Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Jeden šťastný den (S01E09)

(epizóda)
  • Južná Kórea 운수 좋은 날 (viac)
Thriller / Dobrodružný / Akčný / Mysteriózny / Dráma
Južná Kórea, 2021, 55 min

Poslední kolo přináší další krutou zkoušku, ale tentokrát všechno záleží jenom na jednom hráči. Na scénu vystoupí autor hry. (Netflix)

AdamesWWE

[7/10] Ked som sa pri predošlej časti čudoval prečo je krátka, potom nechápem prečo spravili poslednú časť klasicky hodinovú, ale nevadí, kludne to mohlo byť v kope. Skvelá záverečná hra kde nechýva krv, trošku brutality. Po jej skončení som čakal na vysvetlenie príbehu, ktoré síce prišlo, ale možno trochu inak, ako som čakal. Napriek tomu dobré zakončenie príbehu. ()

MickeyStuma

Poslední kolo pro zbylé dva hráče. A opět dle stejného konceptu všech předchozích. Kdo projde dalším krutým testem a zvítězí? Jde o hodně. Nenávist, smysl pro lidskost, zoufalství a snaha o nemožné jako vždy udělá své. Vše co začíná, jednou také skončí. Návrat do běžného života? Po tom všem, to zase až tak jednoduché také není. Ponurost, nerovnováha a snad i cit. Druhá polovina této závěrečné části překvapí asi nejvíce ohledně jisté postavy. Plně nám je vše vysvětleno, ale pozor, za pomocí filosofie o smyslu života, konání, porozumění atd. atd. Tady je potřeba dialog hodně pozorně poslouchat ke správnému uchopení celé životní problematiky. Jak žijeme, jak druhé nasloucháme, jak se jeden k druhému chováme a další sounáležitosti života lidí bez ohledu na sociální postavení. Závěrečný soutěžní souboj je efektový a hlavně po emoční stránce nemálo napínavý. Ať je člověk bohatý a nebo chudý, smrt je spravedlivá pro všechny. Nádherná scéna kontrastu starého bohatého člověka na smrtelné posteli s opilým bezdomovcem umírajícího umrznutím v zimním období na ulici. Rozprava je obsáhlá a je v podstatě řečeno vše. Hodně k zamyšlení, obzvlášť při zopakování průběhu každého soutěžního kola se zaměřením chování jeden k druhému za různých situací. Závěrečnou otázkou je, proč se vítěz hry rozhodl tak,jak se rozhodl. Koho to napadne, má vyhráno. ()

Anderton

Logické zakončenie toho, čo sme predtým videli v ôsmich epizódach. Funguje to aj na emocionálnej báze, predovšetkým vďaka tomu, kto predstavuje finálnu dvojicu a ako bude prebiehať záverečná hra. Finále by tak mohlo skončiť skôr, ale čaká nás ešte dlhší dovetok "o rok neskôr", ktorý ukazuje hlavnú postavu v stave, v akom by sme ju asi po tom všetkom, čo zažila, aj očakávali. Záverečný zvrat som poznal, takže nebol pre mňa ani príjemným, ani nepríjemným šokom. A na tom siedmom poschodí som si to s oboma ústrednými (anti)hrdinami príbehu poriadne užil. ()

Eliott

Začátek ucházející, ale jen těžko se dá ztotožnit s podivným chování hlavního hrdiny. Vskutku hodně temný konec s hořko skladkým happy endem. Což je vskutku škoda a možná by bylo lepší kdyby konec nastal u sedmého dílu. Z celého seriálu jsem nadšený, ale z poslední epizody zůstává v puse podivná pachuť. ()

Necrotongue

Pokud mám být upřímný, finále mě poněkud zklamalo. Ukázalo se totiž, že byl můj prvotní dojem z hlavního hrdiny naprosto správný, a jsem tedy rád, že jsem si k němu nevytvořil kladný vztah. Odhalení tvůrce hry mě na druhou stranu pobavilo velice velmi a byl bych mnohem raději, kdyby závěr probíhal v tomto cynickém duchu, než aby se utápěl v přílišné sebekritice a volání po morálních hodnotách. Po osm epizod měli diváci možnost sledovat, jak funguje pud sebezáchovy, tak proč si ve finále hrát na to, kdo je lepším člověkem. Dnes je všude plno lidí, kteří se buší do hrudi se slovy: "Já bych nikdy atd., atd.", ale jsou to z valné většiny lidé, kteří nikdy nemuseli udělat opravdu těžké rozhodnutí pod velkým tlakem. / Poučení: Chceš-li změnit barvu vlasů, důkladně si to promysli. Několikrát. Nasadíš-li život pro obrovskou finanční částku a vyhraješ, nebuď debil. ()

• Hodiny v místnosti odbijí o půlnoci jen 11x. (Duoscop)