7, Hyden Park: la casa maledetta

• angličtina Formula for a Murder
všetky plagáty

kkarx

Spíše nudná revize gialla pozdních 60. let, kde šlo z pravidla o milostný trojúhleník a divák jen čekal na to, kdo ze tří představitelů je hrdina a kdo padouch. Nemám tenhle styl moc rád, protože se možností, jak příběh rozvíjet není zase tolik. SPOILER: Nicméně si dokážu představit, mnohem lepší zakončení a vedení filmu. Zde se vystačilo se základním motivem peněz, ale proč nezakončit film třeba tím, že vrah zabije milenku a zůstane s manželkou, kterou chtěl původně zabít? Nebylo by to mnohem originálnější? Nebo třeba udělat z manželky psycho ženskou, která manžela miluje a získá nějaký inkriminující důkaz o vraždě a tím ho pak vydírá, aby s ní zůstal. A co například, kdyby to všechno byla její představa a ona zabila manžela, který ji chtěl ve skutečnosti pomoci... ()

Campbell

Tak po hodnocení mě film trošku zklamal. Čekal jsem parádní překvapení, ale dostal jsem celkem nudnou gaillo povídku, která mě moc nebrala. Vraždy nejsou moc kreativní, ani jich moc není. Atmosféra není moc velká. Ale největší nevýhodou je jak se film dost táhne. Nebylo to nejhorší ale pro mě spíše nuda. ()

corpsy

Priemerný žánrový kúsok, ktorý sa poriadne rozbalí až v závere, ale ani to pred tým nieje na zahodenie. Ponúka obstojnú thrillerovú zábavu, hlavne na neskorší večer. ()

Karlos80

Velmi dobré zapomenuté 80s giallo a poslední De Martinův ("L'anticristo","Il consigliori" nebo "Blazing Magnums") film. Trauma z dětství, krvavé noční můry, perfektní násilné vraždy, jízlivá panenka s rozbitou zakrvácenou hlavou, hrůzná dětská říkanka, falešní kněz, je tu i trochu z "Osvícení", znepokojující témata (zneužívaní dětí, falešní kněz atd), film v sobě recykluje hodně z minulosti co se žánrového filmu týče (děj filmu ale není nikterak originální), někdy je to všechno až na hranici uvěřitelnosti, ale každopádně je tu dost překvapivých a zajímavých zvratů, film je pro diváka patřičně napínavý, a celé to bylo opravdu zábavné, posledních 20. minut v domě je skutečně hodně hektických a vyhrocených. David Warbeck je v roli darebáka více než přesvědčivý, Christina Nagy zde ve filmu na vozíčku. rovněž mile překvapila. Pěkné je rovněž elektronické De Massiho hudební skóre (z velké části ale recyklované z Fulciovského "New York Rippera"). Co víc si může v tomto případě fanda pozdního gialla přát. ()

pepua

Co se zápletky týče, tak to ještě docela jde, ale celkově se jedná o klasický brak 80. let. V poslední čtvrthodince se De Martino utrhl ze řetězu a rozjel skvělou, parodií zavánějící, krvavou zábavu - spíš to samozřejmě prostě jenom přehnal - ale člověk se nakonec i zasměje. ()