Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Červená, zelená (S01E01)

(epizóda)
  • Južná Kórea 무궁화 꽃이 피던 날 (viac)
Ukážka z filmu 1

S vidinou snadného výdělku se švorcový a zoufalý Ki-hun zúčastní tajemné hry. Už před prvním kolem je ale jasné, že se bude dít něco strašného, co nikdo nečekal. (Netflix)

Ukážka z filmu 1

Frajer42

Trošku se přidám ke zdejšímu hodnotitelstvu. Jsem rovněž velmi zvědavý, jestli tento díl některý z nadcházejících trumfne. Laťka byla nastavena opravdu velmi vysoko. Už seznamovací úvod dílu byl velmi solidní, ale to co si pro nás tvůrci připravili v závěru, to bylo něco neskutečného. Velice originální dílo, které je po audio vizuální stránce vymazlené k naprosté dokonalosti. [85 %] ()

ghatos

Jihokorejská kinematografie má v sobě takový zvláštní dlouhodobý sociální apel, který není nějak politický, ale rád se zaměřuje na jednotlivého člověka ve své (finanční) mizérii. Dluh jako absolutní základ (ne)bytí, který definuje člověka a jeho život. Tento díl by mohl sám o sobě fungovat jako remiscence na současný (globální) duch doby. Všichni přece víme, že takhle to nemůže dlouhodobě fungovat a každý mejdan musí jednou skončit. Počáteční expozice hlavního hrdiny byla dost dlouhá, ale pochopitelná, už je vzhledem k explicitnímu závěru. Fungují tam dobře i ty všechny věcičky okolo...samozřejmě uvidí se, co se skrývá hlouběji. Naděje vkládám do toho poměrně velké. Jihokorejci si rádi vyhrají a počkají (viz. Old boy). 76%. ()

Ryuuhei

Úvod mě nebavil a byl pro mě těžko pochopitelný. Nikdy jsem onu „hru na oliheň nehrál“, proto jsem se obával, že i děj seriálu nebude pro mě. První epizoda a zmýlil jsem se ve všem uvedeném i neuvedeném. Líbí se mi, jak se na nic nespěchalo, epizoda úžasně představila hlavního hrdinu, jeho život, vazby, jež má se svou dcerou a tedy i motivaci se účastnit oněch "her". Jako bonus epizoda stihla zajímavě uvést další hlavní postavy a vše završit očekávanou, ale už tam úžasně zpracovanou první hrou. Získalo si mě to a jedu dál! ()

warrenur

Typicka "korea" plus nejaka ta kontroverzia, pohlady a pozy, na co sme zvyknuti. Uvidime, ci v dalsom to bude len o domyselnosti vyradovania, alebo budu gamblerski ucastnici mat i dalsi, vztahovy rozmer. Uz teraz je jasne, ze typkyna s jazvou na krku a ind-zachranca, ci potetovany typek budu "znamymi tvarami". Kostymy a masky game-masterov sice dodavaju mysteriozno pre divaka, ale v praxi su dost neprakticke. :) ()

SOLOM.

Po delší době jsem měl chuť se zas podívat na nějaký ten seriál a jelikož jsem na tohle slyšel ze všech stran samou chválu, rozhodl jsem se do toho jít. Byla mi slibována neskutečná pecka, ze které se posadím na prdel, ale po prvním díle se tak rozhodně nestalo. Netvrdím, že šlo o špatnou podívanou – jen mě to zas až tolik nebavilo, jak bych čekal. Úvod a seznámení se zřejmě hlavním hrdinou (moc informací jsem si o tom nezjišťoval) lehce nudí, navíc mi ten frajer zrovna extra sympatický nebyl. Potom se jde na věc – hurá 456 bezdomovců, feťáků, zlodějů a zadlužených kokotů – ženských si jde zahrát o velké peníze. První hra by nebyla špatná (prvních pár výstřelů, panika, zoufalý pokus se za tu zkurvenou čáru dostat – jo to bylo fajn), jenže bylo potřeba 2/3 pozabíjet hned ze startu a po chvilce to začala být nuda a já měl strach, že budou hned všichni tuzí…No uvidíme, co přinesou další díly.55% ()

• Ve scéně, kdy Gi-hun (Jeong-jae Lee) vrazí do Sae-byeok, si lze všimnout, že se herečka Jung Hoyeon rozesměje a snaží se to zakrýt. Záběr byl jen cvičný, ale režisér Dong-hyeok Hwang se ho nakonec rozhodl ponechat, jelikož byl „příliš dobrý na to, aby byl vystřižen“. (Azurovydrak)
  • Automatická holčička hlídající soutěžící při první hře byla zapůjčena produkcí z jednoho korejského zábavního parku. (NiWi)