V roce 1897 zasáhne Paříž ničivý požár. Zrady, podvody a milostná vzplanutí obrátí životy tří žen vzhůru nohama. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

yvona

Červená knihovna,celkem koukatelná. Rozhodně nepatří mezi žádná veledíla a nic moc neočekávejte. Ale nechybí napětí, intriky a láska. Taková oddychovka. Spíš úsměvný příběh,který,jak se v úvodu tvrdí,je natočen je podle skutečné události, ale skutečný mohl být leda tak onen osudný požár. :))) Klidně může být oceněn pěti hvězdami a stejně tak si zaslouží označení "odpad". ()

Arsenal83

Vraj dychberúce, mráz na chrbte, ja teda neviem, ale nič z toho u mňa nezafungovalo. Po natiahnutom úvode sa dostávame k intrigám a romantickým vzťahom a podvodom. Čiže taká červená knižnica až telenovela, ak by tam nebola tá kriminálna zápletka. Spálená tvár a predstieraná smrť v podstate pripomína až Manuelu. Nebudem však dielo podhodnocovať, má svoju cenu, ale že by som sa k nemu ešte niekedy vrátil, tak to určite nie. ()

italka63

Velmi zajímavá zápletka podle skutečného příběhu z Paříže, jehož hlavními postavami jsou tři ženy, které přežily obrovský požár Bazaru. Perfektní exteriéry i interiéry, vynazlené kostýmy, to vše vás vtáhne jedním dechem do děje. Skvělé. ()

ilemas

Dle některých komentářů jsem čekal nervy drásající seriál a krom první epizody se z toho vyklubala červená knihovna. Velice pěkně natočená s dobře namixovaným zvukem, kostýmy a výprava, zrada, podvody, intriky to vše dobré, ale velice pomalé, místy zdlouhavé, trocha napětí, hlavně první a poslední epizoda, toť vše. Tenhle styl sice není moje parketa, ale líbilo se dost. ()

laik_60

Koniec 19. storočia, zhorelo kino, vyše 120 ľudí (väčšinou ženy) a osud troch rodiny (žien), po osem dielov rozpráva seriál ako požiar ovplyvnil osud  hlavné postavy. ()

Tosi

Nestydatá mýdlová opera a samý ženský v hlavních rolích, tohle normálně nebejvá moje parketa. Ale ten pekelně rozpálenej a drsnej úvodní díl, v kterým uhořelo 120 ženskejch, rozhodl o mé pozornosti až do dramatickýho konce. Čtyři a půl. ()

Axident

Velmi prijemna francouzsko belgicka dramaticka 'telenovela'v dobrem slova smyslu. Dobre obsazeni, intriky, laska, zrada, politicka korupce, solidni vykony a akoratni hudba. Za me spokojenost! ()

haWranka

Velmi epický počin, který mě nejednou dohnal k slzám. Celou první epizodu mi běhal mráz po zádech a během těch dalších se to často opakovalo. Přesto ty 4 hvězdy dávám trochu s přivřenýma očima. Dost mi vadilo pár nelogičností (např. postavy neustále chodily někam o malý moment později a tím se vše komplikovalo), bylo průhledné, jak se postavy zachovají, přesto to tvůrci natahovali až do krajnosti. Možná, kdyby byly epizody jen 4, bylo by to perfektní. ()

porky93

Povedené a dobře napsané historické drama zasazené do neklidného prostředí Paříže na sklonku 19. století, které sleduje příběh tří žen, jejichž život se obrátí vzhůru nohama po tragickém požáru. Bazar de la charité v sobě umě kombinuje sociální drama, kriminální thriller i romanci. Romantický apekt je zde sice výrazný, ale rozhodně se nejedná o nic kýčovítého a určitě bych to neoznačil jako "červenou knihovnu", jak se tu píše v některých komentářích. Líbilo se mi, že dějové linky všech třech hlavních postav byly vyrovnané a víceméně stejně zajímavé, nedá se říct, že by některá byla lepší než jiná. Kostými, výprava i herci jsou rovněž vynikající. Jediným větším nedostatkem je, že série má možná až moc pomalé tempo a chvílemi se trochu vleče. Neměl jsem u sledování Bazaru takovou tu chuť ihned po skončení dílu si pustit další a chvíli jsem váhal, jestli celou sérii vůbe dokoukám do konce. Nakonec jsem vydržel a myslím, že to stálo za to. ()

Felisr

Výtečná dobovka. Chválím naprosto všechno - casting, lokace, kostýmy, dobovou výpravu (nenatáčelo se též v Čechách?) i příběh samotný. Pánové se ztratí v očích zrzky i blondýnky, dámy se pro změnu nechají okouzlit očima Victora. Romance, drama i detektivka v jednom, tedy příběh pro všechny. Vřele doporučuji. ()

Anetulicek

Tento seriál som zjedla za deň. Napínavé spracovanie troch príbehov v jeden. Zaujímavé obsadenie. Potešili kostýmy a zvučnosť Francúzštiny. 5* ()

Monikka

Tak tohle byla velká pecka! Nervy drásající až do poslední chvíle, prostě budete muset zjistit, jak to skončí. Romantika, drama, skvělé kulisy, skvělé herecké výkony, dobře to skončí a jen škoda, že to má jen 8 dílů. Ukazuje se, že Francouzi pořád umí točit kvalitně, když se jim chce. Milujete-li historické seriály kombinující napětí, romantiku a drama, tohle zkuste. Bomba! ()

Brroma

Nervy-drásající úžasný seriál. Seriál jsem zhltla ve dvou dnech, a kdybych brzo ráno nešla do práce, zvládla bych to rychleji. První díl jsem napětím skoro ani nemohla dokoukat, celou dobu jsem měla husí kůži a pak jsem ani nemohla usnout, Bylo to děsivý, napínavý, ale zároveň hrozně krásný. Hlavní hrdinky mi byly všechny moc sympatické, francouzština se nádherně poslouchala, Viktor byl neodolatelný, ty jeho nádherný modrý oči a Lenverpré byl nechutně odporný. Rozhodně jeden z nejlepších seriálu, co jsem za poslední dobu viděla. ()

SoulAsAGem

Propojení osudu tří žen, kterè zažily utrpení a pro které se stal osudný požár na “Le bazar de la chrité”, jak zní i originální název. Děj se odehrává v Paříži, v druhé polovině 19. Století. Lokace byly krásné, honosná sídla s krásnými vystříhanými zahradami nebo ponuré uličky v centru Paříže, kam by jste raději chodit neměli mne bavily velice. Ze samotných čtvrtí a uliček se slumy, bych si přála vidět trochu více, seriál nabízí několik stále se opakujících obrazů dokola, ale na kvalitě to neubírá a působilo to na mne komornějším dojmem. Moc na me zapůsobila, také kamera, konkrétně scéna kde Adrienne hraje se svým manželem na klavír nebo dynamická kamera v akčnějších scénách, působila přirozenne a neodváděla pozornost od samotného děje. Dále bych chtěla zmínit herecký výkon Camille Lou, který byl působivý, tato křehká dívka mi dokázala vehnat slzy do očí. Seriál si zaslouží větší pozornost. ()