Reklama

Reklama

Ženy na pokraji nervového zrútenia

  • Česko Ženy na pokraji nervového zhroucení (viac)
Trailer

Ztřeštěná a zároveň spletitá komedie se odehrává v jednom velkoměstském bytě v Madridu. Titulní hrdinku Pepu (Carmen Maura) opustí dlouholetý milenec Ivan (Fernando Guillén) právě ve chvíli, kdy zjistí, že je těhotná. Žena ho zoufale shání, aby si ho touto novinkou ještě zkusila udržet. Postupně se však setkává s dalšími postavami a ještě se zamotá do teroristické akce. A přitom má jediný cíl – nalézt Ivana. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (140)

fredisek 

všetky recenzie používateľa

Co všechno jste ochotni udělat pro ztracený vztah? Vylepšit gazpacho prášky na spaní, naběhnout s pistolí na letiště, prohodit telefon oknem, proletět se pár pater vzduchem, lítat po městě a postávat pod balkonem vašeho vyvoleného? Pokud jste Španělka, navíc stvořená Almodóvarem, tak s tím nebudete mít problém. Úžasně bizarní komedie o naprosto nebizarní všednosti života. ()

classic 

všetky recenzie používateľa

Ženy na hranici nervového záchvatu” , bodaj by aj neboli, keď všade naokolo sa dejú naprosto nevídané veci, ktoré sa v podstate začínajú odvíjať práve od protagonistky, t. j. dabingovej a televíznej herečky Pepy Marcosovej, ktorú akurát opustil jej partner (milenec) a kolega z brandže v jednom - Iván, a to zrovna v tej najnevhodnejšej situácii, pričom ako už napovedá samotný názov tejto svižnej, rannej a pestrofarebnej almodóvarovky, žien bude samozrejme viacero, a celkom pekných, ktoré sú momentálne extra zúfalé, a to minimálne ďalšie tri, medzi ktorými konkrétne asi najviac vyčnieva aj mimoriadne atraktívna Candela, ktorá sa zaplietla so šiitským teroristom... / Nebudem ďalej zbytočne spoilerovať, ale ak náhodou napoviem, že Carmen Maura v úlohe Pepy a Dulce Nombre de María Magdalena de los Remedios Barranco García, skrátene Maria Barranco v úlohe Candely, sú mimochodom obidve vynikajúce a strhujúce, so ziskom španielskych filmových cien - Premios Goya, tak to sú určite hlavné lákadlá, prečo dať tomuto filmu vôbec šancu, v ktorom si súčasne tiež zahral i mladý Antonio Banderas, ktorý sa nachádza kdesi uprostred "divadelného deja" , to áno, pretože snímok sa väčšinou odohráva na pľaci rozľahlého madridského bytu, kde na prvý pohľad "statický priestor" môže zaváňať očividnou nudou, no v skutočnosti ponúka niekoľko zaujímavých prekvapení, na čele so šikovným strihom, ale najmä majstrovským uchopením režiséra a scenáristu Pedra Almodóvara, ktorý podľa mňa nakrútil jeden zo svojich najlepších počinov... ()

Reklama

aLPaC 

všetky recenzie používateľa

S Almodovarem to mám jak na houpačce. Některé jeho filmy se mi neskutečně líbí, jiné naopak neskutečně nelíbí (to především ty z počátku kariéry a pak ty nejnovější). Tohle bylo nominované na Oscara v kategorii zahraniční film, ale mě to moc neoslovilo. Možná i tím, že nejsem žena, ale zkrátka mě to neoslovilo. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Almodovár sa pokúsil o vtipnú situačnú komédiu, ktorá mu vychádza v pasážach, kde exceluje Carmen Maura, tá to dokonale stiahla všetko na seba a všetko mimo nej je len taký trápny odvar. Naparíklad na jej kamarátkach sú vtipné len dlhé nosy a to je pramálo. A ešte zaujímavá veta. V roku 1988 vo filme môže kľudne hlavná predstaviteľka povedať: "Neviem o tom, že by v Madride boli nejakí teroristi." Dnes si už len môže povzdychnúť, že staré dobré časy... ()

DannyBoy80 

všetky recenzie používateľa

Hodně zábavná komedie Allanovského stylu. Perfektní Banderas, hraje perfektního troubu a ten střih, no teda má pecku :) Neuvěřitelný příběh jedné zhrzené ženy, která při honbě na zahnuvšího přítele zažívá spoustu komických scének se spoustou lidí, se kterými se setkává ať již učelově nebo náhodně. Hodně dobře jsem se bavil. Moto: bez horké (nebo studené?) polívky gaspacho by to nebylo ono ...... ()

Galéria (52)

Reklama

Reklama