Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Peklo (S01E02)

(epizóda)

Skupina hlasuje, jestli ve hře pokračovat, nebo ji ukončit. Jenže realita venku může být stejně nemilosrdná jako hra samotná. (Netflix)

SOLOM.

Druhý díl nás bohužel ve hře nikam neposune, nebudeme-li počítat samotné hlasování o upuštění hry. Místo toho se ale dočkáme osudů zřejmě nejzajímavějších a „nejhlavnějších“ postav těchto prazvláštních a hlavně krvavých her + postavy fízla. Neříkám, že nebylo zajímavé se něco dozvědět o ostatních, ale zrovna tohle mě nějak extra na podobných námětech nezajímá. Já do tohoto seriálu šel s tím, že mi všichni nabízeli solidní, brutální a krvavou podívanou, no zatím mi to spíše připomíná sociální drama s přemrštěnou eliminační první hrou, která byla dobrá zpočátku (nápad, první reakce na smrt a boj o přežití, potom už to byla nuda). No uvidíme, nějak extra jsme se neposunuli, ale průměrnou úroveň si to zatím drží…je však pravdou, že pro mnohé je jejich osobní život venku mnohem větší peklo, než účast v soutěži o přežití a velké prachy… ()

Frajer42

Spoilery! Boží závěr prvního dílu dával tušit, že se tvůrcům horko těžko povede kvalitou navázat. Již samotný úvod této epizody moje tušení potvrdil. Naprosto dementní hlasování s extrémně nepravděpodobným výsledkem zásadním způsobem přibrzdilo veškerou akci. Namísto úžasně tísnivé atmosféry a dalších zvrácených her tedy sledujeme seznamování se s civilním životem několika postav, což tvůrci zřejmě nechtěli řešit formou flashbacků. Nechce se mi věřit, že bych již v rámci druhé epizody sledoval umělé natahování děje. Bylo samozřejmě ihned po hlasování jasné, že dojde k návratu. [70 %] ()

MickeyStuma

První část plně ukázala, v čem tkví hra o obrovský finanční obnos a kdo je do hry pozván. Žádná prča to rozhodně není a tak není divu, že se dle pravidel, mnohý ozve s vůlí hru ukončit. Jenomže v reálném životě to není o moc lepší. Rozhodnutí na konci této části je tedy jasné. Do děje také vstupuje nová postava, u které to vypadá, že by mohla zamíchat kartami.  Atmosféra se pevně drží v neblahém tajemnu, co bude dál. Vlivem prostředí a dějovým vývojem o něco pomalejší, ale je to přirozeně nevyhnutelné. Pevný scénář i přesto drží divácký zájem o osudy daných protagonistů, kteří svojí osobní charakteristikou rozhodně nejsou nezajímaví. Dobře se vyvíjejí, hlavně v oblasti vzájemných vztahů. Netflix ve své rasové politice ani zde neustoupil a i mezi Korejce nechal naroubovat osoby tmavé pleti. Kupodivu vynechal africký typ a hrdě do děje vsadil Pákistánce. ()

Lenka.Vilka

Druhý díl začne pěkně z vostra. Tedy asi ne tak, jak by se dalo předpokládat. Přeci jen, divák neví, co všechno podepsali. Ale ono hlasování na druhou stranu poměrně dost dobrý na pozorování. Jak se lidi zachovají. Co potom udělají. A jak se následně rozhodnou. Jak každý z nich vidí důvody k návratu. Navíc je tady někdo, kdo má evidentně svůj vlastní plán...a já musím říct, že absolutní top! Raději jsem sledovala tohle nějakou formu flashbacků, kde se o postavách taky víc dozvím  :) ()

Anderton

Na začiatku nás čaká pomerne veľké prekvapenie. Vzhľadom na hajp pointu, kto za všetkým stojí, poznám, čo ale považujem pri sledovaní prvých dvoch dielov za výhodu. Čaká nás teda akýsi reštart, čo ale vzhľadom na to, čo chcú tvorcovia svojim dielom povedať, nie je vôbec od veci a všetko sa tým viac prehlbuje. Len asi každý bude vopred vedieť, kam táto epizóda smeruje a ako sa postavy nakoniec rozhodnú. ()