Debt Collectors

• USA The Debt Collector 2

French (Scott Adkins) a Sue (Louis Mandylor) jsou přátelé a vymahači dluhů, kteří si vždycky přijdou na své. Je to ten typ lidí, se kterými se určitě nechcete zaplést. A rozhodně nechcete dlužit peníze tomu, pro koho pracují. Tentokrát se ale situace vyostří trochu víc, než čekali. Jde po nich totiž mafiánský šéf, kterého nezajímá nic něž pomsta. (topr harley)

Ellmariachi

Další královské rande s oblíbenou IceQueen :-) Člověk přijde domů, utahaný po celém dni s trošku pošramocenou náladou a dostane před sebe tohle. Lépe jste se královno trefit nemohla :-) Přiznám se, že Scott mě prostě baví. A zde se mi trefil do noty. Jeho role rozhodně není žádný šachista. Abychom si rozuměli. V poslední době se v Béčkách často objevují hrdinové co jsou vždy minimálně jeden tah ve předu, tváří se důležitě a v lepším případě zadumaně. Ne! Scott se svým kámošem jedou na road trip výběrčích a krom toho, že se s ničím nepářou, umí i rozesmát a vlastně i dojmout. Především bratrokrvavá bitka ukazuje jak se dva můžou mít rádi, respektovat jeden druhého a při tom si nakopat...chlapi nechtějte vědět kam. Zápletka ve své jednoduchosti funguje skvěle. Fandíte všem kterým máte a nenávidíte ty, které si to zaslouží. Dojem mi pokazila až příšerná finální přestřelka. Proto dávám 60 za poctivé béčko, které krom kopanců a pěstí rozdalo i fajn emoce. ()

Lacike

Jednotka mala o ničom zápletku, ale skvelé bitky. V dvojke za veľa nestoja už ani bitky. Na Adkinsove pomery sú príliš tuctové a nepredvedie v nich žiadny pôsobivejší chvat. A prekvapivo ich tu je strašne málo. No a zápletka je ešte nudnejší hnoj plný nekonečných kecov ako minule. Tie dva ústredné postavy sú nevýrazné a bez akéhokoľvek potenciálu pre zaujímavý príbeh. Pokiaľ vznikne trojka, tak to už bude čistý odpad. 2/10. ()

Strandmon

První díl byl fajn, zápletka sice tuctová, ale super ústřední dvojice, dobré adrenalinové bitky, takže taková zábavná oddechovka na jedno podívání. Druhý díl je už ale naprosto o tom samém, zápletka dost podobná, ale je zde méně akce a bitek, takže to celé působí tak trochu zbytečně, ke konci i natahovaně a nějaké ty hvězdičky zachraňuje spíš jen opět skvělá hlavní dvojka. ()

Ouwen

ASI SPOILERY: Je to rozhodně slabší než jednička, hlavně mi přišlo, že jednička má tři prvky, které zvládá líp; Akce - bitky v jedničce působí víc živelně a hlavně jich bylo o dost víc. Choreografie je podobná, akorát u jedničky bylo i pár akrobatických prvků, které soubojům dodali nadstavbu. Zde to je víc základní a i kopy Adkins příliš často nepoužívá. Nic to však nemění na tom, že bitky působí stále kontaktně, dynamicky a intenzivně. Nejlepší souboj má Adkins a Mandylor, oba jdou až na dřeň u toho souboje. Ale akčních scén zas tolik není. Struktura filmu - je sice vesměs podobná, ale jednička působila víc pestře a dobrodružně, zřejmě protože tam bylo víc zastávek a každá se fakt lišila a nabídla něco svého, charakterního. Tady i situace, které předchází akčním scénám, jsou tak nějak lehce nevýrazné. Gradace - třetí prvek, kterej jednička zvládla stokrát líp. Působila i dost barevně, ze skvělého humoru to postupně houstlo, zatímco tenhle film, ačkoliv je zde několik výborných hlášek a vtipných momentů, působí dost vážně. Finále má jednička o dost velkolepější, zdejší finální přestřelka je až moc chaotická a statická. Právě mi přišlo, že vyvrcholení, je ten zmíněný souboj mezi hlavním duem. Adkins a Mandylor hrajou naprosto parádně, užívají si to, maj perfektní chemii a taky bych měl zmínit, že Johnson opět nezklamal. Sice se nějak extra nezlepšil o proti předchozím počinům co se týče audiovizuálu, ale udržuje si svůj vyrovnaný standard, takže střih, kamera apod. vůbec neruší. Zbytek hereckého osazenstva je zapomenutelný. Soundtrack je solidní, pestrej a lokace se též střídají. Fungují za mě i dialogy. Co však mě překvapilo, že co se týče přežití obou charakterů, tak to oba dva do detailu rozebírají, takže ten film vyloženě navazuje a je otevřený ohledně toho, jak se z toho oba dostali. Nejsem nějak extra zklamaný, pořád je to naprosto kvalitní, zábavná žánrovka, ale chybí tomu ten drive prvního dílu. Jo a scény z pastvy zde NAŠTĚSTÍ pro některý nejsou a ani to není ničim nahrazeno. ()

warrenur odpad!

Starcnuci B-kovy az C-ckovy herci z akcnych filmov vo velmi ukecanej a radoby "coolovej" uletenej blbine. Silne recyklovane akcne sceny, hlupy scenar, pozy ako z 90tych a mizerne dialogy. Nudil som sa a musel som dej poposuvat. Lakadlom bol Adkins...mal som ako mladsi chalanisko rad tohoto "mladeho Van-Damma", ale myslim, ale takto "naslepo" do toho uz bez hodnoteni nepojdem. Neodporucam ani na zabitie nudy. ()

• Na začátku závěrečné přestřelky se Frenchova (Scott Adkins) zbraň změní z pistole Sten Mk II SMG (při pohledu přes Frenchovo rameno) na MP40 (při pohledu na Frenchovu hlavu). (Johnny.ARN)
  • V prvním díle měl Tommy (Vladimír Kulich) ve své kanceláři vojenskou stínovou skříňku s hodnostmi příslušníků letectva. Na náhrobku v tomto filmu je uvedeno „Námořnictvo Spojených států“. (Johnny.ARN)