Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

dragon94

Nakonec to vlastně nebylo tak špatné jak jsem po první epizodě očekával. Seriál má vcelku slušné tempo a několik her bylo docela zajímavých. I když jsme už v jiných filmech mohli vidět rozhodně zajímavější hry o život. A to nemluvím jen o Hunger Games, ale třeba i o Saw atd.. Za největší problém tohodle seriálu považuji absolutně nesympatické postavy... Všechny do jednoho. Tady fakt není nikdo komu by se dalo fandit.. a už vůbec né hlavní hrdina, který je opravdu k**tén na entou. O to hůř, že je od začátku prezentován jako ta nejhlavnější postava, díky čemuž není ani žádným překvapením kdo to celé nakonec vyhraje. Což by se dalo aplikovat i na ostatní hry, protože od začátku je nám představeno cca 6 hlavních postav, které jako jediné přežívají až do konce. Zbytek jsou naprosto bezejmení lidé, kteří tam jsou jen, aby bylo koho střílet. Takže když při přetahované se všechny představené postavy rozdělili do 2 týmů ze sedmi bylo jasné, které dva týmy jsou rozhodně v suchu. Kvůli tomu průběh her vlastně nebyl žádným velkým překvapením. Což je u seriálu jehož základy stojí na zabíjení lidí docela dost na škodu. 3* 60% ()

andalin

Zajímavé, jakým tempem Squid game nabral na popularitě. Hezké barvičky a celkový design, jako wow, ale děj si stoprocentně zasloužil víc, než jen to. Když začala první epizoda, vypadalo to slibně, ale ve finále jsem měla spíš pocit, že šlo o běžnou krvavou vymlacovačku bez hlubší myšlenky. Zůstalo ve mě spousta otázek. Drama během samotných her bylo ale skvělé. ()

blackkocour

Pozor na sporák, pálí...!!! Korejci si po parazitování, pardon, po Parazitovi, dosti přivzali toho celosvětového uznání, a chtějí se vydobýt k těm korejských Tarantínům, a La Casů de Svrab . Jako obdivovatel korejských filmů pro dospělé, jsem byl k tomuhle dost skeptický. Už ten samotný název může vydedukovat, fakt velkou estébáckou šáhlost pro úchyly. Např. - reality-show, kde si opičky třou o sépií, ohlížance a chobotnicí své genitálie, aby uvařili sójový kim-chči, s kundím kungpaem, a stoletým pukancem. Já jsem na svou srst ujetý dost, abych se nechal snadno vyvést ze zdravé mýli, a honit si svůj střapatý ocas až do vypelichání. Dostali jsme lidský hyenismus, natočený v té nejlidštější formě, a nejzábavnější kruťárnu o poslední won. Hravost žlutých čoklů byla někdy dost šokující, protože jsem opravdu šťastný, že i mezi tou kulturní korektností, rasovou vyvážeností mít aspoň na deset bílých jogurtů, jednoho s polevou, se najde něco brutálního a napnutého až do prasklé šve. A aby se v tom prase vyznalo. Kdo si pro krejcar nechá vrtat koleno zbiječkou, ten bude jen žasem koukat, kdo si za čtvrt miliardy wonů necha kuchat Achylovu pachu, a soupeřníkovi i horní špičáky. Ale krom chvály, mě zklamalo ukončení. V kontextu, že v dokonalým rozjezdu tří částí dostanu doopravdy Nováckou zábavu pro otrlé, a ne filosofický opus magnum, s umírněným taxametrem. A konec mě vůbec nepřekvapil, a byl mi, jak říkají gentlemani, u zadních vrátek, jak granule v misce. A sice je to moje teorie, ale nebylo i celkem jasné, kdo hru vyhraje? Se Songem si máme tu empatii udělat už od chvíle, kdy diváka znásilní svým herectvím. On si pro tu výhru přišel, vyvázl z konce živý, dozvěděl se prasečiny okolo hry, a mohl zahájit pátrání do druhé řady. Možná se vrhne do Takešiho hradu, a propíchne Generálu Lee, i poslední bublifuk.. ()

Drnqonovic

Přehypováno. Nezlobte se na mě, takhle předvídatelnou a nudnou báchorku jsem nečekal, navíc na Asii málo ujetou. Tohle téma už tu bylo tolikrát a i rozhodně lépe. Hlavní hrdina je nesympatický debil, kterého vedlejší postavy hravě předčí, ale co naplat, když je na plátně zejména on. Vedlejší zápletka s policajtem nicneříkající. Jediné, co jsem si z toho odnesl bylo, že Korejci jsou finančně poměrně v prdeli, nic víc. ()

Hollohlaway

Solidní drama seriál s trochu nevyrovnanou úrovní dílů. Ale je to chytlavé, místy brutální, místy smutné a nutící k zamyšlení. Jako psychologická studie to rozhodně funguje. Herecky to ujde, rozhodně doporučím originální znění, anglický dabing je příšerný, jako ostatně většina západního dabingu asijské kinematografie. ()

Soweek

Je to šíleně přehrávané ( ostatně jako jakákoliv asijská produkce ) a pokud to není Váš první seriál, tak i šíleně předvídatelné. Je to ale zároveň také hodně chytré a místy emociálně hluboké. Především ale nesmírně zábavné, pokud jste fanoušek jakýchkoliv her, zejména her na principu battle royal. Celosvětový megahit určitě dostane mnoho dalších sérií a nám nezbývá nic jiného, než se na ně těšit. ()

Kejdlo

Netflix si plácl s asiaty a nabídl nám nekompromisní řežničinu ve stylu dětských her. Nejvíce ze všeho mě upoutaly výborné kulisy a skvělé pohrání si s audiovizuálem a kostýmy (stráže!). Co na tom, že seriálu v poslední epizodě spadně řetež, šlechta s maskami byla total cringe a finále je spíše nepotřebným dovětkem než údernou tečkou, když jsem se jinak skvěle bavil. 8/10 ()

Zemi11

Důstojný seriál druhořadé kategorie, jenž se za nic neschovává a jde přímo k meritu věci. Zasloužená jedna hvězda. Tvůrcům fandím a držím palce do další série. ()

Maynard.

Dal sem na rady dosti lidí a omrknul sem tenhle Netflixovej hit. A udělali sme dobře, páč těh 9 dílů za to fakt stálo. Není to zdaleka moje první zkušenost s rákosnickou tvorbou, takže bylo zapotřebí v korejským znění. Námět je to fakt vynikající. Zpracování taky bomba. Přiznám se, že mě až tak uplně nebraly ty mezilidský vztahy, ale o to víc sem se těšil na jednotlivý hry, který byly fakt bomba. Nejvíc teda hnedle ta 1. :o). Asi bych si tam přál víc vysvětlit některý věci, hlavně okolo organizátorů her... Ale toho se určo dočkám v další sérii, která je pohopitelně nevyhnutelná :o) ()

Sdoom

Ale jo, nakonec to na ty 4 hvězdy stačilo, závěrečné 3 epizody byly docela dost cool a hra na mostě ze skleněných desek mě straší dodnes při mém strachu z výšek. :-) Pro diváky obeznámené s korejskou kinematografií bych řekl, že se zde nic tak překvapivého nedělo krom pointy, která je ukázána hned v 1.epizodě. Pak už se klasicky řeší věci jako morálka, rodina, přátelství, na kterážto témata kladou Korejci důraz snad v každém filmu. Stačilo by i míň epizod. (Netflix 4k, orig.) ()

herr_carter

Tak už i já patřím k těm stovkám milionů sledujících po celém světě a taky jako většina říkám, že se mi to líbilo - typicky brutální a bláznivé po korejsku a typicky měl člověk ze začátku problém, kdo je kdo, jelikož vypadají všichni stejně, na druhou sérii už se těším.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Mimesis

Musím uznat, že Squid Game je dobrý seriál. Jednotlivé díly mě bavily, děj mě naprosto vtáhl, některé postavy jsem si zamiloval a zkrátka to celé byl silný emocionální zážitek. Mohl bych hodnotit 5/5, ale... Po seriálu se jako houby po dešti objevila hromada lidí, co tvrdila, že seriál vlastně kritizuje "divoký" kapitalismus a Squid Game je analogie na současný ekonomicko-politický systém, kde si lidé jdou po krku a přežívají jen ti nejsilnější, co mají největší štěstí. Škoda, že je to samozřejmě úplný nesmysl a autor seriálu Dong-hyeok Hwang nemá absolutně páru o tom, jak systém, který kritizuje, funguje. A nechápe ani základní fungování ekonomiky. Navíc k tomu, aby tenhle systém úspěšně zkritizoval, musel hodně podvádět a zakomponovat do děje extrémně nerealistické chování postav nebo prostředí, co spíše připomíná nějakou státní instituci, než firmu. Nebo se dokonce snažit tvářit, že smlouva, která mi zatají, že slovem "eliminace" se myslí "vražda" je po právní i etické stránce zcela legit a dá se s ní děj celého seriálu obhájit. ()

klukluka

Co stálo u zrodu? Snaha předložit divákům šokující, brutální, ideálně nezapomenutelnou podívanou, nebo kritizovat systém, který umožnil předlužení jihokorejských domácností? Tohle už dnes asi nikdo spolehlivě nezodpoví. Ve výsledku to vyznívalo spíš ve prospěch toho strhujícího bijáku, ale ten kritický sociální osten jsem z toho vycítil okamžitě taky. A i za to ten seriál celkově velebím, protože mi přišel naprosto mimořádný a už jsem ho zařadil do příslušné soukromé TOP10. Na jeho oslavu bych vyplácal všechny superlativy, co znám. Bylo to strhující. P.S.: Ve finále se bojovalo v přepočtu o 820 miliónů korun (45 600 000 000 wonů x 0,018 Kč). Odhadovaný majetek Andreje Babiše má přibližně 100krát vyšší hodnotu. A my bychom chtěli, aby byl normální. Čau lidi. Často se zamýšlíte nad tím, jak velký mám asi koule. Takže teď už to víte. A nemám jen dvě, ale mám jich rovnou sto! ()

Chmur

První dva díly mě nějak moc neoslovily, ale vydržel jsem a dobře jsem udělal. Třetí až sedmý díl jsou skvělé. Zejména šestý díl mě celkem dostal. Prožíval jsem u něj podobné pocity, jako když jsem před lety četl konec Hry o trůny od George Martina. Poslední dva díly bohužel trochu ztrácí tempo a napětí předchozích epizod. Samozřejmě jsou v seriálu občas neprosté nelogičnosti, ale to se dá vzhledem k celkovým kvalitám Olihně snadno přejít. Hlavní představitelé účastníků hry jsou velmi dobře vybráni. Navíc nikdo nemůže být jen dobrý a pokud náhodou je, tak určitě nedojde do finále. Pro mě osobně byl možná nejzajímavější  Cho Sang-Woo, ve kterém asi nejvíce bojuje lidskost a touha vyhrát. Skvěle zahrané jsou i záporné charaktery - Jang Deok-Su a Han Mi-Nyeo. Hlavní hrdina Seong Gi-Hun je tak trochu hloupý korejský Honza a ačkoliv je zahraný dobře, tak jeho příběh je asi ten nejpředvídatelnější a tím pádem i maličko nudný. ()

Lukoboss

Přestože je mírná inspirace několika známýma filmovýma sériema patrná, pořád se jedná o velice neotřelej projekt. Asijský země prostě točí trochu jinak a i tady je to znát. Hra s barvama, záběrama, obrazem, geometrickýma obrazcema je naprosto precizní a tady evidentně tvůrci ví, co dělají, a dávají si na tom záležet. I ten námět a myšlenka celé problematiky je dost zajímavá, navíc se rozehrává slušná psychologie postav, která se v průběhu série mění a mnohdy umí diváka překvapit. Bohužel se objeví některý ptákoviny, který celej jinak velice dobrej dojem kazí. Musím uznat, že jednou z věcí je i hlavní postava, protože to je takovej tragéd, že víc už to ani nejde, a měl jsem velkej problém mu vlastně fandit, našel jsem si tam jiný favorit(k)y. Škoda... K tomu taky zcela zbytečná linka v závěru s VIP klientama, ta tam byla tak nějak navíc a nic moc nám divákům nepřinesla. Nicméně jako celek je to super podívaná a já už se těším na další sérii! A hlavně se tady neřeší žádný "jůesej-mítů-džendr-eldžíbítý" sračky, který umí pokazit dojem z jinak dobré podívané. Ještěže tak! ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)