Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Kganbu (S01E06)

(epizóda)

Hráči před čtvrtým kolem utvoří dvojice. Ki-hun řeší morální dilema, Sang-ue volí záchranu a Se-bjok o sobě něco prozradí. (Netflix)

Eliott

Epizoda, která se předně zaměřuje na lidskou přirozenost, byla zakončena překvapivě dojemně. Jsem vážně nadšený, s jakou úspěšností dokáže seriál prezentovat celou škálu emocí, které následně v diváku vyvolává. ()

Kaka

Emocionální bomba. Komplexní, dojemná, nápaditá. TOP celého seriálu a nedokážu si představit, jak se šestka dá překonat. I kdyby bylo x důvodů proč si Squid Game nepustit, kvůli tomuhle dílu se vyplatí vidět celou sérii. ()

castor

Hra kuličky po asijsku a odhalení dalších charakterů, včetně naivně pitomého Inda, zatímco nezvaný host dál pátrá. A mně je vlastně úplně jedno, co (ne)najde. Hráči mají utvořit dvojice a pak už to bude mnohdy o morálních zásadách. Lidská přirozenost má zelenou. Psychologie šlape aneb jak se každý ve vypjatých momentech různě chová. Jenže když jsem lhostejný k pocitům, které postavy zažívají, je asi něco špatně. A když pak dostane kulku do hlavy ten nebo tamten, nechává mě to chladným. Čtyři hvězdy ale dám, ale i tady je patrné dost značné natahování nenatahovatelného. ()

DJ_bart

Již delší dobu jsem neviděl v televizním formátu tak komplexní anatomii lidské morálky. Jenže 'Hra na oliheň' jde ještě dál, a vyobrazuje mizérii lidskosti tak komplexně a nepřikrášleně, až z toho zrak přechází.... někdy doopravdy stačí tak málo, aby vám seriál bodl kudlu né do zad, ale přímo do srdce. 💔 ()

Anderton

Guličky sú prvá hra, ktorú som ako dieťa hrával spomedzi tých, ktoré sme doposiaľ videli v Squid Game. Kvalita epizódy s tým ale nijako nesúvisí, tá súvisí s tým, že postavy si mali vybrať parťáka do novej hry a po prezradení toho, ako sa bude hrať, nasledoval šok. No a divák je v šoku tiež a nevie si predstaviť, ako sa niektoré súboje skončia, pretože je jasné, že budú umierať aj tie dôležitejšie postavy seriálu. No a niektoré postavy sa skutočne ukázali, či už chytrosťou, alebo zákernosťou, alebo oboma vlastnosťami zároveň. ()

Frajer42

Spoilery! Tak tentokrát vybrali tvůrci z rukávu hru z kategorie těch psychologických a rozdali si to spolu páry. Velmi emotivní ztvárnění hry kuličky, kdy v momentě, kdy tvůrci odhalili, že půjde o hru pro páry, tak jsem očekával, že nepůjde o spolupráci, nýbrž o litý boj, kde se občas někdo nestyděl sáhnout po nekalých praktikách a využít mentálních slabin protihráče. Oceňuji, že se to obešlo bez sentimentu, jak bývá u Korejců takřka pravidlem. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou a tento díl za úplný strop nepovažuji. [80 %] ()

SOLOM.

Zatím bezesporu nejlepší díl. Jak co se samotné náplně děje, tak i co se atmosféry a hlavně emocí týče. Slza mi sice neukápla, ale některých postav mi bylo vážně líto. Tohle je ale hra o přežití a ti co vyhráli lží, podvody prostě jen ohnuli pravidla, která to nezakazovali. Jsou to svině, ale chtěli přežít. Nejvíc mi bylo líto Aliho. Ta borka to udělala hezky, nicméně jsem si k ní nevybudoval žádný vztah během předchozích dílů, takže ta mi chybět nebude. Stařík byl klasika, ale přišlo mi, že tu demenci občas jen hraje a jestli není nějakým černým koněm pánů v zákulisí. V SAW se taky rád díval na své oběti…Každopádně zatím nejlepší díl celé série… ()

HellFire

Začíná mě neskutečně vytáčet jedna hra – prodlužovaná. Hráči naběhnou do arény a seriálu trvá deset minut, než se vůbec začne hrát, protože mezi sebou pořád někdo mluví a něco řeší. Další hra jsou kuličky, kdy se hráči seřadí do dvojic a kdo prohraje, umírá. Některé hlavní postavy to nepřežijí, ale mě je to v podstatě jedno. ()

Necrotongue

V šesté epizodě se brutálně hrálo na city a s překvapením musím konstatovat, že mi to výrazně nevadilo. Což je divné. Taky jsem měl tentokrát pocit, že všechno to zabíjení a umírání stálo poněkud v pozadí a že v tomto dílu šlo o něco úplně jiného. A protože se to tvůrcům podařilo velice dobře vyzvednout, hodnotím epizodu plnou palbou, přestože přes slzy ještě moc dobře nevidím:-) Když jsem ještě jako malý usoplenec tuhle hru hrál (ano, videohry tehdy u nás ještě nebyly), prohrát duhovku bylo těžkou osobní tragédií. Ani nevím, která hrozba by mě tehdy stresovala víc. Ztráta duhové kuličky (spojená s posměchem) nebo kulka do hlavy? Čert ví, děcka přemýšlí jinak. / Poučení: Jsi-li svině, drž se toho; i kdyby ses změnil, nikdo ti neuvěří. Překročíš-li ze severu osmatřicátou rovnoběžku, už neriskuj, štěstí sis už vybral. ()

ALIENka_

Ježiši, z tohohle dílu se ještě pořád vzpamatovávám. A asi i ještě dlouho budu. Jako čekala jsem, že výherce hry nejspíš může bejt jenom jeden, maximálně dva lidi, ale dámy a pánové, tohle byl emocionální masakr, jakej jsem dlouho nezažila. Představte si, že si vyberete nějakýho parťáka, kterýmu věříte, pomalu váš kámoš, a zjistíte, že musíte hrát proti němu.. Ten rozhovor Sae-byeok a Ji-yeong je smutnej jako prase, Sae se konečně někomu otevřela o svý minulosti a Ji jí říká, jak spolu někam zajdou.. Taky jsem konečně pochopila, co má proti tomu, když se někdo modlí. Najednou to všechno dává smysl. A vy víte, že jedna z nich umře, a když se Ji obětuje pro Sae.. Stačí když řeknu, že na konci jsem brečela jako malý dítě, když mu nedáte čokoládu? Potom je tady stařík a Gi-hun. Ty dva jsou jako táta se synem a to jejich rozloučení.. ach jo. Další pár je Sang-woo a Ali. Buďme upřímný, Sang-woo udělal, co by udělala většina z nás, prostě hraje hru, tak jak se má hrát, nic neporušil, chce vyhrát a udělá pro to cokoliv. A Ali je zkrátka dobrej a důvěřivej člověk. Je mi ho líto, byl skvělej, přirostl mi k srdci jak sviň, ale Sang-wooa chápu a nenávidět ho prostě nemůžu. Pořád je moje oblíbená postava (a to, že je sexy a drsňák, s tím nemá vůbec nic společnýho). Pak je tady Deok-su. Já si nemůžu pomoct, ale i když se ten chlap chová hrozně (je to mafián, takže to mě nepřekvapuje), je to strašnej sympaťák a jsem ráda, že to vyhrál. Hodnocení: mé srdce roztrhnuto vejpůl bylo (ಥ_ಥ)/10 ()

Marcos22

❗SPOILER "Po slabším pátém dílu dostávají divákovi emoce opět zabrat ve čtvrté hře "Kuličky", kde zrada střídá zradu. Kganbu neboli kamaráda ze sousedství, se kterým se dělíš o kuličky a tdakdži, stvrdí paktem Pan Song Ki-hun (456-ka) a O Il-nam (001-ka). Zatím nejsilnější a nejemotivnější díl seriálu, z něhož je poprvé opravdu cítit touha postav přežít." 👌❗ ()

Trevor

Nádherný výsmech do ksichtu libtdárnej spoločnosti. Dôchodca zotrie celú túto chorú spoločnosť a samotný Netflix si neuvedomuje ako zotrel sám seba. Jedinými hráčmi, ktoré hrali férovo boli klitorisáčky. Feministky všetkých krajín spojte sa!!! Aký to paradox s porovnaním ako v jednom nemenovanom South Parku všetky sebavedomé alfasamice ohovárajú deti inej rodiny. Pochopiteľne všetci muži sú hajzli a aby sme sa vrátili k najobľúbenejšej téme feťákov z Netflixu, pastor ktorý sa modlil k Bohu zakiloval svoju ženu a dieťa pochopiteľne zneužíval. Aký to paradox k vedúcim detských táborov či už v Čechách alebo na Slovensku, ktorí svojich zverencov zneužívajú a hrajú sa na skautíkov spätých s prírodou a sú, pochopiteľne, odporcovia viery. Krutý direct do vlastnej tváre a vlastného obrazu spoločnosti, ktorú sa akože jediný libtdárdi snažia zmeniť na lepšiu... ()

Wiikii

Kvůli emoční lavině na konci, která mě také zasáhla a ukázce, že pud přežít je prostě silný, tak musím dát vyšší hodnocení, ale také musím dodat, že tyto donucovací emoční praktiky ve filmech nemám rád a místy to bylo až moc nucené a na sílu ()

honajz2

Tohle mohlo být silné jako prase, ale Korejci tohle bez sentimentu prostě nikdy v životě asi nedají a že ho tu není zrovna málo... Možná jsem jediný, komu to tak připadá, ale chyběla mi v tom přirozenost. A vlastně i nějaký moment překvapení - vždyť už od začátku je naprosto jasné, koho přesně chtějí tvůrci dotáhnout co nejdál a kdo je jen křoví, které dřív či později padne. A taky mi jediní dva oblíbenci zemřeli, takže se potýkám s krizí, jestli to vůbec sledovat dál. Kromě jednoho dílů mě ten seriál prostě nechytl. Slabé 3* ()

Lenka.Vilka

Jak se hned obrátí lidská hlava, když to chvíli vypadá, že je rozdělení do dvojic je pro společnou hru, ale potom se ukáže, že vlastně hrajete proti sobě! A jak se pořádně lidi ukážou a jak se během hry mění, jaké zvolí strategie a jaký to má na ně dopad. To především. Ten dopad v následku toho, jak na to jdou... ()