Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (9)

Červená, zelená (2021) (S01E01)

Trošku se přidám ke zdejšímu hodnotitelstvu. Jsem rovněž velmi zvědavý, jestli tento díl některý z nadcházejících trumfne. Laťka byla nastavena opravdu velmi vysoko. Už seznamovací úvod dílu byl velmi solidní, ale to co si pro nás tvůrci připravili v závěru, to bylo něco neskutečného. Velice originální dílo, které je po audio vizuální stránce vymazlené k naprosté dokonalosti. [85 %] ()

Peklo (2021) (S01E02)

Spoilery! Boží závěr prvního dílu dával tušit, že se tvůrcům horko těžko povede kvalitou navázat. Již samotný úvod této epizody moje tušení potvrdil. Naprosto dementní hlasování s extrémně nepravděpodobným výsledkem zásadním způsobem přibrzdilo veškerou akci. Namísto úžasně tísnivé atmosféry a dalších zvrácených her tedy sledujeme seznamování se s civilním životem několika postav, což tvůrci zřejmě nechtěli řešit formou flashbacků. Nechce se mi věřit, že bych již v rámci druhé epizody sledoval umělé natahování děje. Bylo samozřejmě ihned po hlasování jasné, že dojde k návratu. [70 %] ()

Muž s deštníkem (2021) (S01E03)

Spoilery! Netflix se ani v tomto jihokorejském případě nezapře. Seriál se v mnoha ohledech snaží hrát hodně na efekt a být velmi příjemným audiovizuálním zážitkem. Což se mu daří. Jen je to trošku na úkor logiky děje, kde se tvůrci nedokážou obejít bez množství berliček a scénáristických zkratek. Nejvíce bila do očí rozhodně sólo infiltrace detektiva nejdříve na trajekt a poté dokonce do řad hlídačů. Zatím mi to nijak zásadně nevadí. Tato epizoda měla znovu velmi dobrý spád a zatím je třeba ocenit i originalitu v rámci dětských her. [80 %] ()

Drž se týmu (2021) (S01E04)

Spoilery! Další nabušená epizoda, která nám ukazuje zejména to, jak zábavnou formou se dá pojmout tradiční přetahovaná s lanem. Je třeba tvůrce pochválit, že dovedou být stále dostatečně kreativní na tak malém prostoru. Epizoda nemá slabá místa. Parádní zvráceně zábavná jízda od počátečních minut do závěrečných titulků. Současně s první epizodou rozhodně prozatím nelepší díl s velmi milým cliffhengerem v závěru, kdy divák nemá jinou možnost než okamžitě navázat dalším dílem. [85 %] ()

Férový svět (2021) (S01E05)

Spoilery! Kromě dokončení sympatické hry na přetahovanou, se to tentokrát obešlo bez další zábavné variace dětských her. Nicméně, na tempu to nebylo znát. Napětí bylo znovu dohnáno na samý vrchol, jako kšandy běžného zasloužilého hospodského štamgasty. Tentokrát se to celé točilo převážně kolem nahlédnutí do zákulisí podpultovních obchodů s orgány skupinky červených frajerů se znaky z Playstationu na tváři. [80 %] ()

Kganbu (2021) (S01E06)

Spoilery! Tak tentokrát vybrali tvůrci z rukávu hru z kategorie těch psychologických a rozdali si to spolu páry. Velmi emotivní ztvárnění hry kuličky, kdy v momentě, kdy tvůrci odhalili, že půjde o hru pro páry, tak jsem očekával, že nepůjde o spolupráci, nýbrž o litý boj, kde se občas někdo nestyděl sáhnout po nekalých praktikách a využít mentálních slabin protihráče. Oceňuji, že se to obešlo bez sentimentu, jak bývá u Korejců takřka pravidlem. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou a tento díl za úplný strop nepovažuji. [80 %] ()

VIP (2021) (S01E07)

Spoilery! Velmi dobrá epizoda, kde se divák konečně dozví smysl celé soutěže, což je trošku dle očekávání zvrácená zábava pro bohatou smetánku. Tahle epizoda měla všechno. Velmi napínavý děj i velmi luxusní jednoduchou a přímočarou soutěž, která zredukovala počet účastníků na poslední 3 statečné. Už je trošku cítit, že se ženeme do finiše. Myslím, že jsem dosud nestihl pochválit naprosto boží hudební stránku. Je to velmi zvrácený audiovizuální zážitek. Nezbývá než se těšit na jistě brutální finále. [84 %] ()

Bílý kůň (2021) (S01E08)

Spoilery! Tahle před finální epizoda pro mě byla spíše zklamáním. Pointa s bratrskou dvojicí infiltrovaného policisty a černého front mana byla v mých očích nezdravě překombinovaná a hodně v korejském stylu. Jinak toho zase tolik tento díl nenabídl. [70 %] ()

Jeden šťastný den (2021) (S01E09)

Spoilery! Pokud se snad našel na této databázi zabedněný divák, který by vedl pochybnosti o tom, proč jsem zde všemi považován za nejúžasnějšího uživatele této databáze, tak bych jako skromný případ uvedl například to, že v první moment, kdy jsem uviděl toho starého seschlého soutěžícího s číslem 1, tak mi bylo naprosto jasné, že půjde o hlavního organizátora alá vykradený první díl SAW. Úplně se to nabízelo, jako závěrečný "WOW" moment, a proto jsem mu celý seriál přikládal zvýšenou pozornost a všímal si velmi okatých indicií, jako například neskutečně otřepaná pseudo "smrt" mimo kameru, kdy už o mém odhadu nemohlo být pochyb a po tomto vyřazení následný záběr na pana v masce a především jeho ruce, kde se vše definitivně potvrdilo. Bohužel, můj úžasný seriálový a filmový přehled zapříčiňuje podobné situace takřka u každého filmu a seriálu. Být geniální je zkrátka někdy prokletím. Na poli seriálů a filmů je poté velmi těžké být překvapený. Po vynikajícím úvodu jsem byl v očekávání důstojnějšího zakončení. Nicméně, v rámci možností jsem rozhodně potěšen. Tohle se klukům šikmookým povedlo. Jednalo se především o úžasný audiovizuální zážitek, u kterého nedoporučuji příliš namáhat neurony, jinak si začnete všímat celé řady nelogických vyústění některých situací a scénáristických zkratek. Mnohem vhodnější je na seriál koukat jako na lehce zvrácenou formu zábavy a nesnažit se hledat nějaké hluboké myšlenkové přesahy. [80 %] ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)