Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Jeden šťastný den (S01E09)

(epizóda)
  • Južná Kórea 운수 좋은 날 (viac)
Thriller / Dobrodružný / Akčný / Mysteriózny / Dráma
Južná Kórea, 2021, 55 min

Poslední kolo přináší další krutou zkoušku, ale tentokrát všechno záleží jenom na jednom hráči. Na scénu vystoupí autor hry. (Netflix)

DJ_bart

"Víš co má společného boháč s žebrákem? Žít pro ně není zábava. Život je pro ně nuda." ________ Finále víceméně slouží jako pomyslný epilog, potažmo i dovětek, a nechává dveře otevřené potenciální druhé řadě a všem otázkám, které nebyly zodpovězeny. Ve výsledku tedy hodnotím seriál 'Hra na oliheň' jako nejlepší kritiku kapitalismu/třídní společnosti od dob vydání Komunistickýho manifestu (neironicky), strhující sociologickou anatomii o lidské morálce, a bezpochyby nejkvalitnější seriálový projekt letoška. Jižní Korea rules.... // VERDIKT: 9,1 chapadel z 10 🇰🇷🦑 // ()

Eliott

Začátek ucházející, ale jen těžko se dá ztotožnit s podivným chování hlavního hrdiny. Vskutku hodně temný konec s hořko skladkým happy endem. Což je vskutku škoda a možná by bylo lepší kdyby konec nastal u sedmého dílu. Z celého seriálu jsem nadšený, ale z poslední epizody zůstává v puse podivná pachuť. ()

Kaka

Poslední epizoda překvapivě neuzavírá ony pomyslné nůžky a ani toho vlastně mnoho neřekne. Bohužel je to spíše přehlídka prapodivného chování hlavního hrdiny a v samém závěru se nevyhneme otevřeným dvířkům pokračování. Závěr neubírá nic z celkové komplexnosti a mnoha poloh, které Squid Game obsahuje, jen je její nedotaženou finální nitkou a to je trochu škoda. ()

castor

Nejde si nevšímat celé řady nelogických vyústění některých situací. Na začátku je čekala náročná cesta, která skončí vším, nebo ničím. Nejprve jich bylo 456, většinou žili na okraji společnosti a nyní někdo shrábne pohádkovou výhru. Anebo to bude celé jinak? Nejednou tvůrci vařili z vody a jak kdyby mnohé chtěli „dovysvětlit“ v případné další sérii. Až to teda nějak vymyslí. Já jen vím, že u toho rozhodně nebudu. Za mě v mnohém nedomyšlený kalkul. ()

Anderton

Logické zakončenie toho, čo sme predtým videli v ôsmich epizódach. Funguje to aj na emocionálnej báze, predovšetkým vďaka tomu, kto predstavuje finálnu dvojicu a ako bude prebiehať záverečná hra. Finále by tak mohlo skončiť skôr, ale čaká nás ešte dlhší dovetok "o rok neskôr", ktorý ukazuje hlavnú postavu v stave, v akom by sme ju asi po tom všetkom, čo zažila, aj očakávali. Záverečný zvrat som poznal, takže nebol pre mňa ani príjemným, ani nepríjemným šokom. A na tom siedmom poschodí som si to s oboma ústrednými (anti)hrdinami príbehu poriadne užil. ()

Frajer42

Spoilery! Pokud se snad našel na této databázi zabedněný divák, který by vedl pochybnosti o tom, proč jsem zde všemi považován za nejúžasnějšího uživatele této databáze, tak bych jako skromný případ uvedl například to, že v první moment, kdy jsem uviděl toho starého seschlého soutěžícího s číslem 1, tak mi bylo naprosto jasné, že půjde o hlavního organizátora alá vykradený první díl SAW. Úplně se to nabízelo, jako závěrečný "WOW" moment, a proto jsem mu celý seriál přikládal zvýšenou pozornost a všímal si velmi okatých indicií, jako například neskutečně otřepaná pseudo "smrt" mimo kameru, kdy už o mém odhadu nemohlo být pochyb a po tomto vyřazení následný záběr na pana v masce a především jeho ruce, kde se vše definitivně potvrdilo. Bohužel, můj úžasný seriálový a filmový přehled zapříčiňuje podobné situace takřka u každého filmu a seriálu. Být geniální je zkrátka někdy prokletím. Na poli seriálů a filmů je poté velmi těžké být překvapený. Po vynikajícím úvodu jsem byl v očekávání důstojnějšího zakončení. Nicméně, v rámci možností jsem rozhodně potěšen. Tohle se klukům šikmookým povedlo. Jednalo se především o úžasný audiovizuální zážitek, u kterého nedoporučuji příliš namáhat neurony, jinak si začnete všímat celé řady nelogických vyústění některých situací a scénáristických zkratek. Mnohem vhodnější je na seriál koukat jako na lehce zvrácenou formu zábavy a nesnažit se hledat nějaké hluboké myšlenkové přesahy. [80 %] ()

SOLOM.

Tohle mělo být strhující finále? Ale běžte do prdele. Možná tak prvních cca 5-10 minut mělo šťávu díky závěrečné hře. Potom to už byla škvára celkem o hovně, okořeněná o emoční finále s bratříkem zlodějky, matkou mrtvého kámoše a rozhovor s No.001, které ovšem postrádalo to nejdůležitější – kule rvoucí finále, nebo pořádné navnadění na další sérii. Místo toho se hlavní ocas nabarvil na červeno a s drsňáckým ksichtem se zmohl leda tak na vyhrožování telefonem. To vám do prdele stačí ke štěstí tak málo, vždyť to dle mého totálně ke konci tvůrci posrali… ()

HellFire

Poslední hra je zcela nepřekvapivě Squid Game. Bohužel v tomhle momentě mi už bylo úplně jedno, jak to celé skončí. Kdybych se na poslední díl nepodíval, vůbec bych si to nevyčítal. Mimochodem, když poslední hráč vyhraje neskutečnou sumu (v přepočtu na naše věru směšných 9 milionů), tak stejně akorát tak zaplatí dluhy a něco málo koupí, ale nesmí to přehánět, jinak by na sebe upoutal moc pozornosti. Takže stejně bude žít, jak byl zvyklý. Ty peníze nemůže přiznat. A jak to celé skončí? Ukáže se, že za vším je dědula s nádorem na mozku, který má hooooooodně peněz a protože se nudil, vymyslel s kámošema tuhle hru. Jo a hlavní hrdina se vůči jakékoliv logice rozhodne pomstít pořadatelům, aby mohla vzniknout druhá série. ()

Necrotongue

Pokud mám být upřímný, finále mě poněkud zklamalo. Ukázalo se totiž, že byl můj prvotní dojem z hlavního hrdiny naprosto správný, a jsem tedy rád, že jsem si k němu nevytvořil kladný vztah. Odhalení tvůrce hry mě na druhou stranu pobavilo velice velmi a byl bych mnohem raději, kdyby závěr probíhal v tomto cynickém duchu, než aby se utápěl v přílišné sebekritice a volání po morálních hodnotách. Po osm epizod měli diváci možnost sledovat, jak funguje pud sebezáchovy, tak proč si ve finále hrát na to, kdo je lepším člověkem. Dnes je všude plno lidí, kteří se buší do hrudi se slovy: "Já bych nikdy atd., atd.", ale jsou to z valné většiny lidé, kteří nikdy nemuseli udělat opravdu těžké rozhodnutí pod velkým tlakem. / Poučení: Chceš-li změnit barvu vlasů, důkladně si to promysli. Několikrát. Nasadíš-li život pro obrovskou finanční částku a vyhraješ, nebuď debil. ()

ALIENka_

Neříkejte mi, že jsem jediná, kdo si celou dobu myslel, že Gi-hun a Sang-woo jsou bráchové a až teď jsem si uvědomila, že byli jenom kámoši z dětství. Jak jsem si to mohla myslet, když jejich rodiče vypadaj jinak? Tak na tuto otázku neznám odpověď. Asi nějakej zkrat v mozku. ¯\(°_o)/¯ Každopádně ten finální souboj mezi nima byl úžasnej, teda byl by mnohem víc intenzivní, kdyby do toho pořád nekecali ty VIP, ale aspoň už neříkají takový kraviny jako vtipy o 69. Nejhorší je, když máte rádi oba dva a nevíte, komu máte fandit. Ale sebevraždu Sang-wooa jsem fakt nečekala, upřímně jsem si myslela, že Gi-hun odejde. Jinak ten konec se mi dost líbí, bála jsem se, že to bude typickej Hollywoodskej klišé happy end, kdy se hlavní hrdina shledá se svojí dcerou a jako Robin Hood bude rozdávat prachy všude kolem. Naštěstí se tak nestalo a konec je dost realistickej - Gi-hun se nedokáže oprostit od toho, co se tam stalo, a pořád žije život jako dřív. Takže když dostane pozvánku od staříka, ani se nerozmýšlí. K odhalení, že Il-nam je celou dobu hostitel her a nafingoval svoji smrt.. Upřímně docela jsem čekala, že zatím vším bude on, takže mě to ani moc nepřekvapilo. Ty starý ruce na začátku série, jak byl šťastnej celou dobu. Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl. I když po šestý epizodě jsem si fakt myslela, že je s ním konec. Ale upřímně doufám, že druhá série nebude o tom, že Gi-hun půjde proti nejmocnějším lidem světa jako největší hrdina a nakonec je sundá. To by byl děs. Vlastně bych to klidně nechala takhle, bez druhý sezóny (ale bohužel už je potvrzená, takže budu muset doufat, že nebude moc na rychlo). Hodnocení: jsem jediná, komu se hrozně líbí ty otřesný červený vlasy?/10 ()

Marcos22

❗SPOILER "Závěrečného dílu jsem se velmi obával, ale nakonec jen velmi těsně zaostal za nejlepším šestým dílem série "Kganbu". Ve velkém finále "Hře na oliheň" dostaneme konečného vítěze a pohled na jeho návrat domů. Ten je však tím nejbolestnějším, kterého se mu mohlo dostat, poněvadž záhy ztrácí veškerý smysl, kvůli němuž se hry účastnil. Následuje roční skok dopředu a překvapivý závěr ve stylu filmu Saw a seriálu Ztraceni. Výborné zakončení, které však ve výsledném hodnocení utrpělo nedokončenými linkami (detektiv, 101-ka, aj.), jež zbytečně nabízí nespočet paranoidních scénářů pro nadcházející sérii. Čtyři hvězdy." 👍❗ ()

honajz2

Jej to bylo slabé. Jsem čekal něco pořádného, co ty moje dojmy zachrání, ale opět se to nestalo. Poslední hra (kupodivu na oliheň, jak nečekané!) skončí rychle, vše vyhraje jen jeden a je to přesně ten, kterého na to tipujete od začátku a pak se zbytek epizody tak nějak divně (a nudně) došourává ke svému konci, ale kromě jednoho zajímavého zvratu (a jednoho idiotského - SPOILER mrtvá máma KONEC SPIOILERU) nebylo moc o co stát. A ta poslední scéna mě zklamala hodně. No jo, mělo to úspěch, tak proč tomu idiotsky nezařídit další sérii? Místo nějakého inteligentního nebo aspoň dostatečného uzavření? Celkem lituji, že jsem to vůbec dokoukával. 2* ()

Martrix

Velká škoda, že se nekončilo sedmou epizodou, resp. že tvůrce nevměstnal do sedmé epizody uspokojivý závěr bez zbytečného odhalení kdo a proč za tím stojí, nejapných proslovů a ... . Mohla to být pecka pecka, takto je to "jen" další velmi dobrý korejský seriál. Poslední dvě epizody vrací rozmlsaného diváka zpět na zem. Doslovnost a potřeba vysvětlovat a odhalit KdoCoProč dokáže totiž zmršit i sebelepší námět. Snad v tom byl záměr, protože Netflix si je vědom toho, že američtí diváci potřebují naservírovat návod i k záchodovému papíru a instruktážní DVD k hřebenu. Na druhou stranu... bez Netflixu by mnoho seriálů a filmů nevzniklo. Bylo by ale moc smutný, kdyby se kvůli zaměření na celosvětový trh, přizpůsobovali filmaři celého světa zrovna americké produkci. Ale možná Netflixu křivdím a prostě se závěr tohoto seriálu jen nepovedl. ()

Lenka.Vilka

"Jsem doma, mami." Ale kdo a u jaké mamky? Poslední díl byl neskutečný. Především to, co se dělo po výhře. A na úplném konci. Opravdu moc dobré. PS: Jako ok, bylo to svým způsobem své, bylo to originální, brutální, ale zároveň neskutečně lidský a já byla neskutečně spokojená...ale abych to uzavřela tím, čím jsem začala...Alice byla prostě o chlup lepší...krátkej, ale byl tam... ()

Remivsremi

Řekl bych až archetypální zakončení korejské produkce. Trošku mindf*ck, hodně bez tempa, nesedí do celkového vyznění seriálu a je vám vše ve výsledku buřt. Nic ohromující nepřišlo a seriál vyšuměl do ztracena. ()