Reklama

Reklama

Recenzie (4)

corpsy 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Pre mňa, z nostalgického hľadiska, jeden z tých najväčších diváckych TV zážitkov môjho detstva. Už len v prvých minútach, pohľad na zábery ´´Luciferových psov´´, pričom jeden z nich v držaní jedného z Waylandových mečov, povie tajomne meno Orias a ukáže sa jeho démonická tvár, to bolo pre mňa, ako 8-9 ročného fagana topka strašidelnosti. Pretrvalo dodnes. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Svojim spôsobom vrchol celého seriálu. Celovečerná časť je venovaná tajomnému satanskému spolku, fungujúcemu pod rúškom kláštora a vedený vrchnou sestrou. Žeby alegória na vtedajšiu premiérku? Fakt si srandu nerobím, s tvorcami by som si rád o ich dvojzmysloch pohovoril aj po rokoch. Prvá polovica robinovská verzia Siedmich statočných, tej druhej k dokonalosti chýbal už len Vincent Price. V podstate akčný satanistický horor, alebo historický Omen.Samozrejme smer, ktorým sa seriál začal od predchádzajúcej časti uberať, môže mnohých verných drasticky sklamať. ()

Zaujímavosti (1)

  • V epizodě se mluví o sedmi mečích. Ve skutečnosti byly meče původně pouze čtyři. Byla to trojice mečů Almace, Curtana a Durandal z díla „Píseň o Rolandovi“ a také meč Mimung, meč Wudgy, údajného syna Waylendova. Další meč je zmíňen v islandském díle „Poetická Edda“, a to meč Gram. Waylendovi jsou připisovány i meče další, pocházející ze starofrancouzských hrdinských eposů, jsou to meče Adylok, Merveilleuse a další dva bezejmenné. V modernější literatuře poté přibyly meč Albion z příběhů o Robinu Hoodovi a jeden bezejmenný. Některá díla připisují Waylendovi i Excalibur, ale v tomto případě je to velmi kontroverzní, neboť Excalibur je původem z velšských bájí, nikoliv z germánských. (ajaxx)

Reklama

Reklama