The Sky Is Pink

• Veľká Británia The Sky Is Pink (viac)

ditrue

| 90% | K tomuhle filmu jsem se dostal díky parádnímu songu MEMBA - For Aisha (https://bit.ly/2OPzGsJ), na který jsem narazil shodou okolností zrovna ve chvíli, kdy jsem si procházel menší ztrátou ve svém osobním životě, takže mě silně zasáhl. Zpočátku jsem moc nerozuměl, o čem se v písničce zpívá, ale vždycky jsem měl pocit, že je to spíše píseň oslavující život, než smutná a o smrti. A to se dá říct víceméně i o filmu samotném. Ten, i když je podle skutečné tragické události, je natočen s nadhledem, lehkostí a vtipem, který nám často servíruje samotná Aisha jako vypravěčka celého příběhu. Krom toho, je tady i pár opravdu silných scén, kdy jsem hluboce soucítil s celou rodinou – telefonát s bratrem, mentální zhroucení, loučení v posteli. K tomu přispívaly herecké výkony Priyanky a Zairy, ke kterým nemám co vytknout, protože v klíčových momentech odvedly perfektní práci. Samotná režisérka si prošla podobnou životní zkušeností, proto jde cítit, že jde o hodně osobní film, dělán s láskou, což se odráží v hravém scénáři. A takové filmy já můžu, takže si Moose, Panda, Giraffe & Aisha u mě zasloužili pět hvězd. There's no need to change the color of your sky for anyone. Ever. ()