Jednoho dne v městečku Mobile v Alabamě vyhodí majitel myčky aut z práce bývalého boxera Elmora Pratta (Tommy Lee Jones). Ten se večer setká s místní prostitutkou Amy Post (Sally Field) a když se s ní vyspí, zjistí, že nemá ani tu dvacku, kterou si ona standardně počítá. Zůstanou spolu a když Pratt praští fízla, který chce dívku sebrat, musí z města rychle vypadnout. Vydají se na dlouhou cestu do Kalifornie jen s pár drobnými a peníze shánějí, jak se dá. Pohádají se, jednou se i rozejdou, ale pak se zase dají dohromady. Cestují autostopem, pěšky, autobusem. Když mají peníze, spí v levných motelech, jídelnách pro řidiče nebo noclehárnách, krok za krokem oba loseři jedou na západ a přitom prohlubují svůj vzájemný vztah. Neveselá komedie i road movie Martina Ritta ukazuje jih USA očima hodně nízkorozpočtových cestujících. Ukazuje ale současně, že cit není podmíněn majetkem. (Peabody)

vitekpe

Film, ktery stylem a vizualem spada spis do druhe poloviny sedmdesatek. Pekne natocene, dobre zahrane, ale bohuzel trosku nudne...nebo jak to rict. Sledujeme peripetie prostitutky (Field s peknyma nohama) a tulaka a prilezitostneho boxera (Jones) pri jejich ceste na jih. Neni to v zadnem pripade komedie, to nevim, kdo na tohle zarazeni prisel. Neni to ani roadmovie, je to spis takove smutne drama ze zivota dvou zoufalcu protloukajicich se zivotem. Ale film je natocenej hezky, a jedna projekce jiste nikomu neuskodi. Pokud teda necekate komedii. ;) ()

kaylin

Víc než cokoli jiného je tenhle snímek zajímavý tím, že si zde prostě dokonale sedla titulní dvojice. Sally Field a Tommy Lee Jones jsou prostě výborní a i když je ten příběh místy o ničem, oni ho dokážou oživit a vy tak sledujete scény, které vás baví díky jejich herectví. Tohle se mi na filmu velmi líbilo. ()

Martin741

Toto uz nepatri medzi najlepsie filmy rezisera Martina Ritta - tam radim noir Edge of the City, Parizske Blues 1961 a Pete and Tillie 1972. Tuna ide len o rezisersku rutinu, on + ona na cestach po USA - zvysok nebudem prezradzat, kazdy nech si to pozrie. Fascinujuce su hlavne realie Juhu USA - fakt som sa bavil, tempo slusne, nuda nehrozila, dialogy na urovni. Tommy Lee Jonesa /Natural Born Killers/ nemam rad, ale snazil sa, a to sa ceni, Sally Field mala tymto jeden zo svojich lepsich filmov. Zvysni herci mi uz potom nehovorili nic : 69 % ()