Jeff Talley (Bruce Willis) je špičkovým vyjednávačom losangeleskej polície. Po tragickej nehode, pri ktorej zahynula mladá matka s dieťaťom, však podľahne  hlbokým depresiám a rozhodne sa zmeniť svoj život. Prijme menej prestížne a horšie platené miesto na polícii v mestečku Bristo Camino vo Ventura Counry a vzdiali sa aj od svojej manželky a dcéry. Muž prenasledovaný výčitkami svedomia predpokladá, že v mieste preslávenom nízkou kriminalitou bude mať iba minimum príležitostí riskantne rozhodovať o životoch ľudí. V tom sa však Jeff bohužiaľ mýli. Trojica mladistvých delikventov, ktorá sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, dostane zálusk na rodinný voz Smithovcov, Cadillac Escalade.  Tí nakoniec nemajú inú možnosť, ako si vziať vdovca, jeho štrnásťročnú dcéru Jennifer (Michelle Horn) a osemročného syna Tommyho, ako rukojemníkov. Walter Smith (Kevin Pollak) je však zapletený do niekoľkomiliónového nelegálneho obchodu,  a tak sa rukojemníci, ktorých si vzali traja výrastkovia, ukážu byť priveľmi horúcim tovarom... Bývalý vyjednávač sa ocitne v situácii, ktorú už nikdy nechce zažiť. Najskôr sa rozhodne prácu  prenechať  povolaným. Keď sa však prípad skomplikuje, a do ohrozenia sa dostane aj jeho rodina, pochopí, že jeho povinnosťou je zasiahnuť a doviesť prípad do zdarného konca. Začína vyjednávať a zdá sa, že táto noc bude pekne dlhá... (TV Markíza)

ConanVJ

Pěkný triller s Brusem Willisem, coby bývalým vyjednavačem SWAT týmu Jeffem Talleyem, který se po nepovedené akci stane šerifem na předměstí L.A. Když tři výtržníci přepadnou bohatou rodinku v jejich domě, musí se Jeff vypořádat nejen s výtržníky, ale i větší organizací, pro kterou je předadený otec rodiny bankéřem, který pere jejich peníze. Jeff už nemá za úkol zachránit jen cizí rodinu, ale i svojí. Ve filmu není vidět nic, co by nebylo jinde, ale zas Willis jede svůj standard a je na co se koukat. Filmek jede svým klidným tempem až do finále. Akčních scén je tam míň, ale jako celek film funguje dobře. Za mě 70% :) ()

Renton

Scénář: Doug Richardson .. Extra povedené úvodní titulky slibují mnohé - alespoň po vizuální stránce. Ta se po celý snímek drží na velmi vysoké úrovni. Co bohužel pokulhává je scénář, který nepřináší nic nového a drží se v klidné hladině všemožných standardů. Vlny na klidné hladině zvedá pouze Bruce Willis (více - herecky celek opravdu táhne) a také režie (ta už méně). Škoda toho nevyvážení a jisté porce tápání vedle fajn vizuální stránky a chutné atmosféry. Zkrátka výtečný „nesmrtonosný“ Willis, parádní zpracování, hudba Alexandra Desplata a určitě slibná režie versus neoriginalita .. no dopadlo to jak dopadlo, průměrně. ()

Bauer

Od začátku do konce velmi strhujicí thriller ve kterém dominuje slovo " thrill". Bruce Willis se do role vyjednavače hodí perfektně.Ovšem kdo mně velmi překvapil je Jimmy Bennet , to je malej hereckej talent.Ben Foster.....na toho nemám slov , bál jsem se ho , jeho postava byla dost temná a skvěle zahraná.Tohle by se dalo nazvat jako předkrm před Die Hard 4.0.Pro mně je to 4,5*. ()

Xmilden

V době kdy Bruce Willis sice už nebyl skvělý, ale stále byl hodně dobrý přišel Rukojmí. Zpočátku poměrně zajímavá myšlenka, jenže pak do toho scénarista zaplete mafii a téma uzavřené nedobytné pevnosti, ve které se skrývá vyšinutý Ben Foster, je upozaděno. Jak jistě tušíte, filmu to značně uškodí. Kdysi se mě Rukojmí líbil více. 50% ()

Gilmour93

Je to prosté. V domě jsou idioti a mají rukojmí. Bruce zachrání rukojmí a zatkne (zabije) idioty.. Siri se s tím v úvodu nepárá a nabídne spoustu režisérské invence, titulky připomínající Sin City a dokonce poruší základní pravidlo "Nikdy nezobrazovat smrti dítěte", ovšem s přibývajícím časem se film začne topit v bažině klišé, až definitivně zapadne do marastu šedivého žánrového průměru. A nepomůžou ani Willis, jenž opráší zasmušilého Jamese Colea z 12 opic, ani Foster běhající ventilací jako vetřelec a vycházející z plamenů jak Keyser Sozé ve svých maďarských začátcích. Z první scény jsem měl chvíli pocit, že to do Hollywoodu přišel zkusit Jirka Pecha.. ()

• Snímek byl natočen v Los Angeles a v oblasti Malibu. (Terva)

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (viac)