Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Muž s deštníkem (S01E03)

(epizóda)
  • Južná Kórea 우산을 쓴 남자 (viac)

Pár hráčů postoupí do dalšího kola, které slibuje stejnou šanci na sladkou odměnu i na smrt – teď i se skrytými výhodami. Čun-ho se nepozorovaně vkrade dovnitř. (Netflix)

Necrotongue

Třetí epizoda mě z dosud viděného bavila nejvíc. Jak už jsem dříve naznačoval, jakási má zvrácená část si užívá tyhle hry se smrtí, takže jsem uvítal, že se děj vrátil zpět na ostrov. Soutěžících je tentokrát méně, výhra je nižší, zato se začínají rýsovat charaktery. Zajímalo by mě, kdo soutěž sponzoruje, protože by ten komplex včetně geometrického personálu musel stát majlant. Já bych nechtěl platit ani účet za vystřílenou munici. / Poučení: Kolečko je předposlední v místním potravním řetězci. Z každé situace se dá (při usilovné snaze nebo bohaté praxi) vylízat. ()

Kaka

Třetí díl se "vrací ke kořenům," prvního. Sice více refinovanější a vynalézavější hra, která ale ztrácí instantní drajv a moment překvapení. Zajímavé sledovat postavy, které tentokrát nejdou do neznáma, ale naopak se snaží zúročit zkušenosti z předešlé hry. ()

castor

Milovníci krvavých her můžou skákat dva metry vysoko. Jsme zpět na ostrově a už blíž víme, kdo je hlavní hrdina, kdo jeho soused z dětství, kdo emigrantka ze Severní Koreji, kdo stařec s nádorem v hlavě, kdo potetovaný gangster. Dystopické jihokorejské drama Hra na oliheň po nás ale chce, abychom tu a tam přivřeli oči, protože mnohé se děje na úkor logiky a scénáristických zkratek. A infiltrace policajta na ostrov a mezi hlídače také nepotěší každého. Vizuál, hudební doprovod, choreografie jednotlivých her. Tady je to každopádně na palec nahoru. ()

Anderton

Vraciame sa naspäť na ostrov, a aby to bolo zaujímavejšie, tak tvorcovia ozvláštňujú jasne daný dej o prvky typu infiltrácie človeka do týmu červených. Alebo o zvedavú účastníčku hry, ktorej ku šťastiu nestačí sa iba zúčastňovať hier. Hra číslo dva je vyvrcholením epizódy a je riadne zvláštna, žiadna akcia, len mravenčia práca. A nad vami stojí maskovaný chlapík so zbraňou... ()

Frajer42

Spoilery! Netflix se ani v tomto jihokorejském případě nezapře. Seriál se v mnoha ohledech snaží hrát hodně na efekt a být velmi příjemným audiovizuálním zážitkem. Což se mu daří. Jen je to trošku na úkor logiky děje, kde se tvůrci nedokážou obejít bez množství berliček a scénáristických zkratek. Nejvíce bila do očí rozhodně sólo infiltrace detektiva nejdříve na trajekt a poté dokonce do řad hlídačů. Zatím mi to nijak zásadně nevadí. Tato epizoda měla znovu velmi dobrý spád a zatím je třeba ocenit i originalitu v rámci dětských her. [80 %] ()

SOLOM.

Třetí díl se vrací zase zpátky na ostrov a do „herního normálu“, leč ze začátku byl na můj vkus až moc naplněný stupidními a nelogickými momenty. Já jakožto filmový hnidopich jsem si nemohl nevšimnout hned několika nelogických, směšných a těžko skousnutelných nelogičností (viz infiltrace na loď + samotného areálu určenému ke hře policajtem), ale chuj to vem. Na řadu přišla scéna s ženským hajzlíkem a samotná druhá hra, která mi hned zvedla náladu. Tohle krvavé vykrojování perníčků mělo něco do sebe. Pochcípalo zase pár nepodstatných hráčů, ukázalo se, že pánové nehrají fér a jeden hráč dostává instrukce, no a ostatní se pomalu spojují do skupinek. Jestli jim to však pomůže, uvidíme v dalších dílech. Pořád si to ale drží lepší průměrnou kvalitu… ()

HellFire

Hráči se vrací do hry, začínají se formovat týmy a přibude dokonce jeden policista, kterému se podaří dostat do obleku. Napětí stoupá a já se začínám bavit. Bylo na čase. Jediné co mi pořád vadí je, kolik postav neustále chrlí své repliky formou velmi výrazného vokálního projevu. Jo a taky nejsou moc záživné samotné hry. Krom toho jsou poněkud nelogické některé situace jako holky, které chtějí na malou a přitom na záchodě stráví deset minut (ano, každý ví, že holkám trvá vykonání potřeby dlouho, protože u toho musí probrat spoustu zbytečností, ale co je moc, to je moc) a stráž to prakticky neřeší nebo že při hře postavy používají zapalovač a zrovna je nesledují stráže, které od ostatních hráčů neodtrhnou pohled. ()

ALIENka_

Už si začínám pamatovat jejich jména! Vypadá to nadějně, dámy a pánové. Musím říct, že někdy se Netflixu fakt podaří vyprodukovat pořádnou pecku! Squid game je prostě totální masakr! Nějaký věci jsou tam sice dost o náhodě, jako třeba u toho policajta, kterej měl z prdele štěstí, že se mu podařilo proniknout do tý organizace. Nebo u Severokorejky (která je jen tak mimochodem nejvíc hezká, jako většina herců tady.. ne vážně, připravte se, že zase budu simpovat jako prase tuhle sezónu), který se podařilo dovnitř propašovat nůž a neusnout v autě. Ale je to tak dobře udělaný a uvěřitelný (zatím), že mi to přijde úplně v pohodě (zatím) a dává to smysl (znovu zatím, nebudu se radši radovat předčasně, už jsem se poučila). Všechny postavy jsou skvělý, hlavně partu Gi-huna úplně miluju! Ten starej děda, Gi-hun sám o sobě je hrozně dobrej chlap, definitivně moje nejoblíbenější postava. Ali je skvělej - líbí se mi, jak dobře udělali, že pořád neumí moc korejsky a za všechno je hrozně vděčnej. A Sang-Woo je typickej chytrej brácha (jak Gi-hun pořád zdůrazňuje). Jenom teda nevím, proč nechal Gi-huna vybrat si ten nejtěžší obrazec. Je to jeho brácha sakra, proč mu nic neřekl!? (Trošku podezřelý..) A hrozně mě zajímá, o čem ta celá organizace je, a jak to v ní chodí. Třeba, kdo je ten chlápek, co dostává nápovědy a proč je vůbec dostává? No bude to zajímavý. Hodnocení: Korejci jsou mistři v propojování srdcervoucího dramatu a komedie. Takhle se to dělá! Ne jako v Hollywoodu s jejich cringe vtipama pro sedmiletý/10 ()

honajz2

Vykrajování cukroví může být nervydrásající zážitek, ale když o tom budete někomu vyprávět, tak se tomu leda tak zasměje. Tady se z toho tvůrci snažili udělat nervydrásající zážitek, ale z mého pohledu se jim to povedlo opět stejně, jako u ostatních epizod - průměrně. Po všech stránkách. Navíc mi v tom pořád vadí ty šablonovité postavy, nelogičnosti a teatrální dialogy... Slabé 3* ()

Remivsremi

Stále se do toho nemůžu nějak dostat. Hodina na epizodu je pořádná dávka. Mysterium okolo místa her i celé organizace funguje, ale Asie si s podobným tématem hrála již několikrát. Chtělo by to výraznější moment, odhalení, posun. ()

kenkaku

Konečně hra a výborně vymyšlená. Prakticky od začátku do konce s jede. Díky lince s policajtem se dostáváme i do zákulisí (není to jen o hráčích). Kéz by takhle fungovala každá epizoda. ()