší. Vôbec nie sú pripravení na to, že ich niekto bude sledovať. Náš policajt k nim vnikne, ako nič. Nechápem prečo všetkých vyvážajú v takých istých dodávkach. Nerobí ich to viacej podozrivejších a ľahko vysledovaťeľných?  Nerozumiem, prečo do tohto seriálu museli zakomponovať políciu? A keď ich tam chceli dať, prečo ich tam nezasadili lepšie? Skôr by sa tento koncept hodil na pokračovanie. Nebolo to tu vôbec potrebné. Ako je možné, že si vodič neuvedomil koľko ľudí preváža? Oni berú taký istý počet ľudí ako zastávok, nie? Vodič mal už predom vedieť počet osôb, ktoré bude prevážať. Ako je možne, že pri kontrole na lodi, tých strážcov nie je viacej? Podľa toho, ako ľahko sa dostal policajt na tu loď sa čudujem, že ta organizácia stále existuje. Prečo na tej lodi nemajú žiadne kamery? Čo by sa stalo keby polícia chytí jedno z tých aut? Čo by sa stalo keby mal na sebe jeden z hráčov sledovacie zariadenie? Čo by sa stalo keby tu vizitku ukázali nielen polícii, ale aj svojim blízkym a oni by to nahlásili? (policajtov blízky mal svoju vizitku v byte). Prečo pri sebe strážci nemajú žiadne identifikačné čísla alebo niečo čim by sa rozpoznali, keďže stále nosia masky? Strážci by nemali poznať svoje identity, ale rozhodne by mali medzi sebou mať nejaký kód na rozpoznanie. Viem, že majú nejaký typ kódu na chrbte, ale kontroluje im to niekto? Ukázali to iba na konci. Vypadá to, že to kontrolujú len oni hráčom. Príde mi docela divne, že to dokážu skenovať aj cez latku, keď skenovali hráčov, tak si ich museli aj troška nakloniť, aby ich dostali do určitej pozície. Mohli by používať tieto kódy medzi sebou, alebo by mali mať nejaký skener. A vďakabohu, že si jeden strážca dal nožík do kapsy namiesto toho, aby ho odložil inak by ho naša hrdinka nemohla ukradnúť. Neviem, prečo by si ho vôbec dával do kapsy, alebo to bola náhoda a naš policajt ju prehľadával? Teraz sa dostavame k tomu najblbšiemu v tejto epizóde, čím su záchody. Neviem, či sa tvorcovia snažili byť vtipný, ale vôbec to nefungovalo. Prečo by im tam nedali záchody a prečo by ich namiesto toho vypúšťali von? Vedia vôbec, ako fungujú kamery? Prečo nemajú kamery na záchodoch, ale majú ich namierené oproti svojim strážcom? A ešte tam majú nad záchodmi klimatizáciu??? Kľudne by v sebe mohli schovať šrobovak a nikto by si nič nevšimol. Prechádzajú nejakým skenerom? Prečo by ich tam vôbec púšťali? Asi musíme akceptovať fakt, že sú retardovaný.  Taktiež je úžasne akou náhodou šéf tejto organizácie zabil presne toho strážcu, ktorý podozrieval nášho policajta. Aká to náhoda. Zaujímalo by ma prečo ho zabil? To, že jeho identitu videl mŕtvy hráč to nevysvetľuje. Možno preto, že ho videli ostatný strážcovia? Ale nesledujú ich náhodou kamerami ostatní strážcovia? Každou epizódou klesá logika tejto série nižšie. Zatiaľ najlepšou vecou na tejto sérii sú charaktere. Teraz sa dostávame k tomu horšiemu, čím sú dialógy, ktorých kvalita klesla (od prvej epizódy). Začali tu používať viacej humoru.  Čo sa tyka postáv, tak najpriemernejšou je Abdul Ali, ktorý je zatiaľ charakterizovaný len ako dobrý človek. Samozrejme motivácia jeho charakteru je dobrá. Avšak s jeho charakterom mohli urobiť otrochu viacej v tejto epizóde. Rozhodne mohli ukázať komu dĺži peniaze, keďže nedostal zaplatené 6 mesiacov, a ako ďaleko je schopný zájst. Jeho dialógy su dosť priemerné. Jeho príbeh sa dal proste povedať priamo, alebo využitím flashbacku. Úprimne povedane, ani kontrola vo výťahu z prvej epizódy nedáva moc zmysel (skontrolovali mu len masku, prečo nemal nejaký špeciálny kód?) () (menej) (viac)

Drž se týmu (2021) (S01E04)

Vypadá to, že jednému z hráčov pomáhajú strážcovia. Zaujímalo by ma, ako si tato organizácia vyberá zamestnancov (strážcov). Nepreverujú si ich? A nikto si nevšimne, že im jeden hráč chýba? Ani vnútri tej cely? Nebude to divne, keď sa jeden hráč vráti neskoro než ostatní? Nikto si to nevšimne? Vďaka tomu, že ich púšťajú na WC sa tvorcovia ani nemusia zamýšľať nad tým ako ho dostať z cely. Nemajú nejaký časový limit na to koľko môže byť niekto na záchode? Prečo sa tam dostal ako hráč a nie ako strážca? Podľa toho, ako ľahko sa tam náš policajt dostal by to mohlo byť strašne ľahké, a mohli by mu pritom pomôcť aj ďalší strážcovia. Konečne sa začali zaoberať s vzťahmi medzi hráčmi. Napätie v tejto epizóde bolo lepšie než v predchádzajúcej epizóde, kde pri hre použili divný soundtrack, ktorý kompletne pokazil napätie scény. Náš policajt si vymenil masku len tak? Ako je možné, že im do izieb kamery dajú, ale nedajú ich do každej miestnosti? A prečo je kamera v ich izbe namierená z boku, takto sa môžu otočiť nabok a robiť čo chcú. To si nikto nevšimne? Jeden zamestnanec so štvorcom by mal chýbať. Jeho pozícia by mala chýbať  v ich systéme (číslo 29, kruh), zatiaľ čo nosí tu ďalšiu masku. To nemajú nastavený harmonogram? Náš policajt sa dostal so štvorcovou maskou do výťahu plného jeho podriadených (trojuholníky). Mal by v tom výťahu byť nadriadený? Ak hej, prečo tam neprišiel iný nadriadený? Číslo mŕtveho strážcu by už nemalo byť v systéme, prečo na to nikto nereaguje? Od koho dostávajú rozkazy? Vypadá to, že každý si môže robiť čo chce. Stále nechápem, prečo ich neskenujú alebo prečo nemajú kódy, ktoré by poznali len sami strážcovia. Kód by sa samozrejme menil každú chvíľu, ale bolo by to aspoň logickejšie. Zaujímalo by ma, ako to skenovanie masiek vôbec funguje. Môžu skenovať spredu aj zozadu? A prečo skenujú práve masky? Slabé 3 hviezdy (5/10). ()

Férový svět (2021) (S01E05)

Ako to tam vlastne funguje? Ako je možné, že tam majú vyvŕtanú dieru na hroby, ktoré nechcú spáliť? Ako sa im to darí zatajovať? To si len tak vyvŕtali dieru do steny a nikto si to nevšimol? Nikto nekontroluje tieto miestnosti? Jeden strážca v kontrolnom stredisku ma pod kontrolou asi všetky kamery, že? Nielen chodby, ale aj spaľovňu. Zaujímalo by ma, čo robia ďalší strážcovia? Čo kontrolujú? Na aké kamery sa pozerajú? Prečo ma tento strážca na svojom pulte tlačidlo, ktoré mu zmaže kamerový záber? To tam fakt niekto umiestnil tlačidlo, ktoré ti rozmaže kameru? To majú fakt perfektný ochranný systém. Na tie orgány majú vybudovaný systém, ale kto bol ich predchádzajúci doktor? Keby sa do tejto hry nedostal doktor, čo by robili? Prečo ho len tak nechajú narábať so skalpelom, a nestrážia ho? Len tak mu povedia, že nemajú informáciu, ktorú potrebuje aby prežil a čakajú, že nič nespraví? Prečo si nenašli vlastného doktora a neprepašovali ho ako strážcu? Kto im vybudoval tie tunely? Nechápem prečo na sebe stále nosia masky aj pri tej operácii, keď sú sami v jednej miestnosti bez kamier. Odkiaľ vedia umiestnenie týchto tunelov? Ako ich našli? Týchto strážcov môžu zabíjať len tak a nikto si to nevšimne? Nikto ich nekontroluje? Oni nekontrolovali ani to koľko času doktor strávi na tom záchode. Nášho policajta mali dávno zabiť v tej miestnosti. Boli tam traja. Jeden mohol pomôcť doktorovi a ostatní by sa oňho postarali. Najvtipnejší a najblbší moment tejto epizódy bola scéna, kde sa odnikadiaľ objavil ich šéf aj s kopou strážcov. Ako zistil, čo sa deje? Nekontroloval jeden strážca všetky kamery? Tu začala kvalita dialógov radikálne klesať. Ako môže šéfovi tejto organizácie byt jedno, že tam predávajú orgány? Toto je ta najhoršia tajná organizácia, akú som kedy videl. Jemu vadí len to, že náš doktor dostáva informácie o hre. Dialóg o rovnosti bol taktiež docela vtipný. Prečo sa nespýtal komu to predávajú? To sa mal vlastne opýtať aj náš policajt. Záleží mu iba na jeho bratovi? Zatiaľ to tak vypadá. Šéfovi tejto organizácie je asi všetko jedno. Chápem, že šéf tejto organizácie ma tajnú únikovú chodbu, ale, ako je možné, že ju nemá zaistenú a, že sa do nej dokáže dostať hocikto. Celý čas to pod nim robili? Prečo nemal tieto chodby zabezpečené? K nemu sa mohol dostať hocikto a zabiť ho, a prezliecť sa zaňho. Tajne sa mohli zmocniť celej organizácie. Nikto z tých strážcov nemal žiadnu inú robotu? To si len tak mohli odísť hocikde a nikto by si to nevšimol? Prečo ma ich šéf všetky zápisy u seba? Keby sa na tento ostrov dostane polícia, tak by mali všetky dôkazy, ktoré potrebujú aby ich organizáciu zničili. Vypadá to, že tuto hru hrajú už od roku 1988. Ako je to vôbec možné? Polícia by už dávno pátrala po stovkách zmiznutých osôb (teraz už tisíckach). Stále by po nich pátrali, keďže by nenašli tela. A noviny by to nahlásili. Všetci by vedeli o zmiznutých osobách. Polícia by zistila, že všetko to boli zadlžení ľudia. Prečo sa museli strážcovia pozrieť do izby nášho policajta, aby zistili, že chýba, keď tam majú kamery???? Ako je možné, že šéfa tejto organizácie hneď nenapadlo sa pozrieť do svojej kancelárie, keďže je to hneď nad rebríkom? () (menej) (viac)

Kganbu (2021) (S01E06)

Čo vlastne hľadajú naši strážcovia na začiatku tejto epizódy??? Kontrolujú či niekto ďalší utiekol? Veď vedia, že hráč, ktorého zabili bol doktor, ktorý pomáhal predávať orgány. Mali by vedieť, že jeho jediného pustili na záchod, nie? Nielen strážcovia, ktorí ho pustili von, ale aj strážcovia, čo sledovali kamery. Sleduje tam niekto kamery? Alebo hľadali chýbajúceho strážcu (policajta)? Prečo by tam vôbec chodil? Nemali náhodou kamery zapnute celú noc? Ako by sa tam dostal? Nemali by skôr hľadať človeka, ktorý im pomáhal? Prečo sa nepozreli na kamerové záznamy a toho kto ma na zodpovednosť ukrývanie dôkazov. Ich šéf spravil ten najblbší krok, a rozhodol sa pokračovať v hre. Mal by pátrať po zradcoch v jeho organizácii a chýbajúcom strážcovi. Ako môže tato organizácia fungovať keď majú tak blbého šéfa? Aká bola pointa v tom, že mŕtveho doktora a par strážcov nechali povesiť? Hráči nebudú ničomu rozumieť. Týmto im len ukážu svoju nekompetentnosť. Nechcel by to ich šéf naopak utajiť pred VIP? Zase tam rozprávajú o rovnosti. Tieto hry nie sú založené na rovnosti. Pár hráčov sú prisťahovalci a nepoznajú tieto hry, čím sú v nevýhode. Niektorí stále podvádzajú a niektorí majú fyzickú výhodu. Tento seriál sa snaží byť hlbší než v skutočnosti je. Odkiaľ vlastne berú peniaze? Vypadá to, že táto organizácia z toho vôbec nič nemá. Ako zarábajú? Streamujú to niekde po svete? Ako môžu usporiadávať tuto hru každý rok? Prečo šéf tejto organizácie nemá žiadny bezpečnostný systém vo svojej kancelárii? Teda okrem kontroly tvare vo výťahu, ktorá je vážne stupídna. Chápem, prečo ľudia milujú tuto epizódu. Tých par charakterov, ktoré vybudovali budú teraz proti sebe zápasiť. Je samozrejmosťou, že to bude napínavé.  Bolo by to zaujímavejšie, keby vyvinuli viacej charakterov. Polku z nich vôbec nepoznáme. Je to veľmi emocionálna epizóda. Keby tento seriál nebol plný chýb, tak by som dal tejto epizóde aj 5 hviezd. Hlavne za tu hru, vďaka ktorej som zabudol na väčšinu chýb tohto seriálu. Tento seriál mal veľký potenciál, bohužiaľ to cele tvorcovia premárnili. Táto epizóda tuto sériu nezachráni, ale rozhodne je to dobra epizóda. ()

VIP (2021) (S01E07)

Prečo ju nechali nažive? Možno preto, že doktor zomrel? Ale to vysvetlenie od nej na začiatku nedáva vôbec zmysel. Tak ako vždy, tak aj v tejto epizóde sa šéf organizácie choval ako idiot. Hlavná priorita by mala byť chytenie nášho policajta, ale on sa namiesto toho rozhodol pokračovať v hre, aby VIP nič nezistili. Radšej mohol prehľadať celú budovu so všetkými strážcami. Najprv však mal prehľadať svoj apartmán. Jemu nedošlo, že ten rebrík vedie aj k jeho apartmánu? Prečo nemajú kameru v každej miestnosti? Neušetrili by tým veľa času? Nakoniec mu to došlo, až vtedy, keď videl slúchadlo položené na zlej strane? Prečo ho položil opačne? Je náš policajt stupídny? Nevie si ani zapamätať na akú stranu bolo položené slúchadlo? V momente, keď zistil, že je v jeho apartmáne mal zavolať strážcov. Prečo nezapol poplach alebo nekontaktoval sledovacie stredisko? Nakoniec len tak odišiel, ako by sa nič nedialo a nikoho nekontaktoval. Prečo to tam poriadne neprehliadol? Na mŕtve telo ma kopu času. Náš policajt mal veľké šťastie, aj keď ho vlastne mohol aj zastreliť a prezliecť sa zaňho, nie? Ich bezpečnostný systém je tak hrozný, že by to možno aj fungovalo. Už chápem odkiaľ berú peniaze, aj keď to nevysvetlili moc dobre. Bohatí ľudia sa stavia, kto prežije a určitá čiastka ide víťazovi. Zaujímalo by ma, akým spôsobom ich sledujú. Sledujú len hry, alebo aj celu, kde trávia väčšinu času? Akú bezpečnosť tu vlastne majú, keď sa náš policajt dokáže jednoducho prezliecť za čašníka? Nemali by zvýšiť ochranu, keď sú tu VIP? VIP sú najnudnejšie charaktere, a ich dialógy sú neuveriteľne trápne a otravne. Samozrejme nikde tu nemajú kamery a ani ochranku. Zabiť všetkých VIP by malo byť docela jednoduché. Prečo by vôbec zabíjali svojich podriadených, keď im ukážu svoju tvar? Nemalo by to byť naopak? Keď podriadený uvidia tvár člena VIP? Rovnosť je dôležitá v tejto sérii, ale keď vyberú hru, kde jeden z hráčov vie čo ma robiť, tak hru upravia? Prečo nevybrali inú hru kde nikto nebude mať výhodu? Najhoršia scéna je na konci, kde nechajú vybuchnúť skla po ktorých chodili. Prečo to robili? Čo by sa stalo keby tým niekoho zabili? Vypadalo to cool, ale bola to vážne retardovaná scéna, ktorá nedáva žiadny zmysel. Taktiež nechápem, prečo v tej jaskyni nechali potápačskú výstroj. Je to jediný východ, ktorým sa môže dostať von. ()

Bílý kůň (2021) (S01E08)

Prečo Kang Sae-Byeok nenahlásila, že je zranená? Mali by ju ošetriť, keďže to boli oni, kto ju zranil. Za jej smrť môžu čiastočne oni. Vykrvácala by tak či tak. Toto nebola žiadna rovnosť. Jedno z najhorších odhalení aké som kedy videl. Aká pointa bola v tom, že nevolal svojim blízkym, keď vedel, že jeho brat je policajt? Prečo nekontaktoval svojich blízkych? Je retardovaný? Zatiaľ je to ten najstupídnejší charakter v tejto šow. Celý dej s policajtom, by sa neodohral, keby náš záporak nebol stupídny. Nikto by na nič neprišiel. Prečo nikomu nezavolal, a prečo nezaplatil nájom? Mohol sa z toho bytu jednoducho odsťahovať a povedať svojím blízkym, že sa sťahuje kvôli práci. Prečo vo svojom byte nechal tu vizitku? Bolo to len pre šok? Scény s našimi hráčmi zachraňujú tuto epizódu. Slabé 2 hviezdy. (3/10) ()

Jeden šťastný den (2021) (S01E09)

Členovia VIP majú tie najstupídnejšie dialógy. Ja viem, že sú zlí, ale nechápem, prečo im tvorcovia nedali žiadny charakter. Nechápem, prečo sa jeden z členov pýta na hru, ktorú naši hráči hrajú. Zatiaľ každá hra, ktorú hráči hrali, bola hra, ktorú hrali ako deti. Čo sa zmenilo? Prečo im to niekto musí vysvetľovať? Aj ten názov hry nebol povedaný anglicky, ale korejsky. Režisér sa snažil natočiť pekne zábery, ale nepremýšľal, či bi to vôbec dávalo zmysel. Prečo by ich nechali hrať počas dažďa, hlavne, keď to sleduje VIP? A sledujú to len oni? Úprimne ani ma neprekvapilo, že hostiteľ bol ten starý muž. Keď som ho videl v maske pred par epizódami bolo mi to jasne. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)