Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

VIP (S01E07)

(epizóda)
  • Južná Kórea VIPS

Maskovaný vůdce přivítá VIP hosty a usadí je do první řady. V páté hře někteří hráči neustojí až moc velký tlak. (Netflix)

Necrotongue

Hbitě využiji hry, kterou jsem právě viděl, a prohlásím, že tohle bylo šlápnutím vedle. Což o to, soutěž jako taková byla nervy drásající (pro účastníky) a znovu došlo na to, co a koho jsou hráči ochotni obětovat, když hrají o svůj život. Potud byla má spokojenost značná. Ale proč tvůrci přišli s těmi VIP? Myslím, že každému divákovi musí být od počátku jasné, že se jedná o zábavu pro životem znuděné pracháče, takže nebylo nutné cpát nám to polopaticky až pod nos. Zvířátka byla pro mě prostě otravná, vůbec nic mě na nich nebavilo, a podle mého názoru šlo pouze o zbytečnou vatu, která jen natahovala čas a otravovala mě. / Poučení: Vždycky měj alespoň dvě skleněnky. Pozor na klíšťata. ()

Frajer42

Spoilery! Velmi dobrá epizoda, kde se divák konečně dozví smysl celé soutěže, což je trošku dle očekávání zvrácená zábava pro bohatou smetánku. Tahle epizoda měla všechno. Velmi napínavý děj i velmi luxusní jednoduchou a přímočarou soutěž, která zredukovala počet účastníků na poslední 3 statečné. Už je trošku cítit, že se ženeme do finiše. Myslím, že jsem dosud nestihl pochválit naprosto boží hudební stránku. Je to velmi zvrácený audiovizuální zážitek. Nezbývá než se těšit na jistě brutální finále. [84 %] ()

F50Ferrari

Jako do teď se to i dalo ty díly i když já z toho nějakej odvařenej rozhodně nejsem, je v tom prostě až spousta nesmyslů a nedomyšlených nelogičností. Ale tenhle díl to byl fakt nesmysl totální. Souhlas ve všem s Danken07 a to, že nikoho nenapadlo použít železné tyče, na kterých byly přidělány skla a normálně hezky v pohodě po nich přejít. To byl uplnej vrchol tej nejhorší stupidity. ()

SOLOM.

Další celkem slušný díl je na světě. Odporné VIP elity přichází na scénu. Zbohatlí papalášové bavící se nad utrpením a bolestí chudých (odkud já to jen znám…). Výčitky svědomí sice některé trýzní, jiným je to však už šumák. Překročili svůj práh lidskosti a teď už vidí jen peníze. Najdou se i tací, kteří se zatím drží, ale co, vždyť zbyli jen tři. Škoda potetovaného gaunera (pokud je teda tuhý), sice to byl hajzl, ale určitě zajímavá postava a brýlatý mamánek se začíná pěkně vybarvovat. To by si na něj ti zbylí dva měli dát kurevský pozor…Linka s fízlem už by taky mohla jít do finále, no a náš tajemný hostitel, co se nezúčastnil… ()

Danken07

Prečo ju nechali nažive? Možno preto, že doktor zomrel? Ale to vysvetlenie od nej na začiatku nedáva vôbec zmysel. Tak ako vždy, tak aj v tejto epizóde sa šéf organizácie choval ako idiot. Hlavná priorita by mala byť chytenie nášho policajta, ale on sa namiesto toho rozhodol pokračovať v hre, aby VIP nič nezistili. Radšej mohol prehľadať celú budovu so všetkými strážcami. Najprv však mal prehľadať svoj apartmán. Jemu nedošlo, že ten rebrík vedie aj k jeho apartmánu? Prečo nemajú kameru v každej miestnosti? Neušetrili by tým veľa času? Nakoniec mu to došlo, až vtedy, keď videl slúchadlo položené na zlej strane? Prečo ho položil opačne? Je náš policajt stupídny? Nevie si ani zapamätať na akú stranu bolo položené slúchadlo? V momente, keď zistil, že je v jeho apartmáne mal zavolať strážcov. Prečo nezapol poplach alebo nekontaktoval sledovacie stredisko? Nakoniec len tak odišiel, ako by sa nič nedialo a nikoho nekontaktoval. Prečo to tam poriadne neprehliadol? Na mŕtve telo ma kopu času. Náš policajt mal veľké šťastie, aj keď ho vlastne mohol aj zastreliť a prezliecť sa zaňho, nie? Ich bezpečnostný systém je tak hrozný, že by to možno aj fungovalo. Už chápem odkiaľ berú peniaze, aj keď to nevysvetlili moc dobre. Bohatí ľudia sa stavia, kto prežije a určitá čiastka ide víťazovi. Zaujímalo by ma, akým spôsobom ich sledujú. Sledujú len hry, alebo aj celu, kde trávia väčšinu času? Akú bezpečnosť tu vlastne majú, keď sa náš policajt dokáže jednoducho prezliecť za čašníka? Nemali by zvýšiť ochranu, keď sú tu VIP? VIP sú najnudnejšie charaktere, a ich dialógy sú neuveriteľne trápne a otravne. Samozrejme nikde tu nemajú kamery a ani ochranku. Zabiť všetkých VIP by malo byť docela jednoduché. Prečo by vôbec zabíjali svojich podriadených, keď im ukážu svoju tvar? Nemalo by to byť naopak? Keď podriadený uvidia tvár člena VIP? Rovnosť je dôležitá v tejto sérii, ale keď vyberú hru, kde jeden z hráčov vie čo ma robiť, tak hru upravia? Prečo nevybrali inú hru kde nikto nebude mať výhodu? Najhoršia scéna je na konci, kde nechajú vybuchnúť skla po ktorých chodili. Prečo to robili? Čo by sa stalo keby tým niekoho zabili? Vypadalo to cool, ale bola to vážne retardovaná scéna, ktorá nedáva žiadny zmysel. Taktiež nechápem, prečo v tej jaskyni nechali potápačskú výstroj. Je to jediný východ, ktorým sa môže dostať von. ()

• Skla byly ve skutečnosti nad zemí pouhého 1,5 metru, i tak však dokázali herce při natáčení dostatečně vyděsit. (NiWi)
  • Ve hře je 18 párů skla, to znamená, že první hráč měl šanci na to, že uspěje 1 ku 262,144. (NiWi)
  • Na začátku epizody stojí Bílý kůň na chodbě a otevírá dveře. Poté, co otevře dveře po své pravé ruce, otevře i ty naproti. V dalším střihu budou ale po levé ruce otevřené už dvoje dveře. (Duoscop)