Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Bílý kůň (S01E08)

(epizóda)
  • Južná Kórea 프론트맨 (viac)
Thriller / Dobrodružný / Akčný / Mysteriózny / Dráma
Južná Kórea, 2021, 32 min

Před posledním kolem panuje mezi finalisty vzájemná nedůvěra a odpor. Čun-ho práskne do bot s úmyslem zveřejnit špinavá tajemství o hře. (Netflix)

Marcos22

❗SPOILER "Osmý díl s poloviční stopáží se snaží diváka uhranout překvapivými momenty, které jsou však z průběhu seriálu silně předvídatelné, a tak se díl řadí obsahově k tomu nejslabšímu. Za zmínku zde stojí da Vinciho "Poslední večeře", se symbolikou Ježíše Nazaretského (456) a Máří Magdaleny (67). Jedna hvězda." 👎❗ ()

Necrotongue

Osmá epizoda byla taková úspornější, no, ani není divu. Zajímavé je spíš to, že mě i přes svou úspornost bavila více než předchozí díl. Jako heterosexuál se ale cítím být tvůrci diskriminován. Nejdříve se hrály kuličky, teď přišlo to, co přišlo, a seriál je ochuzen o dvě Korejky, na které se mi hodně dobře dívalo. Navíc jsem narazil na dvě záležitosti, s nimiž nejsem úplně v pohodě. Tou první byla střelba na tlakovou láhev; já tedy chápu, že ne každá musí explodovat, ale ani tak bych na ni z metru nestřílel. Podstatnější podivností byl pro mě ale střep. Když kompletně oblečeného člověka zasáhne kus skla, jak si dokáže sundat tričko, aniž by ten střep vytáhl? To by nedal ani Houdini. Znovu jsem si tak vzpomněl na moták ve vejci. / Poučení: Pokud ti po večeři zbude stejkový nůž, jde do tuhého. Nevěř ani člověku, který ti daruje ledvinu. 4*- ()

Wiikii

Zranění Sae Byeok je takové, že tvůrci prostě chtěli aby se ve finále setkali dva kamarádi, kdy jeden se v životě zřekl emocí pro peníze a druhý by se zřekl peněz pro  šťastný život s emocemi. Kdo vyhraje? Skončí to stejně jako s bratry Hwang Jun ho(hodný) a Hwang In ho, kde přežil ten zlý? Seriál si hraje i dobře s nečekanými událostmi, tak uvidím co se nakonec stane. ()

javlapippi

Potom ako po skončení poslednej hry organizátori pre efekt vyhodili do luftu sklenený most, vďaka čomu skoro zabili posledných troch preživších, navlečú týchto do smokingov a naservírujú im poslednú večeru, po ktorej zabudnú odniesť kudly, v nádeji že po večierke bude zábava pokračovať. Severanke so šrapnelom v bruchu nie je do spevu a zostane nám posledná dvojka. Policajt je zdatný športovec a skoro sa spasí na neznámom ostrove, kde ho nakoniec dostane Biely koník z príbuzenstva. Všetko je tu efektné, ale človek sa miestami musí chytať za hlavu, ako je organizátorom najprv jedno, či si súťažiaci podrežú krky a o pár sekúnd už ich trhajú od seba. Slabšia epizóda. ()

ALIENka_

Jak jste si možná už všimli, dala jsem si menší pauzičku mezi epizodama, ale už jsem zase zpět! Odhalení policajtova bratra mě upřímně vůbec nepřekvapilo, no dobře, možná trochu, ale fakt jsem měla celou dobu podezření, že bude jeden z tý organizace. Taková korejská obdoba "Luke, I am your father." A jeho smrt prostě musela přijít. A taky tady máme klasický záporák-mluví-sto-padesát-let-předtím-než-vystřelí. Ale jinak ta poslední večeře, poslední tři přeživší a noc, kdy ani jeden nezamhouří oka, aby ho ten druhej nepodříznul, to bylo úžasný. A smrt Sae-byeok je prostě.. Smutný jako prase a zároveň si nemůžu pomoct, ale chápu Sang-wooa, on sem prostě přišel vyhrát. A ta scéna, kdy se na něj jeho brácha vrhnul, ježiši, to je tak dobře udělaný! Mělo mě hned na začátku napadnout, že hru může vyhrát jenom jeden. Hodnocení: A příští epizoda souboj dvou bratrů! To bude napínák jako prase!/10 ()

• Nůž, kterým si Frontman (Lee Byung-hun) vyndává z ramene kulku, je bezpochyby od americké značky Microtech typ Ultratech. Jedná se o tzv. OTF vystřelovací nůž. Tento nůž se v seriálu vyskytuje vícekrát. (Untentrauer)