Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)
Veľká Británia, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Tvorcovia:

Richard Carpenter

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (viac)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

Recenzie používateľa zigy k tomuto seriálu (3)

Robin Hood (1984)

Kde je šestá hvězdička? Tuto verzi už nemůže nic překonat....i Costner ji pouze vykradl, a to postavou saracéna Freemana - viz Nasir z této verze. Ta originální hudba spojující moderní nástroje a středověkou hudbu, ta mystická atmosféra, ty propracované souboje....ten humor!: Opat: "Já ho nechám exkomunikovat!!!" Šerif: "A já pověsit, to je rychlejší." Ten skvělý dabing.... Zde skládám hold především Tomáši Topferovi, co slovo, to perla. A bacha, ten plakát je k třetí sérii s trapným Connerym v hlavní roli....tato třetí řada nesahá prvním dvěma ani po kotníky. Můj komentář patří prvním dvěma řadám: ()

Prokletí (1985) (S02E04)

Pouze pro skalní fandy seriálu. Soudruzi správně usoudili, že tenhle díl je slabota, a tak jej v ČST nepustili, takže nemá dabing. Fantasy horor, ale spíš pro malé děti a to ještě mdlého rozumu, navíc bez pořádné bitky. ()

Cromm Cruac (1986) (S03E06)

Třetí série opravdu znamená úpadek. Tvůrci vykrádají sami sebe (očarování zbojníků) a je to taková fantasy pohádka spíš pro děti. ()