Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Peklo (S01E02)

(epizóda)

Skupina hlasuje, jestli ve hře pokračovat, nebo ji ukončit. Jenže realita venku může být stejně nemilosrdná jako hra samotná. (Netflix)

Eliott

Ani zdaleka jsem nečekal takovou míru komplexnosti díla. Na jednu stranu to sice oceňuji, ale krok zpět byl pro mne velice překvapivou záležitostí. Dovolím si tak konstatovat, že druhá epizoda tím mírně utrpěla a byla výrazně slabší, než ta předchozí. Rozhodně jsem totiž po rychlém rozjezdu prvního dílu nepředpokládal další tanec napříč příběhy všech hlavních postav. Já si vlastně od začátku představoval spíše něco na způsob Battle Royale a podobných krvavých her a tak byl bych dával přednost tomu, kdyby se již tvůrci příběhy jednotlivých postav tolik nezabývali a přistoupili k akci. Ale tak karty jsou rozdány a odsud již očekávám (a doufám) pouze vzestupnou tendenci. ()

Kaka

Velké překvapení a pochopitelný propad v hodnocení. Většina krvelačných fanoušků totiž vyhlížela pokračování jedničky, ale tvůrci se rozhodli pro zcela nečekaný vývoj příběhu a za to plusové body. Dovolit si v takhle nastavené minisérii takovýhle obrat, to chce koule. Po druhém dílu je jasné, že celý příběh je braný mnohem více zeširoka a s mnohem větším důrazem na x postav, než jsme si zprvu mysleli. A že nakonec hra samotná nemusí být a možná ani nebude to hlavní oč tu běží. ()

castor

První eliminační hru přežili, ale dolehl na ně drsný střet představ a reality. Nechtějí, aby noční můra dál pokračovala a vydupou si hlasování. Jenže realita venku zrovna pro ně není nejrůžovější. Sice se dostanou „ven“, ale tím pádem i zpět ke svým mnohdy neřešitelným finančním trablům. Nakonec přichází očekávané představování jednotlivých hráčů, které je utahané stejně jako předchozí hlasování. Namísto tísnivé atmosféry dál ukazujeme třídní rozdíly a je nám jasné, že herní turnaj bude pokračovat. Trochu bych to nadšení brzdil. ()

Anderton

Na začiatku nás čaká pomerne veľké prekvapenie. Vzhľadom na hajp pointu, kto za všetkým stojí, poznám, čo ale považujem pri sledovaní prvých dvoch dielov za výhodu. Čaká nás teda akýsi reštart, čo ale vzhľadom na to, čo chcú tvorcovia svojim dielom povedať, nie je vôbec od veci a všetko sa tým viac prehlbuje. Len asi každý bude vopred vedieť, kam táto epizóda smeruje a ako sa postavy nakoniec rozhodnú. ()

Frajer42

Spoilery! Boží závěr prvního dílu dával tušit, že se tvůrcům horko těžko povede kvalitou navázat. Již samotný úvod této epizody moje tušení potvrdil. Naprosto dementní hlasování s extrémně nepravděpodobným výsledkem zásadním způsobem přibrzdilo veškerou akci. Namísto úžasně tísnivé atmosféry a dalších zvrácených her tedy sledujeme seznamování se s civilním životem několika postav, což tvůrci zřejmě nechtěli řešit formou flashbacků. Nechce se mi věřit, že bych již v rámci druhé epizody sledoval umělé natahování děje. Bylo samozřejmě ihned po hlasování jasné, že dojde k návratu. [70 %] ()

SOLOM.

Druhý díl nás bohužel ve hře nikam neposune, nebudeme-li počítat samotné hlasování o upuštění hry. Místo toho se ale dočkáme osudů zřejmě nejzajímavějších a „nejhlavnějších“ postav těchto prazvláštních a hlavně krvavých her + postavy fízla. Neříkám, že nebylo zajímavé se něco dozvědět o ostatních, ale zrovna tohle mě nějak extra na podobných námětech nezajímá. Já do tohoto seriálu šel s tím, že mi všichni nabízeli solidní, brutální a krvavou podívanou, no zatím mi to spíše připomíná sociální drama s přemrštěnou eliminační první hrou, která byla dobrá zpočátku (nápad, první reakce na smrt a boj o přežití, potom už to byla nuda). No uvidíme, nějak extra jsme se neposunuli, ale průměrnou úroveň si to zatím drží…je však pravdou, že pro mnohé je jejich osobní život venku mnohem větší peklo, než účast v soutěži o přežití a velké prachy… ()

HellFire

Hráči zjistili, že ačkoliv hrají o tučnou sumu, je vyplacena téměř jistou smrtí. Tak hlasují, jestli ve hře pokračovat. Většina se shodne, že ne, proto hra končí (zdánlivě). Přitom nás čeká dalších sedm dílů, takže je jasné, že hra bude nějak pokračovat. Alespoň toho tvůrci využili, aby některým postavám dali další důvody pro hraní (při tomhle tempu je mi hned jasné, že se na konci série nic nevyřeší). Co mi vadilo, tak bylo vodění diváka za ručičku opakováním záběrů. Opravdu si tvůrci myslí, že si nepamatuji, co se stalo před 5 minutami, že mu musí napovídat? ()

Necrotongue

V tomto případě jsem šel s hodnocením dolů, protože tvůrci potřebovali téměř hodinu na to, aby mi do detailu vysvětlili, proč vstupovat podruhé do téže řeky (jenže ona už je stejně jiná- však víme- tempus fugit a voda taky), a mě to chvílemi moc nebavilo. Tedy, abych to vysvětlil, děj nebyl úplně špatný, ale ve chvílích, kdy se mi Korejci snažili hrát na city, jsem už najednou nebyl cílovkou. Mě se tyhle citovky příliš nechytají; už jsem asi příliš opotřebovaný životem na to, abych ronil slzy nad osudem lidstva. Od té doby, co je ze mně mrzák, už se mě pokoušelo oškubat nemálo zmetků, kteří to se mnou samozřejmě mysleli dobře, takže jsem se musel zatvrdit, a tím pádem se příliš nedojímám. / Poučení: Čtvereček je více než trojúhelník. Trojúhelník je nebezpečnější než kolečko. Nikdy nepřísahej na život své matky, jinak dostane cukrovku. ()

ALIENka_

Tenhle seriál mě úplně vtáhnul. Nemůžu se přestat dívat, to prostě nejde! To je tak dobře udělaný. Připravte se, že to budu říkat často, ale jako prosím?? Tohle je prostě úžasný! Z minulýho dílu, kterej byl šílenej, tady najednou máme druhej, kterej je smutnej jako svině. Jsem ráda, že se můžeme blíž seznámit s postavama a nejde se rovnou na další hru (protože pak bysme nic necejtili až umřou, a to přece stojí za hovno, kdo si nechce trochu pobrečet, že?). A to překvapení, že je fakt pustili a nakonec se stejně vrátili.. Tenhle seriál je prostě jedinečnej zážitek!  A všechny postavy jsou skvělý. Teda jméno si zatím pamatuju jenom u Aliho, ty korejský mi dávaj zabrat. Ale uvidíme, třeba si je do posledního dílu zapamatuju. Každopádně, ne že by zrovna byli nějaký skvělí lidi, což se mi právě líbí, protože nikdo není dobrej nebo špatnej, všichni jsou tak nějak ve středu. A přesně takoví jsou (většina aspoň) - až na toho chlápka, co má dluhy ve Filipínách, ten je spíš na temný straně síly. Ale saakra, jak zamordoval toho mafiána, co ho zradil, mazec... Už teď je mám všechny velice v oblibě a mám špatnej pocit, že určitě brzo umřou. Už připravuju kapesníky. Navíc se nám to tady ještě víc zamotává - máme ve hře zapletenou policii a Severokorejka zůstala vzhůru. A ta scéna, kdy policajti přijdou za mámou těch dvou bráchů (připravte se, že si takhle většinu pojmenuju, protože ty jména.. je to těžký se mnou) a řeknou jí, v čem všem její syn jede... Ježiš chudák. A další věc, co naprosto miluju, je, že ukazujou gore a vůbec se s tím neserou. Jako ten šéf s prstama v lisu, to mě fakt překvapilo. Hodnocení: závěrečná montáž, kdy všichni čekaj na to auto je boží/10 ()

Marcos22

❗SPOILER "Již ve druhém dílu dojde k zajímavému twistu, když si hráči odhlasují, že nechtějí dále pokračovat ve hře, ačkoli přirovnávají svůj život venku s peklem. Vyjma toho se zde velmi povrchně seznamujeme i s pěti dalšími postavami. Tři hvězdy." 🙂❗ ()

Wiikii

Jsem asi divnej, ale tento díl kdy se všichni vrátili do svých mizerných životů mě zaujal, ta kontrast tam byla zajímavá, byť bylo jasné kde to skončí a že se jen potvrdí, že všichni jsou ve finančních ... problémech ()

honajz2

Zajímavé, že ta nejmíň realistická scéna jako jediná má v sobě to napětí, které od toho čekám. Zbytek epizody je opět průměrný, navíc tu spíš jenom poznáváme postavy a o víc tu nejde. Vystačí to na hodinu a pár minut stopáže? Rozhodně ne. Ale zase je zajímavé ty postavy víc poznat, víc pochopit tu jejich životní situaci a za to jsem rád, protože i v tomhle je Hra o oliheň odlišná od Alice in Borderland. Na rozdíl od té hrůzy tady totiž jsou uvěřitelné charaktery (když pominu jejich přehnaně emotivní chování, ale to je jeden ze stěžejních prvků korejských filmů, tak jím je to asi vlastní...). Pořád mě to nechytlo, ale jsem předem připravený na to, že epizody 2 a 3 za moc nestojí. O to zvláštnější je, že se mi druhá epizoda líbila zhruba stejně jako pilot... 3* ()

Lenka.Vilka

Druhý díl začne pěkně z vostra. Tedy asi ne tak, jak by se dalo předpokládat. Přeci jen, divák neví, co všechno podepsali. Ale ono hlasování na druhou stranu poměrně dost dobrý na pozorování. Jak se lidi zachovají. Co potom udělají. A jak se následně rozhodnou. Jak každý z nich vidí důvody k návratu. Navíc je tady někdo, kdo má evidentně svůj vlastní plán...a já musím říct, že absolutní top! Raději jsem sledovala tohle nějakou formu flashbacků, kde se o postavách taky víc dozvím  :) ()

ghatos

Krysí závody v reálném světě jsou do jisté míry zvrácenější to jo, ale to všichni víme. Nemusel se na to dělat celý díl, ale budiž. Jsem zvědavý na dějovou linku s vyšetřovatelem. 71%. ()

klukluka

Bez té nervydrásající hry to pochopitelně nemá takový grády jako jednička, ale pořád je i Peklo pekelně dobrý. Tady nejde jen o ten vizuál a tu neuvěřitelnou krutost, ale i ten opis lidskýho nitra trpícího rostoucími, nesplatitelnými dluhy. Je to společensko kritický podobenství na hraně totálního šílenství. ()