Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Drž se týmu (S01E04)

(epizóda)
  • Južná Kórea 쫄려도 편먹기 (viac)

Hráči mezi sebou vytváří spojenectví a když zhasnou světla, není v bezpeční vůbec nikdo. Třetí kolo vyžaduje, aby Ki-hunův tým začal přemýšlet strategicky. (Netflix)

Eliott

Zatím rozhodně nejnadupanější epizoda. Skělé tempo již od začátku a nápaditou bitku mi pokazilo jen střídavé osvětlení, což nebylo příliš příjemné na sledování a hlavně toho diváku docela dost uteče, neboť je tam furt černo. Mimo to se vše ostatní nese v duchu naprosté dokonalosti. Hustá atmosféra by se dala krájet a třetí hra šla opět s kvalitou výrazně vzhůru a já se dokonce bavil již během rozřazování do týmů. Střih zrovna v tom nejlepším! Nemohu se dočkat, jak to teda dopadne. ()

Kaka

Nadupaná epizoda která nedá vydechnout. Nejdříve noční jatka, následně rekrutování týmu, trocha umění boje a infarktový závěr. Pří skvělých momentkach a jednotlivých scénách se ale nezapomíná ani na širší vývoj příběhu a některé boční dějové linky, které zřejmě budou hrát roli později. Zatím nejlepší díl. ()

castor

Zatím asi nejlepší epizoda. Další hra si vyžádá pevná spojenectví. Někdo evidentně získává interní informace, jiný má zase solidní taktiku v přetahované. Bitkou mezi sebou nicméně účastníci ventilují nahromaděné emoce, jako je úzkost a strach o život. A zjistí, že se nemusí posouvat ke svému cíli jen prostřednictvím her, které nejsou pod jejich kontrolou, ale mnohé můžou mít ve svých rukou. Nebo se úplně mýlí? Pološílený vizuál, hudební doprovod a pestrobarevné násilí pokračují. Pohádkově zbohatni nebo se rozbij o studenou podlahu. V průběhu sledování epizody jsem se tak nějak dostal k informaci, že KLDR má uzákoněno, že za sledování jihokorejských médií můžou jít lidé až na 15 let do vězeňského tábora. To je taky slušný bizár. PS: Oceňuji výběr rozmanitě vypadajících herců, přeci jenom mívám v Asiatech solidní guláš. ()

Anderton

Jasné, tento diel je o masakri v ubytovacej miestnosti a záverečnej preťahovačke, ale nejako sa zabúda, že prvýkrát v Squid Game máme aj sex medzi hráčmi. Kto sa ho na miestnych toaletách zúčastní, nie je tak ťažké vopred uhádnuť. Záverečné minúty, ako už obvykle, patria hre, tentokrát ale skončíme v najlepšom, čiže na jej záver si musíme počkať do začiatku ďalšej epizódy. ()

Frajer42

Spoilery! Další nabušená epizoda, která nám ukazuje zejména to, jak zábavnou formou se dá pojmout tradiční přetahovaná s lanem. Je třeba tvůrce pochválit, že dovedou být stále dostatečně kreativní na tak malém prostoru. Epizoda nemá slabá místa. Parádní zvráceně zábavná jízda od počátečních minut do závěrečných titulků. Současně s první epizodou rozhodně prozatím nelepší díl s velmi milým cliffhengerem v závěru, kdy divák nemá jinou možnost než okamžitě navázat dalším dílem. [85 %] ()

SOLOM.

No konečně se víceméně vysrali tvůrci na ty kecy kolem dokola a šli tvrdě na věc. Nejdřív menší rozmíška u dělení žrádla, pak se hráči začnou zabíjet mezi sebou, nechybí rychlá jebačka na WC (se divím, že je mají společné), no a následuje velmi tvrdá přetahovaná (hlavně tedy při dopadu pro prohrané). Konečně to mělo téměř celou dobu ponurou atmosféru, mrtvých taky bylo dost a některé postavy si stále více získávají mou pozornost. Jak ty kladné, tak i záporné. Takže tady půjdu v hodnocení o hvězdu výše, než tomu bylo doposud a jsem zvědavý na pokračování… ()

HellFire

V tomto díle zjistíme, že jeden z hráčů (doktor) odebírá mrtvým hráčům orgány a má z toho výhodu v podobě znalosti her (ačkoliv mi nedává smysl, jak si jeho nepřítomnosti nemůžou všimnout jiní stráže nebo hráči... to není v seriálu nijak vysvětleno ani ukázáno – ještě štěstí, že kamery jde vynulovat dvojitým stisknutím tlačítka). Vypukne velká bitka (ze které jako divák nemám zhola nic, protože probíhá ve tmě nebo za blikání světel) a spousta hráčů zemře. Třetí hra, přetahovaná, byla konečně zajímavá. Přesto se však nedostavilo žádné napětí, protože je jasné, že hlavní hrdinové neumřou ve 4. epizodě (tipuji, že většina z nich přežije do konce sezóny). ()

Necrotongue

Čtvrtý díl byl bezpochyby zajímavý. Tvůrci jasně poukázali na to, že se při správné motivaci v mnohých lidech probudí sobecké hovado (sebe z toho nevynechávám, aby si někdo nemyslel, že tu moralizuji), a pořádně naplněné prase je hodně silnou motivací. Noční bojovka mě ale příliš nenadchla; sledovat téměř dvě stovky lidí, jak se snaží potmě odživotnit, mi nepřišlo příliš zábavné a Korejci rozhodně nevylepšili situaci tím, že se u mě snažili vyvolat epileptický záchvat. Závěrečná soutěž už mě zase bavila; když už umřít tak podle jasných pravidel. Největší otázka ale zůstala nezodpovězena. Jak dostanete moták do vejce bez narušení skořápky? Tuším, že se tu někde vyskytuje zkorumpovaná slepice. / Poučení: Nikdy jsem neměl rád společné noclehárny a ukazuje se, že mám správné instinkty. Je sice fajn slyšet o vítězství ducha nad hmotou, ale až se na vás požene stodvacetikilový chlap s kladivem, zdrhejte. Přemýšlet můžete později. Tedy pokud běháte rychle. ()

ALIENka_

Já z toho mám husinu normálně! Tenhle seriál je tak neskutečně intenzivní, saakra! Jsem se u toho zpotila, jako kdybych vylezla na Everest, a to celou dobu jenom sedím na pohovce jako brambora. Hrozně se bojím o toho detektiva. On si vezme čtvercovou masku a ani neví, co s ní má dělat. Radši ať zůstane u kolečka, tam aspoň vypadá míň podezřele a jenom plní rozkazy. A je skvělý, jak tenhle seriál zodpoví hned každou moji otázku, což se málokdy stává (možná mám prostě moc otázek ¯\_(ツ)_/¯). Třeba proč organizátoři dovolili, ať si někdo vezme víc jídla apod. Jen tak mimochodem absolutně miluju Gi-huna, ten chlap je úžasnej, panebože! Ten tu celou skupinu drží pohromadě. A je hrozně vtipný, jak pokaždý zmíní, že jeho brácha je vysokoškolák a Sang-woo mu dá klasickej kolikrát-to-ještě-budeš-říkat výraz. A to přetahování!! To přetahování! Já jsem posraná až ta ušima, jak to dopadne! Samozřejmě, že naše parta přežije, ještě zbejvá 5 dílů, takže není jiná možnost, ale stejně, je to napínák! A jako v každým seriálu mě aspoň jeden člověk vždycky sere. Hraje sice skvěle, ale sere mě taky skvěle. Hádejte, kdo to je. Ano, přesně tak - šílená ženská, která je posedlá mafiánem. Hodnocení: závislost horší než herák, nebo spíš..  lepší?/10 ()

Trevor

Na scénu z ubytovne sa pozeralo naozaj ťažko napriek tomu že bola doteraz jednou z najlepších, proste dobre akurát tak k vyvolaniu epileptického záchvatu ale svoj efekt to splnilo. A klobúk dole že aspoň kórejjsky Netflix nereprezentuje libtdárdnu verziu o svete kde by ľudia mali umrieť deň potom ako odídu na dôchodok a prestanu byť pre spoločnosť užitočný. Nepotešilo ani prerušenie epizódy uprostred deja, ale to je teraz zvykom. ()

Wiikii

Přetahovaná s lanem je super, bitka na život mezi soutěžícími je taky zajímavým zvratem a já můžu dát palec nahoru jako římský císař při bojích v koloseu(tohle přirovnání nemá žádný podklad s tímhle dílem :D) ()

honajz2

Hele, a jo. K těm postávám začínám už konečně mít nějaké sympatie, konečně to začíná být víc napínavé a i když v tom ty nelogičnosti a echt teatrální dialogy pořád jsou, konečně to nějak funguje. A jestli to takhle zůstane až do konce, tak by to mohlo být i celkem dobré, byť jen na jedno zhlédnutí. Tak nadšený jako většina uživatelů z toho asi fakt nebudu... 4* ()

Remivsremi

Chaos, brutalita, napětí. Hráči dostali trošku volnost, byli popostrčení tím správným směrem a nechali se beze zbytku využít k prořídnutí svým stavů formou zajímavější "zábavy". Seriál zatím nabízí své vrcholy v podobě jednotlivých her. Když se snaží budovat zájem o jednotlivé hráče, tak vše padá na jednotlivých postavách. Nakročeno to má k slušnému finále. ()

klukluka

Lidi tam padají na sto způsobů jak mouchy, ale hlavně aby se někomu neudělalo zle ze stroboskopu. 😊 To upozornění na začátku tohoto dílu mě pobavilo. Jinak se mi líbí ta pestrost, jak je každej díl v podstatě úplně jinej. Nemyslím kvůli obměnám her, ale změnám nálad a prostředí a posunům v myšlení… Tohle je fakt velký. ()