Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Červená, zelená (S01E01)

(epizóda)
  • Južná Kórea 무궁화 꽃이 피던 날 (viac)
Ukážka z filmu 2

S vidinou snadného výdělku se švorcový a zoufalý Ki-hun zúčastní tajemné hry. Už před prvním kolem je ale jasné, že se bude dít něco strašného, co nikdo nečekal. (Netflix)

Ukážka z filmu 2

klukluka

Tohle bylo od začátku do konce nekompromisně dobrý. Tak vynikající úvod do seriálu nepamatuju. Jinak hlavní hrdina měl dlužit cca 410 miliónů wonů, což je na koruny asi 7,5 miliónů (1 won=0,018 Kč). Když v rychlosti přeříkávali, kolik má ten kterej hráč venku dluhů, zaznívaly tam i miliardy. Nevím, nakolik věrně to kopíruje situaci lidí v Jižní Korei, ale znamenalo by to, že dluhy některých lidí jsou tam astronomický. ()

SOLOM.

Po delší době jsem měl chuť se zas podívat na nějaký ten seriál a jelikož jsem na tohle slyšel ze všech stran samou chválu, rozhodl jsem se do toho jít. Byla mi slibována neskutečná pecka, ze které se posadím na prdel, ale po prvním díle se tak rozhodně nestalo. Netvrdím, že šlo o špatnou podívanou – jen mě to zas až tolik nebavilo, jak bych čekal. Úvod a seznámení se zřejmě hlavním hrdinou (moc informací jsem si o tom nezjišťoval) lehce nudí, navíc mi ten frajer zrovna extra sympatický nebyl. Potom se jde na věc – hurá 456 bezdomovců, feťáků, zlodějů a zadlužených kokotů – ženských si jde zahrát o velké peníze. První hra by nebyla špatná (prvních pár výstřelů, panika, zoufalý pokus se za tu zkurvenou čáru dostat – jo to bylo fajn), jenže bylo potřeba 2/3 pozabíjet hned ze startu a po chvilce to začala být nuda a já měl strach, že budou hned všichni tuzí…No uvidíme, co přinesou další díly.55% ()

warrenur

Typicka "korea" plus nejaka ta kontroverzia, pohlady a pozy, na co sme zvyknuti. Uvidime, ci v dalsom to bude len o domyselnosti vyradovania, alebo budu gamblerski ucastnici mat i dalsi, vztahovy rozmer. Uz teraz je jasne, ze typkyna s jazvou na krku a ind-zachranca, ci potetovany typek budu "znamymi tvarami". Kostymy a masky game-masterov sice dodavaju mysteriozno pre divaka, ale v praxi su dost neprakticke. :) ()

Remivsremi

Asie upgraduje žánr battle royal. Po Japonsku se tentokrát o slovo hlásí Korea. A je to znát od první minut odkud tento počin přichází. Pokud jste korejskou kinematografii nepolíbení, může vás první půl hodina dost zaskočit. Neustále přehrávání, emoce vyšponované na maximum, explicitní násilí. Tradiční prvky se nezapřou. Druhá polovina a samotná hra zaujme i překvapí. Zatím to ale není nic výjimečného. ()

Sany33

Príbeh: Ki-hun je jednoducho smoliar, ktorý má navyše aj hlboko do vrecka. Raz sa na neho usmeje šťastie a on sa dostáva do hry, kde môže vyhrať obrovský balík peňazí a navždy sa dostať so životných dlhov. Problém je v tom, že v tejto hre nie je sám a každá chyba si berie tú najvyššiu daň. Prevedenie: Nie som znalec Ázijskej tvorby ani nikdy nebudem ale konečne sa mi postavy nezlievajú do jednej a majú veľmi dobre vykreslené charaktery. Dej prvého dielu ide hneď na vec a na nič sa nehrá čo oceňujem. Pridaná hodnota: Človek sa až zamyslí nad tým, ako je svet zadlžený a čo všetko sú ľudia ochotný pre farebné papieriky podstúpiť. 98% ()

• Ve scéně, kdy Gi-hun (Jeong-jae Lee) vrazí do Sae-byeok, si lze všimnout, že se herečka Jung Hoyeon rozesměje a snaží se to zakrýt. Záběr byl jen cvičný, ale režisér Dong-hyeok Hwang se ho nakonec rozhodl ponechat, jelikož byl „příliš dobrý na to, aby byl vystřižen“. (Azurovydrak)
  • Automatická holčička hlídající soutěžící při první hře byla zapůjčena produkcí z jednoho korejského zábavního parku. (NiWi)