Je konec sedmdesátých let a čtyři teenageři se vydávají na koncert skupiny Kiss. Jako správní vášniví fanoušci se nenechají ničím odradit a nezastaví je ani fakt, že koncert je beznadějně vyprodaný.
V Detroit Rock City, příběhu o dospívání, se čtyři američtí středoškoláci snaží za každou cenu sehnat lístky na koncert své oblíbené skupiny Kiss. V průběhu jedné neobyčejné noci každý z nich prožije trýznivé i veselé momenty, jak je jejich urputná touha vidět své favority, staví proti autoritám, rodičům a neodbytnému vlivu disko hudby. Co začne jako nadšená honba za fantastickým rockovým zážitkem, se mění v sérii zašmodrchaných a komických nehod, s jediným hlavním cílem - získat možnost svobodně si splnit svůj sen. (oficiálny text distribútora)

dobytek

Na konci 90. let se roztrhnul pytel s nejrůznějšíma teen-komediema a jelikož v tý době jsem byl taky týnejdžr a můj duševní vývoj se tenkrát nějak zastavil, tak mám dodnes pro tyhle filmy určitou slabost. Problém je, že děj filmu je situován někam na konec 70. let a celý se to točí hlavně okolo muziky. Mně se teda z celýho soundtracku nejvíc líbila písnička Popcorn od Gershona Kingsleyho, tak asi nemusim nikomu vysvětlovat, že hudební produkce Kiss mě moc nebere. Nicméně našly se tam i nějaký lepší chvilky, u kterejch jsem se zasmál a navíc mam nějakou slabost pro Natashu Lyonne, i když teda objektivně asi moc hezká neni, takže je to asi spíš moje úchylka. Celkově bych to viděl na 3 hvězdy. ()

darwin

Slušná rock 'n rollová komedie s málo známými herci, slušnou porcí zábavy a mnoha klasickými vzorci, tak typickými pro teenagerovské komedie. Pohodový film nejen pro fanoušky heretické skupiny KISS. Za zmínku stojí, že film je parodován ve výborném Not Another Teen Movie, kde si mj. Sam Huntington sám zparodoval svou roli z tohoto filmu. ()

Malarkey

Ujetá a bláznivá komedie. Ty jsou ale kolikrát nejlepší. A tady se to příběhu vyplatí snad na tisíc způsobů. Celý to natočení je totiž dost bláznivý, ale když se na něj zvyknete, tak to podle mě zvládnete. Samotný film je parodie na sedmdesátý léta a Kissáky a točí se kolem party mladejch. Takže se do toho přimotá fakt celá řada scén kolem ženskejch, chlastu a tak. No klasickej metalovej vejhul. Náhodou jsem si všiml komentáře od mandese, který tu s takovým vypětím drtí komentáře na rozpočty a docela mě ty čísla zarazili. Rozpočet: 34 mega, tržby celosvětově 4 mega...takže jsou tvůrci třicet mega ve skluzu. Zajímavý. Film samotnej ale určitě špatnej není. Ale já osobně jsem o něm třeba nikdy neslyšel. ()

honajz2

Rifkin je neskutečný talent v natáčení ztřeštěných absurdních scén. Spousta režisérů je natočí obyčejně, ale on si naopak s každým záběrem detailně vyhraje. Bylo to hodně vidět už v Muži se třemi rukami a je to rozhodně vidět i taky. Vlastně jen díky tomu (a skvělé hudbě, ta umí částečně zachránit každou hudební komedii) jsem se do toho vůbec dokázal dostat a nějak se bavit, protože kdyby to mělo stát hlavně na ústřední čtveřici, asi by mě to strašně štvalo, protože to je banda dementních a totálně nesympatických puberťáků, kteří se všude chovají jako hovada. A když už to vypadá, že si ten film dělá srandu i z nich a jim podobných typů, zakončí vše tuctově a adoračně, takže žádné uvědomění si, ke kterému to celou dobu spělo, se vlastně nekoná. Vše skončí pohádkovým, cukerínovým happy endem. Ano, chce to být správně rocknrollové a taky je, ale já se na stejnou vlnu opravdu dostat nedokázal. Vše tedy musel zachránit sám Rifkin svými nápady a několika geniálními scénami, které mi aspoň na ty tři hvězdy vystačí. I když teda tu trapnou fekální scénu si mohl odpustit, když vlastně byla zbytečná... 3* ()

Bachy

Toto je návod jak zkazit a ztrapnit úžasnou muziku. Naprosto průměrná komedie s přehráváním a navíc vraždou mých oblíbených písniček. Skučel jsem vždy, když začala hrát nějaká rocková legenda. To snad i moje cesta na KISS z Plzně do Prahy byla zábavnější. Ono totiž, když máte relativně vtipnou scénu a vyženete jí scénářem do extrému, nestává se tím pádem vtipnější. Tyhle kapely si zaslouží daleko větší filmovou poctu než je Detroit Rock City, i když Kissmánii a dobu film zřejmě zachycuje dobře (nemůžu objektivně posoudit, nezažil jsem). Film o rockové muzice se dělá zatraceně těžko, ale tady mě prostě přepadal pocit, že to naopak z fanoušků rocku dělá idioty. Ač to imbecility Waynova světa (http://www.csfd.cz/film/14811-waynuv-svet-waynes-world/) nedosahuje. ()

• Slova "fuck", "fucking" a "fucker" zazní ve filmu dohromady 83krát. (liquido26)
  • Ve filmu kromě jiných interpertů ze 70. let zní převážně hudba skupiny Kiss. Jedná se o skladby: Rock´n´Roll All Night (kterou hraje skupina Mystery v jejich zkušebně), I Stole Your Love, Love Gun, Ladies Room, Shout it Out Loud, Christine Sixteen, Shock Me, Strutter, Beth, Calling Doctor Love, Detroit Rock City (nová verze nahraná pro tento film) a Nothing Can Keep Me From You (nová píseň, kterou složila Diane Warren a skupina Kiss jí pro film nahrála; skladba zazní při závěrečných titulcích). (liquido26)
  • Mezi 8000 fanoušky, kteří přišli na natáčení koncertu skupiny Kiss, byla i skupinka, která byla oblečená a naličená jako Kiss při vydání desky Dynasty. Vzhledem k tomu, že se film odehrává v roce 1978 a Dynasty vyšlo až o rok později, byla skupinka mladíků umístěna až někam dozadu a nesměla být zabírána. (liquido26)