Tajný život sov

(TV film)
  • Kanada The Secret Life of Owls
Kanada, 2017, 48 min

David Suzuki (rozprávač)

Výr virginský žije na rozsáhlém území amerického kontinentu. Spatřit ho je však nesmírné vzácné. Nahlédněte spolu s tvůrci do života tohoto úžasného predátora... Každý z nás už aspoň jednou zaslechl strašidelné soví houkání uprostřed temné noci. Mezi sovy patří i výr virginský. Tento velký dravec žije po celé Americe. Ale jenom málokomu se ho podaří zahlédnout. Film Tajný život sov nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si úchvatného dravého ptáka pěkně zblízka, a zároveň se seznámit s několika zapálenými odborníky na sovy. Setkáme se třeba s Robbiem. O tohoto samce výra virginského pečuje kameraman Neil Rettig společně se svou manželkou Laurou Johnsonovou, veterinářkou specializovanou na dravce. Manželé učí Robbieho létat i lovit, a přitom ho natáčí. Používají nejmodernější vysokorychlostní kamery, a díky tomu se jim daří zachytit život výra se všemi dechberoucími detaily. Dostaneme se také přímo do prvních linií, kde ochránci přírody bojují o život dvou osiřelých soviček. Aby měly co nejlepší šanci na návrat zpátky do divočiny, pomáhá jim opeřená náhradní matka – „záchranářská“ sova jménem Casper. Díky speciálnímu infračervenému filtru pro noční natáčení je navíc možné pozorovat jednu soví rodinku přímo v divoké přírodě. V kanadské Albertě, kde žije, ji navštívíme hned několikrát, v průběhu různých ročních období. Budeme sledovat, jak trojice soviček postupně roste a jak se z bezbranných dvoutýdenních ptáčat stávají takřka dospělí jedinci, připravení vyletět z hnízda. Nenechte si ujít Tajný život sov a uvidíte jednoho z nejsilnějších a nejdivočejších lovců matky přírody v akci. (TV Prima)