Bill Richardson má k Izzyho zděšení plné ruce práce se zastupováním McCullougha ve vazbě. Lexie zjistí rozrušující zprávy a obrátí se na Pearl o pomoc. Mezitím jde Elena s pocitem, jako by celá tato bitva o opatrovnictví byla její vinou, do New Yorku hledat stopy o Miině minulosti a požádá o pomoc starého známého. (Prime Video)

castor

Jedna z režisérek (bohužel loni – 2020 – zesnulá) Lynn Shelton u mě zabodovala s nezávislým dramatem Sestra její sestry. Příjemně plynoucí konverzačku s několika životními pravdami přinesla i její hořkosladká komedie Laggies. Jiný z režisérů Michael Weaver se zase dlouho motal okolo Californication. Vše poměrně originální kusy. Tady zatím vyčkávám, kam tohle klouzání po povrchu doklouže. Středobodem vyprávění jsou dvě matky s rozdílnými sociálními a ekonomickými kořeny. Jedna z nich funguje „idylicky“ podle šablony jak z Americké krásy, druhá v sobě kromě předsudků nese i nějakého toho kostlivce. Která z nich je nakonec větší mrcha? Elena naplno vystrkuje drápky a okolí (dcera Izzy) jí to vrací („Je to proto, že Mia je v New York Times a ty tam nikdy nebudeš?“). Ani druhá z dcer, Lexie, ovšem nejedná tak, jak si matinka přeje, a musí navštívit jednu kliniku. A „kamarádčino“ jméno se jí bude sakra hodit. U Mii pochopení najde, ale vše má své meze („Až to dopiješ, ten hrnek po sobě umyj. Pro jednou!“). Elena se vydává do New Yorku: tak nějak za vším, co jí zůstalo zapovězené. Dělat její život snesitelnějším, ovšem není práce druhých. ()