L'uomo del labirinto

• Nový Zéland Into the Labyrinth

Samantha Andretti (Valentina Bellè), mladá teenagerka, je jednou ráno unesena cestou do školy. Soukromý detektiv Genko (Toni Servillo), specialista na vymáhání pohledávek, je instruován rodiči Samanthy, aby ji našel, varuje je je před výplatou výkupného předem. Uplyne 15 let. Samantha je hospitalizována pod pečlivým dohledem a pomocí Dr. Greena (Dustin Hoffman) se musí pokusit obnovit své vzpomínky a dostat se k identitě únosce. (sator)

sator

Samantha Andretti (Valentina Bellè), mladá teenagerka, je jednou ráno unesena cestou do školy. Soukromý detektiv Genko (Toni Servillo), specialista na vymáhání pohledávek, je instruován rodiči Samanthy, aby ji našel, varuje je je před výplatou výkupného předem. Uplyne 15 let. Samantha je hospitalizována pod pečlivým dohledem a pomocí Dr. Greena (Dustin Hoffman) se musí pokusit obnovit své vzpomínky a dostat se k identitě únosce. ()

chamonix odpad!

to byla slátanina!   +++   prý tajemná směs (trocha kriminálky, okultismu, twistů i italského gialla) ... Nenechte se nalákat Garyho hodnocením, nejspíš také lituje ztracených dvou a čtvrt hodin života a domnívá se, že cizí neštěstí (vaše shlédnutí této sračky) mu něco z těch 130 minut vrátí.. ()

Gary

Něco pro milovníky italské filmařiny a žánrových hrátek. Donato Carrisi evidentně ví, co točí, jak to má vypadat, jak navodit napětí, občas i kapku nepříjemného strachu (králík!). Servillo je skvostný ve své detektivní linii, Hoffman v konverzační (jak moc mi ten chlap chybí v nových filmech!). Nejvíc působící je celé vyšetřování starého "l'investigatore privato", který se snaží z posledních životních sil rozlousknout záhadu kolem únosů a temnoty. Hudba (Vito Lo Re), kamera (Federico Masiero) a především celkový look (to má asi na svědomí Tonino Zera) - všechno mi krásně sedlo. A i když konec úplně nelahodil, tak mi tahle tajemná směs (trocha kriminálky, okultismu, twistů i italského gialla) přivodila moc příjemný pocit v mém králičím bříšku... Nenechte se odradit těmi hnusnými plakáty! ()

EvilPhoEniX

Donato Carrisi servíruje Euro krimi únosový Thriller s Dustinem Hoffmanem a Toni Servillou. Samantha je mladá unesená dívka, která byla držena 15 let v podzemním labyrintu a nyní je v šoku a hospitalizována. Doktor (Dustin Hoffman) jakožto její psychiatr se snaží vynaložit s jejím trauma a zjistit, co se doopravdy stalo a mezitím Toni Servillo pátrá po vrahovi s maskou králíka. Režisérova prvotina Girl in the Fog se mi líbila více, ale i tohle mystérium má něco do sebe. Zpočátku jsem měl problém se do filmu dostat, pomalé tempo vyprávění mě spíše uspávalo, ale kdesi v půlce to začlo být čím dál zajímavější a intenzivní finále s nečekaným zvratem je velmi dobré. Místy se tam vyskytuje i zajímavý rudý filtr, jakoby pocta starým Italským Giallům. Čekal jsem od toho více, ale špatné to rozhodně není. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

pornogrind

Italové divákovi servírují krimi thriller s hodně pomalým tempem(nějaký zkrácení stopáže by nebylo na škodu), který(troufnu si tvrdit) nebude spoustě lidem po chuti. I já jsem měl zpočátku problém se na film naladit. Jakmile se tak ale stalo celkem jsem si ho užíval. Ještě bych rád upozornil ty co jdou do filmu jen kvůli Dustinu Hoffmanovi. I já jsem ho po čase zase rád viděl ale nemějte zbytečně velký oči. Zas tolik času na obrazovce nestráví(jak byste si možná mysleli) a tolik prostoru nedostane. 3hvězdy. ()