Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Muž s deštníkem (S01E03)

(epizóda)
  • Južná Kórea 우산을 쓴 남자 (viac)

Pár hráčů postoupí do dalšího kola, které slibuje stejnou šanci na sladkou odměnu i na smrt – teď i se skrytými výhodami. Čun-ho se nepozorovaně vkrade dovnitř. (Netflix)

Anderton

Vraciame sa naspäť na ostrov, a aby to bolo zaujímavejšie, tak tvorcovia ozvláštňujú jasne daný dej o prvky typu infiltrácie človeka do týmu červených. Alebo o zvedavú účastníčku hry, ktorej ku šťastiu nestačí sa iba zúčastňovať hier. Hra číslo dva je vyvrcholením epizódy a je riadne zvláštna, žiadna akcia, len mravenčia práca. A nad vami stojí maskovaný chlapík so zbraňou... ()

Danken07

Táto epizóda začína jednou z najstupídnejších scén. Naši záporaci sa stavajú čim ďalej stupídnejší. Vôbec nie sú pripravení na to, že ich niekto bude sledovať. Náš policajt k nim vnikne, ako nič. Nechápem prečo všetkých vyvážajú v takých istých dodávkach. Nerobí ich to viacej podozrivejších a ľahko vysledovaťeľných?  Nerozumiem, prečo do tohto seriálu museli zakomponovať políciu? A keď ich tam chceli dať, prečo ich tam nezasadili lepšie? Skôr by sa tento koncept hodil na pokračovanie. Nebolo to tu vôbec potrebné. Ako je možné, že si vodič neuvedomil koľko ľudí preváža? Oni berú taký istý počet ľudí ako zastávok, nie? Vodič mal už predom vedieť počet osôb, ktoré bude prevážať. Ako je možne, že pri kontrole na lodi, tých strážcov nie je viacej? Podľa toho, ako ľahko sa dostal policajt na tu loď sa čudujem, že ta organizácia stále existuje. Prečo na tej lodi nemajú žiadne kamery? Čo by sa stalo keby polícia chytí jedno z tých aut? Čo by sa stalo keby mal na sebe jeden z hráčov sledovacie zariadenie? Čo by sa stalo keby tu vizitku ukázali nielen polícii, ale aj svojim blízkym a oni by to nahlásili? (policajtov blízky mal svoju vizitku v byte). Prečo pri sebe strážci nemajú žiadne identifikačné čísla alebo niečo čim by sa rozpoznali, keďže stále nosia masky? Strážci by nemali poznať svoje identity, ale rozhodne by mali medzi sebou mať nejaký kód na rozpoznanie. Viem, že majú nejaký typ kódu na chrbte, ale kontroluje im to niekto? Ukázali to iba na konci. Vypadá to, že to kontrolujú len oni hráčom. Príde mi docela divne, že to dokážu skenovať aj cez latku, keď skenovali hráčov, tak si ich museli aj troška nakloniť, aby ich dostali do určitej pozície. Mohli by používať tieto kódy medzi sebou, alebo by mali mať nejaký skener. A vďakabohu, že si jeden strážca dal nožík do kapsy namiesto toho, aby ho odložil inak by ho naša hrdinka nemohla ukradnúť. Neviem, prečo by si ho vôbec dával do kapsy, alebo to bola náhoda a naš policajt ju prehľadával? Teraz sa dostavame k tomu najblbšiemu v tejto epizóde, čím su záchody. Neviem, či sa tvorcovia snažili byť vtipný, ale vôbec to nefungovalo. Prečo by im tam nedali záchody a prečo by ich namiesto toho vypúšťali von? Vedia vôbec, ako fungujú kamery? Prečo nemajú kamery na záchodoch, ale majú ich namierené oproti svojim strážcom? A ešte tam majú nad záchodmi klimatizáciu??? Kľudne by v sebe mohli schovať šrobovak a nikto by si nič nevšimol. Prechádzajú nejakým skenerom? Prečo by ich tam vôbec púšťali? Asi musíme akceptovať fakt, že sú retardovaný.  Taktiež je úžasne akou náhodou šéf tejto organizácie zabil presne toho strážcu, ktorý podozrieval nášho policajta. Aká to náhoda. Zaujímalo by ma prečo ho zabil? To, že jeho identitu videl mŕtvy hráč to nevysvetľuje. Možno preto, že ho videli ostatný strážcovia? Ale nesledujú ich náhodou kamerami ostatní strážcovia? Každou epizódou klesá logika tejto série nižšie. Zatiaľ najlepšou vecou na tejto sérii sú charaktere. Teraz sa dostávame k tomu horšiemu, čím sú dialógy, ktorých kvalita klesla (od prvej epizódy). Začali tu používať viacej humoru.  Čo sa tyka postáv, tak najpriemernejšou je Abdul Ali, ktorý je zatiaľ charakterizovaný len ako dobrý človek. Samozrejme motivácia jeho charakteru je dobrá. Avšak s jeho charakterom mohli urobiť otrochu viacej v tejto epizóde. Rozhodne mohli ukázať komu dĺži peniaze, keďže nedostal zaplatené 6 mesiacov, a ako ďaleko je schopný zájst. Jeho dialógy su dosť priemerné. Jeho príbeh sa dal proste povedať priamo, alebo využitím flashbacku. Úprimne povedane, ani kontrola vo výťahu z prvej epizódy nedáva moc zmysel (skontrolovali mu len masku, prečo nemal nejaký špeciálny kód?) () (menej) (viac)

Frajer42

Spoilery! Netflix se ani v tomto jihokorejském případě nezapře. Seriál se v mnoha ohledech snaží hrát hodně na efekt a být velmi příjemným audiovizuálním zážitkem. Což se mu daří. Jen je to trošku na úkor logiky děje, kde se tvůrci nedokážou obejít bez množství berliček a scénáristických zkratek. Nejvíce bila do očí rozhodně sólo infiltrace detektiva nejdříve na trajekt a poté dokonce do řad hlídačů. Zatím mi to nijak zásadně nevadí. Tato epizoda měla znovu velmi dobrý spád a zatím je třeba ocenit i originalitu v rámci dětských her. [80 %] ()

MickeyStuma

Třetí část je ve znamení další, v pořadí druhého soutěžního kola. A opět v disciplíně dětské. Už na samém začátku záleží na dobré volbě, aby byl průběh lehký a hlavně úspěšný. Dramatizace do morku kostí, další krvavá hrůza a nyní dokonce i humor. Vlivem nové postavy z předchozí části se více podíváme do zákulisí strážců a více se o nich dozvíme. Více prostoru tentokrát mají ženské postavy. Epizoda neztrácí dynamiku, zajímavost a žánrově krvavou show. Bohužel už na začátku se objevuje určitá scenáristická nelogičnost, která se místy táhne až do konce této části. Dost to kazí celkový dojem, ale pokud se nad tím nebude přemýšlet... ()

ALIENka_

Už si začínám pamatovat jejich jména! Vypadá to nadějně, dámy a pánové. Musím říct, že někdy se Netflixu fakt podaří vyprodukovat pořádnou pecku! Squid game je prostě totální masakr! Nějaký věci jsou tam sice dost o náhodě, jako třeba u toho policajta, kterej měl z prdele štěstí, že se mu podařilo proniknout do tý organizace. Nebo u Severokorejky (která je jen tak mimochodem nejvíc hezká, jako většina herců tady.. ne vážně, připravte se, že zase budu simpovat jako prase tuhle sezónu), který se podařilo dovnitř propašovat nůž a neusnout v autě. Ale je to tak dobře udělaný a uvěřitelný (zatím), že mi to přijde úplně v pohodě (zatím) a dává to smysl (znovu zatím, nebudu se radši radovat předčasně, už jsem se poučila). Všechny postavy jsou skvělý, hlavně partu Gi-huna úplně miluju! Ten starej děda, Gi-hun sám o sobě je hrozně dobrej chlap, definitivně moje nejoblíbenější postava. Ali je skvělej - líbí se mi, jak dobře udělali, že pořád neumí moc korejsky a za všechno je hrozně vděčnej. A Sang-Woo je typickej chytrej brácha (jak Gi-hun pořád zdůrazňuje). Jenom teda nevím, proč nechal Gi-huna vybrat si ten nejtěžší obrazec. Je to jeho brácha sakra, proč mu nic neřekl!? (Trošku podezřelý..) A hrozně mě zajímá, o čem ta celá organizace je, a jak to v ní chodí. Třeba, kdo je ten chlápek, co dostává nápovědy a proč je vůbec dostává? No bude to zajímavý. Hodnocení: Korejci jsou mistři v propojování srdcervoucího dramatu a komedie. Takhle se to dělá! Ne jako v Hollywoodu s jejich cringe vtipama pro sedmiletý/10 ()

• V epizodě se hráči rozdělí podle tvarů do různých skupin. Jako poslední je na výběr deštník, který v prvním záběru má rovný tvar spodní části, ve druhém záběru má spodek ve tvaru vlnek (což je i tvar, který dostanou na vyřezávání) a ve třetím a posledním záběru se opět tvar mění na rovný. (Agressor69)
  • Jung Hoyeon, představitelka Kang Sae-byeok, to při vyškrabávání dalgony (cukrový koláček) dvakrát pokazila a scéna se musela točit opakovaně. (jajo161)
  • Na příkaz režiséra Dong-hyeok Hwanga byl pro tento díl přiveden pouliční prodejce dalgony, aby vytvářel pravé a čerstvé dalgony (korejská karamelová pochoutka). Po tři dny natáčení tak celý set voněl po cukroví a prodejce i jeho žena označili svůj úkol za poměrně obtížný, když proces výroby trval celé tři dny od brzkého rána do pozdní noci. „Ani nevím, kolik dalgon jsem za tu dobu udělal. Pokud byl okraj byť jen mírně připálený, nedal se použít pro natáčení a musel sem udělat novou pochoutku.“
    (NiWi)