Pektusan, stratovulkán na čínsko-severokorejské hranici, vybuchne a vyvolá silné zemětřesení v Severní i Jižní Koreji. Mají následovat ještě další 3 erupce, které budou mít pro celý Korejský poloostrov fatální následky. Profesor Kang Bong-rae (Dong-seok Ma) přijde s odvážným plánem odpálit v dole pod Pektusanem jadernou bombu. K jeho realizaci je sestaven speciální tým a kapitán Cho In-chang (Jeong-woo Ha) má zajistit nainstalování jaderných hlavic do detonátoru. Balistické rakety jsou ovšem ukryty v Severní Koreji. Proto musí tým nejprve osvobodit z vězení dvojitého agenta Ri Jun-pyonga (Byeong-heon Lee), který je k raketám zavede. (LangiJ)

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy. Na to, aby to malo viac, tak by to muselo byť viac katastrofické a menej "čisto akčné" a taktiež by museli využiť Dong-seok Ma inak ako profesora. Plýtvanie schopnosťami. Inak originálne a zaujímavé riešenie na už niekoľkokrát prevarený námet ohľadom sopky. Atómové hlavice do toho ešte asi nikto neťahal. Technicky ako je to od Kórejcov posledné roky na úrovni, akcia dobrá, výprava rovnako dobrá, dokonca menej "urevané", ako to od Kórejcov vie byť. Milé prekvapenie, ktoré od štyroch hviezd ku trom stiahlo to, že som predsa len očakával viac katastrofických prvkov, ako som dostal. Ale inak solídnych 75% a krôčik od štyroch hviezd. Možno niekedy pri opakovanej projekcii ešte prehodnotím a zvýšim, keď si pomyslím na iné kórejské filmy, ktorým som dal tiež tri hviezdy, aby sa to trochu vyrovnalo. ()

Chrustyn

Mám rád kombinace katastrofických filmů s klasickým akčňákem a v případě Ashfall to naštěstí funguje velice dobře. Délka je možná trochu přepálená a trikové sekvence jsou slabší, ale jako celek vše funguje, pořád se něco děje, postavy jsou dostatečně sympatické, aby se o ně divák bál a akce je dle očekávání na vysoké úrovni. Milé překvapení. ()

oveckaoa

Začátek je dobrý chlápek jede v autě a kolem něho padají baráky, propadá se i silnice a auta, ale pak to jde s kvalitou filmu níže. Zjistí se, že vybuchla sopka a vybuchne ještě ve 3 fázích přičemž dvě by měly být ještě v pohodě a třetí by měla být katastrofická . A zde je kámen úrazu jelikož to překypuje píčovinama více než nějaké Asylumovky projdeme si to v bodech 1) Plán je zhruba takový ukradnou se spínače k 6 atomovkám ty se naloží odvezou ze Severní Korei do Jižní a odpálí se kdesi v dole tím se zamezí největšímu výbuchu sopky. Plán má procentuální úspěšnost přes 3 procenta , ale jelikož prezident Jižní Korei před zvolením do prezidentské kanceláře měl v průzkumu podobné preference kývne na to 2) Do Severní Koree jde cca 8 Jihokorejců s puškama s gumovými projektily (cože?) ukrást 6 spínačů k atomovkám (proč potřebovaly všech 6 se nedozvíme jen je zde zdůrazněno musíme mít všech 6) 3) Tyhle atomovky hlídá cca 6 vojáků asi amerických (Kim Čong Un asi byl bůhví kde) a po cestě osvobodí dvojitého špiona. Než dojedou k cíli do těch hlavic mlátí kladivem ty hlavice různě padají na zem a i někdo do nich střílí i přesto nevybuchnou 4) Mezitím se to Američané dozvědí a vběhnou do hlavního Jihokorejského štábu s tím, že mají zakázané ty atomovky odpálit jelikož nikdo nechce přece válku na odpověď, že pokud je neodpálí zničí to jejich zemi je jim řečeno, že jim Amerika humanitárně pak pomůže na což prezident kývne (cože po 2) 5) Ten špion si mezitím zavolá do Číny s tím, že jim předá ty hlavice a jednoho kdo to umí demontovat výměnou za volný přístup do Číny pro něho a jeho dceru, kterou několik let neviděl 6) Nastává patová situace jdou po nich Američané jelikož nechtějí, aby tam odpalovaly atomovky a byla válka Jihokorejci zase chtějí, aby to odpálily a zabránilo se tak katastrofě Severokorejcům je to u prdele a Číňané chtějí ty hlavice pro vlastní účely ti všichni se setkají na jednom místě kde má dojít k předání ten špion si to rozmyslí a těch 8 Jihokorejců zapne časovač s tím, že pokud je nepustí k tomu dolu vybuchne to na místě a zabije to všechny tak, že si Číňané odjedou zpět do Číny a Američané je pouze sledují 7) Zachrání se svět a pohádky je konec Film 60 procent Humor 0 Herci 60, ale nikdo zapamatovatelný Scénář 40 procent Stupidnost 80 procent Jo a mimochodem námět je vykradený ze San Andreas tam byl vědec co předpovídal zemětřesení a nikdo mu nevěřil tady je vědec co předpovídal výbuch sopky , ale nikdo mu nevěřil. ()

EvilPhoEniX

Režisér thrilleru Cold Eyes natočil epický katastrofický Blockbuster s největšími korejskými hvězdami současnosti a je to paráda. Sopka Baekdu stagnuje od roku 1903 a nyní dojde k erupci a celá Korea se otřese doslova v základech. Úvodní demoliční zemětřesení patří k nejlepším katastrofickým scénám vůbec a styčně ukazuje prostředníček všem Hollywoodským filmům, protože takhle reálně a intenzivně to dokáží natočit pouze Korejci. Skupina elitních vojáků z Jížní a Severní Koree se tentokrát musí spojit, aby společně čelili největší hrozbě v jejich dějinách a bude u toho i dvojitý špion Lee Byung-Hun, který má po delší době zásadní a vynikající roli. Líbilo se mi, že krom katastrofy je film i dost akční a není nouze i o parádní přestřelky či napínavé scény ( Scéna na mostě je další napjatý highlight). Vizuálně je film působivý s našlapanou kamerou ( Korejci mají vlastního Deakinse) a jediné, co mě zde mrzelo, že oblíbený "zuřivý býk" MA Dong-seok má zde spíše vedlejší roli a to v roli fyzika, což mi k největší akční hvězdě posledních let příliš nesedělo, ale přesto jsem se bavil královsky. Špinavý Blockbuster jak má být! Tenhle rok bude Korea plodná! 8/10. ()

AffectedFace

Musím pochválit velkolepé cg, které vypadalo jako ripoff San Andreasu. Jenže celá zápletka mě nechala jaksi chladným (i přestože katastrofické filmy mám vcelku rád). Musím pochválit bezchybný úvod, to totiž byla tenze jako prase! Taktéž scéna na mostě byla parádně gradující. Jakmile se ale scénář přesunul na skupinu vojáků, tak začal obrovský problém. Protože s tím začal i typicky Korejský humor, který sem absolutně nepatří. Celá jednotka vypadá jako banda blbců, která si střílí do vlastních gadgetů. Navíc celou jednotku dokáže i v jejich vlastním dohledu přechcat jeden vězen, který ještě ke všemu je spoutaný až po uši. Přitom s inteligentnějším scénářem bez zde zbytečného humoru by snímek dopadl naprosto bezchybně. Do toho se snaží počin ždímat emoce, které prakticky nemohou se vší spojitostí fungovat. I přes zmíněné chyby jsem se bavil a fandil jsem dobrému konci. Celý počin především tahá herecké obsazení. Byeong-heon Lee je jedna z nejznámějších tváří JK, navíc zde podal úctyhodný výkon a ke konci mi ho bylo trochu líto. Jinak na opakovanou projekci to nejspíš nevidím, ale jako jednohubka slouží počin dobře. Slabší čtyři hvězdy. ()

• Ve filmu je zmíněn seriál Damo (od r. 2003). (Duoscop)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)