Život jako abeceda

• Austrália H Is for Happiness

Rodinná komedie Život jako abeceda, odehrávající se v barvitém australském pobřežním městečku Albany, je klasický oddechový film pro všechny věkové kategorie, který vás rozesměje, rozpláče i rozveselí. Snímek, který byl natočen podle oceňované knihy Barryho Jonsberga "Můj život jako abeceda," vypráví srdceryvný a neúprosně upřímný příběh o odhodlání jedné dvanáctileté dívky přinést do své rozhádané a zarmoucené rodiny klid a mír a zažehnout v jejich životech jiskru štěstí. Candice Pheeová je díky svému zcela jedinečnému pohledu na svět nezapomenutelnou hrdinkou, jejíž odvážné činy inspirují a potěší každého, kdo se potýká se zkouškami dospívání a zlomeným srdcem v důsledku rodinné tragédie. (Cinemax)

silentname

"H Is For Happiness" ma nakoniec začalo oveľa viac baviť, než som si myslel. To čo sa javilo ako slabý rodinný film sa nakoniec ukázalo, že má oveľa hlbšiu myšlienku a lepšiu dávku humoru, než som si sprvu myslel. Prvá polhodina filmu ma moc nebavila a skôr som mal pocit, že film tak trošku bere nejaké nápady, ktoré sme už videli a dokopy z nich nevedel moc urobiť nič iné. Ale chce to čas. Chce to čas spoznať hlavnú hrdinku, jej rodinu, a rozsah toho čím si všetci prechádzajú. Myslím si, že klasifikovanie ako rodinný film je tu veľmi výstižné, lebo ústrednou dejovou líniou je práve slovo rodina. Alebo teda dve. Šťastie a rodina. Clarina rodina totiž prechádza hlbokou krízou. A majú na to vplyv viaceré aspekty. Nebudem to rozoberať v prípade, že chcete vidieť film, no je tu niekoľko skvelých scénok. Najlepšia momentka je asi keď sa Claire snaží vnútorne presvedčiť mamu, aby konečne vnútorne porazila svojich démonov a začala opätovne žiť, na čo vezme hrnček a hodí ho po svojej dcére. A napriek tomu, že trafí stenu, tak už sa niečo stalo. Niečo závažné. A nesprávna emócia sa pretlačila dopredu. Je tu veľká dávka potlačovaného hnevu, potlačovanej bolesti, no Claire sa napriek tomu snaží zostať pozitívna. A to veľmi oceňujem. Jej kamarát Douglas Benson, ktorý je z inej dimenzie je tiež celkom dobrá postava. Občas ma vie pobaviť. A má niekoľko veľmi kreatívnych a zaujímavych nápadov, ktoré vedia pobaviť. Iné zase vedia byť celkom desivé. Ako napríklad spôsob akým sa chce vrátiť do svojej dimenzie. Dôležité momentky nikdy nie sú prepálené a pôsobia úprimne. Úvodná polhodina je trošku zvláštna a niektoré vedľajšie postavy sú tu trošku zbytočné. Ako napríklad náhradná pani učiteľka, ktorá pôsobí ako generál. Moc toho nepridala svojou prítomnosťou. Alebo napríklad sme mohli vidieť viac zo vzťahu medzi Claire a Jen. Tam bol potenciál na niečo. A napriek tomu, že film niečo naznačí, tak podľa mňa je to málo. Ale pozitívne stránky filmu určite prevládajú. Hodnotenie: B ()

Aljak

Filmy očami detí ma vždy dokážu zaujať. Je to zaujímavé, ako sa na svet a svoje okolie deti pozerajú, a väčšinou je to oveľa vnímavejší pohľad ako by sme si mysleli. Candice je zaujímavá a pre mňa celkovo sympatická postava, ktorá nám rozpovedá príbeh o svojej rodine, škole a novom kamarátovi, ktorý sa objavil v jej živote. Áno, miestami to pôsobí naozaj infantílne, ale v tomto prípade mi to absolútne neprekážalo. Príbeh sa vôbec nenesie v tej typickej rodinnej happy-funny atmosfére - práve naopak, mnoho okolností tu má trpkú príchuť a o to viac úprimne to celé pôsobí. Za mňa zaslúžené 4* (aj keď vidím, že niektorí tento film akosi nepoňali a rozhadzujú tu nezmyselné hodnotenia typu "odpad"). ()

kolemjdouc odpad!

málokdy dávám odpad vždy se snažím najít něco pozitivního.Ale tady to nešlo jinak.Jen se sebezapřením jsem se dívala do konce abych objektivně hodnotila .nenašla jsem nic pozitivního.Viděla jsem rozjívenou ukecanou dívku,která se motala do života (o kterém ani moc nevěděla)dospělákům. ()

BOURQUE

Spracovanie veľkej rodinnej tragédii pomocou milej študentky, ktorá Svet (pochopiteľne) vidí inak ako dospelý. Film vyvážene mixuje prvky tragédie a komédie. Líniu „Multidimenzií“ by však mohli trochu obmedziť, pretože viac-menej vedie do slepej uličky. Dvojica Daisy Axon  / Wesley Patten je celkom sympatická (karaoke je cool), ale skutočným ťahúňom filmu je milá a nevinná Daisy. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Jaký bude 1.díl Zlín Film Festivalu? Online!

Jaký bude 1.díl Zlín Film Festivalu? Online!

20.05.2021

61. ročník nejstaršího a největšího festivalu filmů pro děti a mládež zažije letos ve svém tradičním termínu velkou premiéru. Od 28. května do 1. června přinese na webu www.zlinfest.cz v online formě… (viac)

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

25.08.2020

I když se konání jubilejního 60. ročníku Zlín Film Festivalu přesunulo z důvodu situace způsobené koronavirem až na září, jeho dramaturgové mají už dlouho jasno o podobě mezinárodních soutěží, které… (viac)