Hra na oliheň

(epizóda)
  • Južná Kórea 깐부 (viac)
Thriller / Dobrodružný / Akčný
Južná Kórea, 2021, 1 h 2 min

Hráči před čtvrtým kolem utvoří dvojice. Ki-hun řeší morální dilema, Sang-ue volí záchranu a Se-bjok o sobě něco prozradí. (Netflix)

Eliott

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Epizoda, která se předně zaměřuje na lidskou přirozenost, byla zakončena překvapivě dojemně. Jsem vážně nadšený, s jakou úspěšností dokáže seriál prezentovat celou škálu emocí, které následně v diváku vyvolává. ()

Frajer42

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Tak tentokrát vybrali tvůrci z rukávu hru z kategorie těch psychologických a rozdali si to spolu páry. Velmi emotivní ztvárnění hry kuličky, kdy v momentě, kdy tvůrci odhalili, že půjde o hru pro páry, tak jsem očekával, že nepůjde o spolupráci, nýbrž o litý boj, kde se občas někdo nestyděl sáhnout po nekalých praktikách a využít mentálních slabin protihráče. Oceňuji, že se to obešlo bez sentimentu, jak bývá u Korejců takřka pravidlem. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou a tento díl za úplný strop nepovažuji. [80 %] ()

bart_

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Již delší dobu jsem neviděl v televizním formátu tak komplexní anatomii lidské morálky. Jenže 'Hra na oliheň' jde ještě dál, a vyobrazuje mizérii lidskosti tak komplexně a nepřikrášleně, až z toho zrak přechází.... někdy doopravdy stačí tak málo, aby vám seriál bodl kudlu né do zad, ale přímo do srdce. 💔 ()

Wiikii

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Kvůli emoční lavině na konci, která mě také zasáhla a ukázce, že pud přežít je prostě silný, tak musím dát vyšší hodnocení, ale také musím dodat, že tyto donucovací emoční praktiky ve filmech nemám rád a místy to bylo až moc nucené a na sílu ()

ghatos

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Velmi kvalitně napsaný díl, kde je to o tom, jak dobře čteš pravidla a jakou máš morálku. Rozehrané hry poukazují na to, že i podvod je součástí hry (pokud to dovolíš), byť je svět olihně "spravedlivý". 83%. ()

Qitek

Tohle jsem čekal někde u finální epizody. Předvídatelné, kýčovité (stejně tak vizuálně, jakoby se za to nestyděli) a stejně vyždímané do maxima. ()

honajz2

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Tohle mohlo být silné jako prase, ale Korejci tohle bez sentimentu prostě nikdy v životě asi nedají a že ho tu není zrovna málo... Možná jsem jediný, komu to tak připadá, ale chyběla mi v tom přirozenost. A vlastně i nějaký moment překvapení - vždyť už od začátku je naprosto jasné, koho přesně chtějí tvůrci dotáhnout co nejdál a kdo je jen křoví, které dřív či později padne. A taky mi jediní dva oblíbenci zemřeli, takže se potýkám s krizí, jestli to vůbec sledovat dál. Kromě jednoho dílů mě ten seriál prostě nechytl. Slabé 3* ()

Ludivitto

Nepíšu/nehodnotím jednotlivé epizody seriálů, nemám na to čas. Ale tady musím udělat výjimku. Naprosto mě to rozložilo. Podle mě vrchol seriálu. ()

AdamesWWE

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

[5/10] Z môjho pohľadu doposiaľ najnudnejší diel, kde sa odohráva aj dalšia hra, ktorá vsadí skôr na psychické budovanie atmosféry, ale je to pomerne nuda. Niekedy sú dialogy okej, inokedy nezaujímavé. Ale kulisy sú špičkové. ()

Marcos22

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

❗SPOILER "Po slabším pátém dílu dostávají divákovi emoce opět zabrat ve čtvrté hře "Kuličky", kde zrada střídá zradu. Kganbu neboli kamaráda ze sousedství, se kterým se dělíš o kuličky a tdakdži, stvrdí paktem Pan Song Ki-hun (456-ka) a O Il-nam (001-ka). Zatím nejsilnější a nejemotivnější díl seriálu, z něhož je poprvé opravdu cítit touha postav přežít." 👌❗ ()

MickeyStuma

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Komornější část, ale po emocionální stránce až neskutečně zdrcující. Další kolo jednoduché hry známé z dětství, ve které skrytě rozhoduje charakter člověka. Bez ohledu na to, jak se kdo před ostatními chová, jestli je chytrý, milý, bohatý či úspěšný, daná situace, ve které se všichni ocitnou, prozradí skutečnou povahu. Každý může být dobrý člověk, ale když jde o život, být dobrý nebo čestný nepřichází v úvahu. Do této chvíle jsme si většinu postav oblíbili a vlivem toho je nyní hodně těžké sledovat jejich ztrátu. V závěru se jedná zatím o největší emocionální situaci pro přeživší, jaká tu zatím nebyla. Po psychologické stránce naprosto úžasné dějství, které po divácké stránce prostě zasáhne. Koho se to hluboce nedotkne, seriál nesleduje pozorně. A nebo to o něm může i něco vypovídat. ()

warrenur

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Tentokrat velmi dobra psychologicka hra, sustredujuca sa vylucne na hracov, vacsinou z nasho 10koveho tymu a ich zivotne pribehy snahy a pohnutky, opat v mnohom bezne vylucne v korejskych filmoch. Podla mnozstva nadsenych hodnoteni, je vidno, ze je to pre divakov prekvapenim. Odporucam, sledovat viac filmov z tejto krajiny. :) 80% A nas undercover-detektiv si v neznamom prostredi, ktore je prekvapujuco "slabo" monitorovane veselo "detektivci". heh ()

LachtanShows

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Další hustá hra, která nás dokázala vrátit do dětských let, přestože v nich nás při skončení nečekal tak krutý konec. Jsem ale rád, že jsme se zbavili pár nadbytečných postav. Ve 20 hráčích už to bude jiná jízda. ()