Dračia krajina

• Česko Dračí země (viac)

Doba, kedy ľudia a draci žili spoločne v mieri, sú dávno minulosťou. Draci sa skrývajú vo vyhnanstve a majú zakázané lietať. Avšak jeden malý strieborný drak Lung už má takéhoto života dosť. Chce spoznať svet a zažiť dobrodružstvo. (Magic Box)

blondboss

Tento nemecký odvar Ako vycvičiť draka, ktorý obsahuje dokonca aj pár odkazov na túto rozprávku, je celkom pozerateľný a na moje prekvapenie ani veľmi nevyrušuje. Ja osobne totiž takýchto "filmových príživníkov" nemám rád, ale tu mi to akosi nevadilo. Asi to bude tým, že animácie aj celkovo feeling z rozprávky boli príjemné a tieto rozprávky o drakoch ja vo všeobecnosti môžem. Takže u mňa určite jeden z tých lepších animákov. Mínus ale tomu stále dáva ten fakt, že dosť sa to ponáša na spomínanú sériu a v zásade aj ten odkaz je značne podobný, čo trošku degraduje unikátnosť snímku. Pre deti ale určite pecka. 60 % ()

MoiJe

Nesympatická animácia (hlavne tváre) a nie úplne sympatické postavy s nudnými dialógmi. Ale tož sú tu draci, pohyb lietania je celkom zvládnutý a finálny boj proti kovovému dračiemu požieračovi drakov je ok. Určené pre maličkých, násilie je aj v spomenutom boji prakticky neexistujúce a hlavná myšlienka je nie všetci ľudia sú zlí ľudia, a hľadanie mierumilovného raja. ()

oveckaoa

Když se povznesu nad to, že je to kopírka všech dílů Jak Vycvičit Draka (minimálně v jedné scéně to dokonce i ty animáky uráží)  a, že hlavní kluk vypadá takřka úplně stejně jak Škyták tak se dá. Kluk , drak a horská šotkyně hledají zemi zaslíbenou pro draky do toho jich nahání zlatý kovový drak a trpaslík. Humor moc nefunguje vtipná je maximálně pasáž v Indii ten Bazilišek a scéna jak po nich útočí kyklop a příběh je klasická šablona. Je tam jen jeden song za to povedený. Plusové body za easter egg na Dobu ledovou. 60 procent ()

iXtr3m3

Dcérke sa to páčilo, ja som polovicu prespal, čo ma nakoniec kvôli jej nadšeniu normálne aj mrzí. Animácia ušla, na to, že to bola nemecká produkcia, ale keďže sa nám páčilo už viacero nemeckých rodinných filmov, tak sa vlastne ani nečudujem. ()

BOURQUE

Jednoduchý animák, ktorý keby šikovnejšie spojil svet mýtov a súčasný technický svet, tak by mohol dať viac. Ponúknuté možnosti, aj zo strany jednotlivých postáv, nie sú dostatočne využité. Pár vydarenejších momentov to obsahuje, ale výsledok spíš osloví najmenších divákov. PS.: „Už veľmi dlho som nebol vonku. Ako budeme držať kontakt?“ „Budeme Skypovať!“ Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Trixinka

Německý pokus o kvalitní animák skončil tak nějak napůl cesty mezi originálním námětem a kopií Jak vycvičit draka. Animace mě na rozdíl od jiných diváků nijak neurážela, působila příjemně a nerušivě. Příběh mě moc nezaujal, opět ta samá písnička - letíme hledat něco, o čem si všichni myslí že neexistuje, cestou pobereme pár kámošů, kteří trochu kecají, narazíme na pár nepřátel a když už se zdá že je všechno ztraceno tak hle ono není :). ()

ondyGAMESTV

Urychlenější příběh o přátelství s překrásnou animací a hudbou. Seznámení hl. postav vzájemně a se záporákem nic moc, a náhody, které tvoří příběh. S častou velkou jednoduchostí a humorem je snadné si všimnout, že je film zaměřený na dětské publikum 🐲 60% ()

Radim.RPD

Animace možná není úplně nejlepší a začátek byl trošku nudný, ale pak se to rozjede. Nakonec to byla příjemná pohádka s pěknou hudbou. ()

Vampiroza

Příjemná pohádka. Líbí se mi ta strohá animace. Konečně zase pohádka pohádkou a ne vyumělkovaný Animal hnaný do co nejrealističtější podoby. Kéž by více animovaných pohádek bylo karikaturyckych a experimentovalo v podobách a byly něčím originální. ()