Tokijská mafie je na prahu války a rodina vyšle jednoho právníka do Londýna najít bratra, který je nájemný vrah. Ale najít někoho, komu se dá důvěřovat, bude ještě těžší. (Netflix)

DarthFailord

Výborné drama z prostředí japonského a londýnského podsvětí. Po všech stránkách skvěle zpracovaný příbeh s velmi neotřelým způsobem vyprávění, který vás pořád udržuje v napětí a zároveň je až neuvěřitelně jemně fungující. Kamera a střih na velmi vysoké úrovni a hudba je také velmi povedená. Charaktery jsou velmi deteilně napsané a jejich vývoj je zpracován famoźně. Vizuální stránka hlavně v kombinaci s delikátní kamerou je ohromující. Hlavně pak Tokio a také kresleně animované kousky příběhů v průběhu vyprávění. Herecké výkony i děj jsou na jedničku a dočkáme se i nejednoho zvratu a hlavně mindfucku na konci. Giri/Haji není o akci, ikdyž by to tak díky japonské yakuze a povaze seriálu mohlo vypadat. Je hodně vystavěný na dialozích a atmosféře a musím říct, že to zatraceně funguje! 85% ()

warrenur

Hm...velmi vydareny otvarak, zaujimave postavy a linia japonskeho podsvetia tahajuca sa vdaka dvom bratom i do Londyna. Prva polovica dost dynamicka a svizna. Ta druha skor dramaticka a vztahova. Rozdiely kultur vnimat celkom vyrazne a obcas az komicky. Takmer kazda jedna epizoda konci vynikajucim, hudobne podfarbenym sumarom dejov prebiehajucim naraz, ktory umocni zaverecnu emociu. To musim vyzdvihnut. Co na mna posobilo prehnane, bol otravny hlas rekapitulujuci predosly dej, hoci v graficky peknom sate, na zaciatku epizod. Zaver mi nesadol a divacky som mu neuveril. Nebyt toho, zrejme by som siel do stvorhviezdia. Kazdopadne serial odporucam. Ma rozhodne co ponuknut, hluhych momentov je pomenej a scenar nie je x-krat videny. ()

Mitin

Giri/Haji je unikátní seriál v tom, jakou škálu zábavy nám nabídne. Ocitáme se v prostředí Japonska a Londýna a tvůrci udělali skvělou práci ve vykreslení rozdílů a podob dvou kultur. Seriál střídá styly a žánry jak ponožky, proto se chvíli nemilosrdně vraždí jak v Counter Striku, probíhá válka Yakuzi, další chvíli se vžíváme do emocí a životů hlavních postav. Zřídka se zase odlehčí atmosféra trochou humoru. První polovina série je více dynamická a druhá se mnohem více ponořuje do emocí a plot twistů. Herecké výkony jsou kvalitní, ale nejvíc mě dostávat Charlie Creed-Miles. Velice povedený seriál v mnoha ohledech! ()

lemonova

Myslím, že seriál utrpel nejednoznačnosťou, akou cestou sa má vlastne uberať. Je to škoda, lebo v závere tak u mňa prevládali skôr rozpačité pocity. Tiež postava hlavného hrdinu ma neupútala ani herecky, ani jeho osobným príbehom. Najzaujímavejšou postavou pre mňa zostáva Rodney v skvelom stvárnení Willa Sharpea, ktorý prežíva svoju veľkú drámu aj s pre mňa nečakaným vyústením a taktiež Yuto. ()

Cervenak

Zmes britskej kriminálky, jakuzáckeho krváku a vzťahovej drámy je prekvapivo súrodá, atmosférická, dobre napísaná, kvalitne natočená. Sem-tam sa to trochu tiahne, ale stojí to hlavne na skvele vykreslených a väčšinou veľmi sympatických postavách (dokáže Kelly MacDonald s tým jej meriďáckym prízvukom vôbec hrať nesympatickú postavu?). Divákovi dokonca záleží aj na tom sfetovanom teplom prostitútovi, a to už je kus scenáristického a hereckého kumštu. A ešte jedna dôležitá vec: je to vtipné. Najmä zábavný zvrat v záverečnej časti ma nadchol. ()