Dublin, 2006. Uprostred temného lesa je medzi korunami stromov objavené telo 13 ročnej dievčiny, ktoré je položené na veľkom náhrobnom kameni, pripomínajúceho oltár. Samotné podivné úmrtie vyvolá ešte väčšie obavy v momente, keď vyjdú najavo informácie, že na totožnom mieste sa pred viac ako 20 rokmi stratili dve malé deti, ktoré sa nevrátili z vychádzky. Prípadu sa ujíma detektívka Cassie Maddox (Sarah Greene) a jej partner Rob Reilly (Killian Scott), ktorý sa bude musieť obhliadnuť do dávnej minulosti, aby vyriešil tento ohavný prípad z prítomnosti. (*CARNIFEX*)

DwayneJohnson

Naprosto dlouhý a přepálený seriál. Teď nadávám sám sobě, že jsem neposlechl svůj vnitřní instinkt a celých těch osm dílů absolvoval. První půlka celkem ok, druhá však rozvleklá a k uzoufaní nudná, se spoustou dějových odboček, které mě nechaly v naprostém klidu. Pak přijde poslední díl, šokující odhalení vraha a konec, nekonec. Chválím jen neokoukanou hlavní dvojkou, jinak nic, co by stálo za připomenutí. Velká škoda ()

warrenur

Uz som sa vyjadril k jednotlivym castiam, tak iba zhrniem. Neokukane a zaujimavo natocene temne krimi, kde vynikajuco graduje napatie, odhaluju sa motivy a hustne atmosfera. Postavy, ich pohnutky a zakutia mysle, ci prelinanie drsnej minulosti a kriminalneho pripadu v sucasnosti, vylucuju akykolvek dojem plochosti, ci divackeho nezaujmu. Vyrusilo ma len par drobnosti a nedorozpravanych linii v poslednych cca 2och dieloch, ale inak nemam absolutne co vytknut. Niektore diely su na jasne pathviezdie. Osviezujuce krimi z Britanie. Vrelo odporucam ukradnut si par hodin pohody a skuknut tuto slusnu zalezitost. 80% ()

Skeksis

Snažila som sa, snažila..., pre pekné írske prostredie... a pre pozitívne komentáre. Nuž, neviem, prečo sa v poslednom čase vytasili pred moje červené oči seriály a filmy charakteru mysteriózne krimi. Jediné mysteriózne krimi, kroré mám rada, je Osvietenie (od Kinga, rež. Stanley Kubrick), ktoré podľa môjho mienenia prevyšuje knihu (aj keď to väčšinou býva opačne). Všetky tie mysteriózne sračky typu: Castle Rock, IT, Ouisider, či čo... Vždy sa teším na nejakú racionálnu pointu, ale vždy tam vyskočí nejaký vyšľahaný ťaman, alebo bezprízorná kača, ktorí mi potvrdia vopred skazený dej, ktorý nevychádza z reality. Nemám rada ani Stephena Kinga, ani jeho stupidity. Tento seriál má veľa textu, ktorý nič nehovorí (počula som iba samé bla bla bla bla bla...) možno preto, že veľmi nerozumiem britskej/írskej angličtine, ale aj tak. Vkuse tam iba melú, a málo sa deje. Ovce, kozy a trávička mi môžu byť ukradnuté. V slovenskom lese vám nájdem mŕtvol koľko chcete. ()

GinaT

V porovnání s britskými a severskými detektivkami slušný průměr, v porovnání s americkými stále nadprůměr. Za mě osobně jednotlivé díly zbytečně dlouhé. Děj byl chvílemi lehce nepřehledný a např linie s Lexie a celou story kolem Cassie by si zasloužila samostatnou serii. Takhle to bylo jenom takové šup šup na třech dílech na konci. Trochu mě zklamal závěr s odkazem na nějaké "magické" lesní síly. Kdyby se to udrželo v rámci klasické detektivky a ne zase v bubákově bylo by to jen k dobru (knihu jsem nečetla takže pokud je to dle toho tak budiž autorům odpuštěno). ()

F.W.Colqhoun

You lied! / It's what I do. Zločin ve městě je přirozený důsledek. Zločin na venkově je zlo, které vyvěrá z nitra, nebo z přírody - a je od Ďábla. Krajina Ostrova Sv. Patrika značně potemněla. Dublinské vraždy se příliš neliší od žánrového druhu, tolik rozšířeného v poslední dekádě: Temnotu zločinu neprosvěcuje nic, ani čistý štít jinak velmi schopných vyšetřovatelů, kteří musí zápasit na dvou frontách - se zločinci, mnohdy nevinnějšími než jsou oni sami, a se sebou samými. Nebýt několika chyb, mohlo to být podstatně lepší. Hlavní spatřuji v rozhodnutí zpracovat dva případy paralelně v jediné sérii (The Likeness a In The Woods, původně šlo o dva knižní tituly), která sérii nečiní sofistikovanější a víc cool, což byl zřejmě záměr, ale zbytečně jej košatí a činí příběh s ohledem na množství podivných náhod, v nichž si zjevně autorka románové předlohy Tana French libuje jako v prostředku stavby příběhu, značně nevěrohodným. Postavy vyšetřovatelů s tvářemi Killiana Scotta resp. Sarah Greene. Zapomnětlivý a Rozpolcená, by mohly být zajímavější, kdyby jejich autorka dokázala se zajímavostí rozumně šetřit. See you tonight? / Can't. I have a body... ()

• Navzdory tomu, že se drama odehrávalo v irském Dublinu, seriál se většinou natáčel v Belfastu v Severním Irsku a jeho okolí. Části Dublinu jsou v seriálu viditelné, ale většina natáčení se točí kolem Newtownards, Bangor a Newry v Severním Irsku. (Trajektt)
  • Cassie Maddox (Sarah Greene) v seriálu chodí s detektivem O'Neilem (Moe Dunford), není to ale poprvé, kdy tito dva herci hrají partnery. V seriálu Vikingové (od r. 2013) hraje Moe postavu prince Aethelwulfa a Sarah jeho ženu Judith. (awful)